Skocz do zawartości


Zdjęcie

Puchar Ustronianki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kiwaczek

Kiwaczek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 09 maj 2010 - 18:13

mam pytanie: czy zakończenie maratonu (przewidziane na godzinę 18) odbędzie się również na Równicy, czy w Ustroniu?

#2 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 09 maj 2010 - 19:07

Baza maratonu, biuro zawodów, zakończenie będzie na stadionie KS Kuźnia. Na Równicy będzie META - pomiar czasu. Dla tych którzy oczywiście dojadą lub doczłapią ;-)

#3 Przem59

Przem59
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 maj 2010 - 16:17

Ponieważ mam zamiar po raz pierwszy wystartować w tego typu imprezie, mam wątpliwości czy jest sens pchać się ze Scottem Sportster P4, czyli na rower szosę, ale nie kolarski. Dodam, że impreza ma dla mnie charakter raczej porównawczy, niż sportowy.
I jeszcze jedno - jaka w końcu jest długość trasy dla kat. D - bo z nowego GPS wynika, że pętla liczy 22 km ( czyli x 5 daje 88, plus ok 9 km dojazd do pętli, plus około 20 z pętli do mety) czyli w sumie 117 km. Pozdrawiam Przemek

#4 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 10 maj 2010 - 18:28

Impreza zdecydowania szosowa, choć o górskim profilu, więc im rower lżejszy i szybszy - tym lepiej. A Scott to dobry sprzęt ;-). Jeśli masz szosówkę - będzie lepsza.

Z moich wyliczeń pętla ma ok. 23 km x 5 okrążeń = 115 + 9 km dojazd + 16 km do mety na Równicy, to wychodzi jak z byka strzelił 140 km.

Będę znakował to jeszcze dokładnie zmierzę. Fakt jednak jest taki, że trzeba zrobić 5 kółek, nie ma bata, i jeszcze finiszować na Równicę, uffff.

#5 Przem59

Przem59
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 maj 2010 - 18:49

Dzięki - oczywiście - dwója z matmy 5 x 22 to 110 :)
Przejechałem na trenażerze pierwsze 30 km z poprzedniej trasy - trochę dostałem w kość, szczególnie ten drugi 8% podjazd. Teraz widzę, ze się nieco zmieniło. Kurcze najdłuższą trasę w życiu zrobiłem 130 z Krakowa na Przechybę. ostatni podjazd ok 12 km :). Najwyżej padnę po drodzę...
Uff.

#6 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 10 maj 2010 - 19:18

Witam serdecznie,

a mógłby ktoś pokrótce przybliżyć charakterystykę pętli? Podjazdy ich długości nachylenie plus minus. Podjazd na Równicę znam z opowieści ale pętli kompletnie nie.
Będę bardzo wdzięczny
pozdro i do zobaczenia w sobotę, zamawiajmy wszyscy pogodę;)

#7 Przem59

Przem59
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 maj 2010 - 19:43

Tu masz link do profilu i trasy:
http://www.gpsies.co...ugkgusmhnrldiyv

Jadąc taką zieloną kreseczką po profilu masz podaną wysokość w m npm i kilometr trasy. Można obliczyć różnicę wysokości i % nachylenia.

Jak ktoś napisał w innym wątku - trasa interwałowa. To najogólniejsza charakterystyka -
i całkiem trafna...

#8 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 10 maj 2010 - 19:57

oki dzieki profilek widzialem, chodzilo mi bardziej o odczucia.
ale masz racje chyba okreslenie interwalowa jest dobre no i na koncu calkiem mily interwal w postaci Rownicy hehe;)
pzdr

#9 Przem59

Przem59
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 maj 2010 - 20:26

Nawiasem mówiąc dość ironiczna nazwa jak na zwieńczenie podjazdu o takiej charakterystyce. No bo gdzie tu równo - chyba, ze chodzi o to, ze jazdy dostanie równo w cztery litery :)

#10 karolm92

karolm92
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądWola

Napisano 10 maj 2010 - 21:09

A jak jest z tym skracaniem dystansu ? Istnieje taka możliwość czy nie bo sam w końcu już nie wiem... a nie czuje się na tyle silny żeby przelecieć cały dystans

#11 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 11 maj 2010 - 15:20

a ja mam jeszcze pytanko z serii praktycznych. jak wygląda sytuacja z miejscami parkingowymi, przyjadę w dzień maratonu. i drugie co załatwiamy w biurze zawodów przed startem? są kaucje za chipy? i jak wyglądają same chipy?
pozdrawiam i z góry dzięki

#12 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 12 maj 2010 - 06:31

Rzeczywisty trak GPS ze samej rundy Tutaj

Długość: 23 km
Suma wzniesień: 250 metrów

Parking przed KS Kuźnia jest duży, nie będzie problemu. Chyba jednak płatny więc można zostawić auto gdzieś indziej. Pomiar czasu jest prosty, nie ma potrzeby chipów. Nie trzeba mieć żadnych dodatkowych pieniędzy.

#13 Gosc_jedroll_*

Gosc_jedroll_*
  • Gość

Napisano 12 maj 2010 - 07:34

oki super dziękuje za odpowiedź,
czyli formalności w biurze zawodów powinny pójść szybko i nie trzeba rezerwować na to zbyt dużo czasu?
pozdrawiam

#14 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 12 maj 2010 - 13:57

Nie sądzę żeby był wielki tłok, czy inne problemy z tego tytułu w biurze zawodów.

#15 dark_rider

dark_rider
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 12 maj 2010 - 20:38

mozliwa jest oplata za start w biurze zawodow w sobote??
jesli tak to ile ona wynosi??

-----
pzdr

#16 Przem59

Przem59
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 maj 2010 - 21:06

Co prawda nie jest to nigdzie napisane w Regulaminie, ale gdzieś na Forum przeczytałem, ze wysokość wpisowego na miejscu wynosi 50 zł. Musi to potwierdzić jeszcze Organizator, czyli Wiesiek.

#17 wjagus

wjagus
  • Użytkownik
  • 195 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 13 maj 2010 - 17:29

Czy w Ustroniu może startować ktoś z rocznika '93?

#18 rastaman

rastaman
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądŻory

Napisano 13 maj 2010 - 19:21

Tak 50 w biurze zawodów-tak i mój spon. pisał do zobaczyska a raczej do pokręcenia na RÓŁWNICĘ po pętelkach-smarujcie udka :-D Bajo

#19 rastaman

rastaman
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądŻory

Napisano 13 maj 2010 - 19:23

Tak 50 zł w biurze zawodów

#20 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 13 maj 2010 - 19:54

Czy w Ustroniu może startować ktoś z rocznika '93?


Tak, to kategoria M lub K1, musi być jednak zgoda rodziców.

Wpłaty mogą być w sobotę, wpisowe wtedy 50 zł. Ulgowe 30 zł obowiązuje do dziś. Śpieszcie zatem z przelewem internetowym, będzie uwzględniony.