Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sram Xd -Kompatybilność


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 28 wrzesień 2016 - 12:14

Odnośnie MTB- w sieci nic sensonego nie potrafię znaleźć, może ktos jest zorientowany.

 

Znajomy składa rower ,planuje naped 2*10 .Ma już min. korbę Sram X9 na BB 30  ( 36/22)

Trochę sie pospieszył chyba  i kupił koła gdzie jest bębenek XD .(Ja pierwszy raz o takim cudzie  słyszę )

 

Z tego co czytam to XD dotyczy napędu 1*11(12)  czy może są jakieś ,,zwykłe '' kasety 10 tki  które będą pasowały do tego bębenka .( moim zdaniem nie )?

 

Teraz pytanie co zrobić . 

1.Najprostsza opcja oddać koła - i kupić jakieś ,,normalne''No ale to była ...jakaś super okazja

2.Kupic kasetę XD na 11 trybów - ale czy to będzie działało z korbą na 10 ?

 

Jest niby coś takiego http://katalog.bikew...m/11662/xg_1080  ale czy to jest na pewno na  bębenek w syst XD ?

 



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 wrzesień 2016 - 12:38

XD to XD, standardowy bębenek to standardowy bębenek. Jednego na drugie nie założysz.

 

XG-1080 NIE jest kasetą pod XDrive, po prostu ma podobną konstrukcję i styka się z bębenkiem w dwóch miejscach - ale NIE pasuje pod XD: https://www.sram.com...-xd-driver-body(na dole masz listę kompatybilnych modeli).

 

Inna sprawa, że XDrive to lekko poroniony pomysł - może i koronka 10T jest fajna, ale ceny kaset to kompletny absurd.

 

 

Na Waszym miejscu sprzedałbym te koła albo wymienił bębenek, jeżeli jest taka możliwość. Spokojnie założysz na to potem dowolną kasetę, np. Shimano albo Sunrace'a.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 28 wrzesień 2016 - 13:29

thx- teraz jasne.

 

No też mu tak sugerowałem. Nie dość, że koła cena jakaś z kosmosu to jeszcze kasety do XD 5 razy droższe od zwykłej.

 

( no jeszcze opcja z wymianą bębenka -ale do piast Sun Ringle Pro - nie wiem  czy coś zwykłego znajdzie) 

 

 

Ta 10 tka może i sensowne rowiązanie tylko nie wiem czy w jego wypadku konieczne - jak chce mieć 2 tarcze z przodu nie 1.

 

( U siebie mam korbę 39/26 , z tyłu Sunrace 10 tkę  11-40 i działa to z manetkami Srama naprawdę super.Jak w szosie Sram też tak śmiga to nigdy więcej Shimano.Przełożenie 39/11 to na prostej czy nawet lekko z górki to na moje siły nawet za ciężko. Pod górę wybór przełożeń  dużo fajniejszy w porównaniu np. z systemem 3 tarczowym . Na takim średnio ostrym ca 3-7 % albo duża na przodzie i środek kasety tył , albo mała i trochę większa z tyłu, w obu układach jest ok . Cuda typu 1*10 to  moim zdaniem dla zawodowców i to pod konkretne trasy bo co jak góra 30% .Na 36/42 lekko na pewno nie jest )



#4 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 28 wrzesień 2016 - 17:36

Wiele firm produkujących piasty/koła oferuje bębenki zamienne ze standardowymi, kompatybilne z kasetami Srama 10-42. Są to piasty zbudowane na łożyskach maszynowych. Gdybam że jeśli do piasty jest zamontowany bębenek XD to można go zamienić na standardowy. Koszt standardowego bębenka bywa różny 200-250 zł. W sklepie gdzie kupione są koła można też spróbować dogadać się na wymianę bębenka (wiele osób dziś przezbraja rowery w takie napędy więc jest to dosyć popularny element tuningowy). 

 

W przypadku napędu 2x z przodu korzystanie z drogiej kasety 10-42 nie ma sensu - dzięki korbie o większej rozpiętości zrekompensuje się brak koronki 10t w kasecie. 

 

SunRingle należy do koncernu Hayes więc dystrybutor w polsce velo.pl powinien mieć części do tych kół. 



#5 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 28 wrzesień 2016 - 17:57

On zamawiał przez internet, nie mam pojęcia skąd. 

Ale jak koszt bębenka jest taki jak napisałeś to może nie będzie tragedii.



#6 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 29 wrzesień 2016 - 12:16

A takie  https://www.sram.com...ll-pin-cassette coś niecałe 600 gdzieś znalazł.

 

Wiem ,w tym linku ''Mikrosa ''wyżej nie ma jej na liście kompatybilnych z XD ale na pewno?

 

Gościu wpadł na pomysł, że jednak moze napęd 1*11

( korba którą kupił X9 36/22  jest taka że można zdemontować jedną tarczę tzn używac jako 1- nka) 



#7 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 29 wrzesień 2016 - 12:47

Przeczytaj specyfikację :xd driver body. Kasety z koronką mniejszą niż 11 zębów wymagają takiego bębenka. Koronka 10t ma mniejszą średnicę wewnętrzną w tym miejscu bębenek również. Kasety te nie posiadają też nakrętki mocującej kasetę do bębenka.



Dodaj odpowiedź