Skocz do zawartości


Zdjęcie

Merida 2008


82 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2008 - 20:09

Na Allego są dwie Lki. A my rozmawialiśmy o większym rozmiarze dla Ciebie. To są ramy wyprzedażowe, normalnie to się nie kupi za tyle :-( Wiem bo szukałem, a swoją Mkę kupiłem jako ramę komisową (bez gwarancji) i do tego z roku 2006.

[ Dodano: 2008-01-22, 20:12 ]
Basler, jeszcze apropo Twojego pytania. Mówimy o samej ramie czy o całym rowerze? Jeśli zamierzasz w przyszłości trochę więcej pojeździć to wydaje mi się to niezbyt dobre rozwiązanie. Masz 15 lat ciągle rośniesz więc za dwa lata będziesz zapewne musiał wziąć ramę większą. Przez ten czas pewnie sora będzie zajeżdżona, a w tym czasie możesz zachcieć czegoś lepszego. Jeśli już to kupić ramę i dobrać do tego dobry sprzęt który jak wyrośniesz z ramy będziesz mógł przełożyć do większej ramy.

Wiem po sobie że pakowanie się w niższy osprzęt kiedy kolarstwo jest lub zaczyna być pasją trochę mija się z celem. Ja kupiłem Meridę 903 na Tiagrze. Po roku było mi malo i prawie wszystko wyminiłem, w ten rok zajeździłem napęd i zmieniam na więcej. Żałuję że nie kupiłem od razu czegoś lepszego.

#42 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 22 styczeń 2008 - 22:10

Witam
Basler potwierdzam, że jest to ładna rama. Własnie taką Meridę posiadam. Ładnie sie prezentuje i nie jest to tylko moja opinia. Słyszałem parę komplementów na temat malowania mojej ramy. Cieszę się, że komuś się z Forum też się podoba :mrgreen:
Powoli krystalizuje sie zamiar kupna nowej ramy. Rozmyślam o FLX 907. Też jest przecudnej urody.Wybieram sie na te targi rowerowe w Warszawie żeby dokładnie poogladać ta ramę Meridy.
Pozdrawiam Brać Szosową.

#43 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2008 - 22:46

ja obecnie mam przy swojej Meridzie 901 osprzęt sora co ma przejechane 1000km i na tyle wygląda. Mam zamiar zmienić na shimano ultegrę z 2007r myślałem o campie ale jest stosunkowo za droga np centaur komplet za 2200 a ultegre będe miał za około 1750zł ;-)

#44 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2008 - 22:51

Szudri czyli wybór padl na Ultegrę? a nie chcesz Campy Veloce?

#45 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2008 - 22:53

a za ile ? A Ty Jelitek co masz za sprzęt?

#46 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2008 - 23:00

ja mam teraz tiagrę ale powoli zamieniam na Ultegrę. W drodze idzie do mnie korba ultegry, później kupuję przerzutki a na końcu klamki ultegry
Tutaj masz Veloce za 1359 zł http://www.allegro.p..._10_biegow.html

Właśnie popatrzyłem na ceny Veloce i Centaura. Przeskok jest niesamowity to tak jakby przeskoczyć z Ultegry na DuraAce...ciekaw jestem czy to wina elementów z Karbonu czy też faktycznie jest to coś nieziemskiego.

#47 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2008 - 23:06

a Ty Jelitek nie chcesz campa ? Veloce to która grupa w kolejności trzecia chyba ?
A za ile Tobie wyjdzie Ultegra i który rocznik wybierasz?

#48 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2008 - 23:33

Mnie się Campa niestety nie podoba, poza tym mam małe dłonie i z tego co słyszałem to lepiej do takich pasują manetki shimano. Ultegrę kupuję okazjami na Allegro, co się trafi. Np. korbę kupiłem teraz za 500 zł. A model będzie 2007. Aha :-) Veloce to trzecia w kolejności.

#49 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2008 - 23:53

mi własnie mówił kolega że campa jest bardziej wytrzymała od shimano ale czy to prawda każdy chwali swoje. Mi też się podobają shimano i jestem za 8-)

#50 Gosc_Karaszon15_*

Gosc_Karaszon15_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2008 - 01:05

Jelitek, co do wielkości dłoni to powiem że to zalezy jaki model shimanowski.
Ja używam ultegry kumpel sory...moje klamkomanetki sa znacznie dłuzsze niz te sory...Czyzby shimano uznało sore za grupe dla młodych początkujących ? bo rożnica jest naprawde widoczna gołym okiem..

#51 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2008 - 10:07

Już wiem, że ta rama będzie moja :evil: to tylko kwestia czasu...
http://www.rowerymer...=3&gr=74&id=525
Jest śliczna i lekka jak na swoją cenę, widelec na pewno nie waży dużo więcej niż 500g,
więc propozycja jest na prawde kusząca

#52 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 marzec 2008 - 10:30

bardzo ładna rama, ciekawe czy waga jest realna :?: :roll:

#53 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2008 - 13:07

moja Mka, (fakt faktem tylny widelec nie jest pełny karbon tylko w połowie) waży 1590 gr. (razem z miskami sterów, zaciskiem i ślizgiem przerzutek)
możliwe że te nowsze modele są lżejsze ale nie wykluczone że ta waga to sama rama bez niczego.

#54 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 01 marzec 2008 - 23:00

Witam
Dzisiaj byłem na Targach rowerowych w Warszawie i powiem szczerze, że stoisko Meridy trochę mnie rozczarowało. Najbardziej nastawiłem się na obejrzenie ramy 909 ale nie mieli jej na wystawie! Facet powiedział mi, że linki, które idą w środku ramy stukają w trakcie jazdy i sporo osób mówi, że to im przeszkadza. Czy wiecie coś na ten temat?
@ndy też w przyszłości przymierzam sie do tej Meridy, choć po tym co dzisiaj widziałem opcja może sie zmienić.
Pozdrawiam Brać Szosową

#55 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2008 - 23:45

Tak niestety to prawda :-( linki stukają w czasie jazdy.

Gdybym miał dzisiaj kasę to kupiłbym Durateca. Moim zdaniem są to piekne rowery.

#56 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 02 marzec 2008 - 10:27

hmm,to chyba jak się komu trafi... bo mi np. nie stukają...

#57 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2008 - 14:09

Nie straszcie mnie :!:
Ja mam bzika na tym punkcie, w moim rowerze wszystko mysi chodzić bezszelestnie, żadne stukania nie wchodzą w grę :!:

Ale trochę mi ulżyło po tym co napisała Mika ;-)

#58 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2008 - 14:25

no to nie wiem, ale mnie stuka :-( i koledze też...

#59 Gosc_tlumik 79_*

Gosc_tlumik 79_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2008 - 15:22

Widzę Jelitek,ze mamy podobny gust :-> Widziałem marke Duratec wczoraj na targach i rzeczywiście bardzo ładne ramy robią. Taka klasyka bez udziwnień. No i ceny nawet przystępne.

#60 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2008 - 17:40

Byłeś wczoraj na targach? No w sumie cena za robioną ręcznie ramę szosową z widelcem karbonowym, cena 2400 zł to nie tak strasznie dużo.



Dodaj odpowiedź