Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie łozyska do Treka Madone?


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ig0r

Ig0r
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 10 maj 2010 - 19:32

Witam. Proszę o pomoc bo już od miesiąca nie mogę poskładać roweru. Kupiłem ramę Treka Madone 5.2 z 2009 r na ebayu w USA i nie mogę dostać łożysk suportu. Tam podchodzą łożyska standart BB90. Zamówiłem w www.ssc.pl przyszły ale uszczelki nie pasują. Czy wie ktoś gdzie mógłbym dostać takie łożyska do Treka Madone BB90 i jak się je dokładnie montuje???

#2 Jarek-LT

Jarek-LT
  • Użytkownik
  • 413 postów
  • SkądKolberg

Napisano 10 maj 2010 - 20:35

Uszczelki są do wsadzenia do szuflady , ponieważ długość osi 90mm jest o 4mm za krótka w stosunku do ramy z uszczelkami, lub na odwrót .......
Łożyska są gumowo uszczelnione i to powinno wystarczyć a dodatkowe uszczelnienie powoduje cięższy obrót korbą, są zbyteczne .
ALE nie ten aspekt powoduje problem .
Większym problemem jest za małe zazębianie się freza na korbach z powodu gumowego , dodatkowego uszczelnienia..
A może czegoś nie dopowiedziałeś a ja żle zrozumiałem...
http://luxtech-carbo...01_archive.html

Jarek-LT
LUXTECH ;-)

#3 Ig0r

Ig0r
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 25 maj 2010 - 18:37

Mam już dobre (chyba) łożyska ale dziwna sprawa. Może ktoś podpowie byłbym bardzo wdzięczny. W ramie treka Madone na otwory suportu po obu stronach mam wklejone metalowe podkładki grubości ok 5 mm. Oś korby po założeniu okazuje się za krótka. Delikatnie zdjąłem te podkładki i oś pasuje. I pytanie czy te metalowe podkładki muszą być w ramie? Chronią ją jakoś? Czy jest to standart w Trekach Madone? Ramę kupiłem używaną może poprzednik coś majstrował, Nie wiem

#4 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 maj 2010 - 19:49

Możliwe że były przygotowane pod korbę z dłuższą osią. Może daj zdjęcie.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź