Skocz do zawartości


Zdjęcie

Garda


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 macko68

macko68
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądWarszawa Bemowo

Napisano 03 październik 2016 - 20:39

Na przyszłe wakacje namówiłem żonę abyśmy z dziećmi wybrali się nad jezioro Garda :) Oczywiście chciałem to połączyć z wypadami na rowerze.

I teraz pytanie do tych co byli w tym rejonie - jaki hotel/miejscówkę polecacie ? (Najlepiej aby były też jakieś atrakcje dla dzieci) Jakie są najfajniejsze trasy/góry w okolicy ?

Z góry dzięki wszystkim a pomocne info



#2 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 03 październik 2016 - 21:45

Mieszkałem w Riva del Garda. Tam też jest najwięcej do zwiedzenia. Ale taki wyjazd można sobie oczywiście urozmaicać wyjazdami w okoliczne miasteczka w których tez jest co robić. 30 minut drogi z Rivy jest Trento, w inną stronę jadąc 20 minut dojedziesz do miejsca gdzie kolejką można wyjechać na Monte Baldo. Na południu jeziora miejscowość Sirmione. 

 

Jeśli chodzi o trasy szosowe, to właściwie gdzie nie skręcisz jest super droga z jeszcze lepszym widoczkiem. Jak bardzo zaawansowane traski chcesz robić? Mogę coś podrzucić. 

 

pozdro :)


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#3 PaWeell

PaWeell
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 04 październik 2016 - 07:43

czesc, 
bylem kilka razy w okolicy riva del garda> torbole

na campingu maroadi, tuz nad brzegiem - super miejscowka,
(organizowane są tu wycieczki z przewodnikiem MTB, oraz trekkingowe)

ale przede wszystkim raj na szose..

 

moim zdaniem jest to najlepsze miejsce nad gardą, fajna atmosfera, smaczna pizza i nie jest plasko jak na poludniu.

 

na monte baldo mozna wyjechac i ok 400 m ponizej szczytu zaczyna sie droga asfaltowa..

pozdrawiam
 

 



#4 macko68

macko68
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądWarszawa Bemowo

Napisano 04 październik 2016 - 10:55

Dzięki Panowie

Myślałem właśnie o północy i okolicach Torbole, Linfano albo właśnie Riva.

Szosę biorę ze sobą i generalnie im ciężej i więcej w pionie tym lepiej :) Z góry dziękuję za jakieś tracki do garmina

Na razie patrzyłem w tej okolicy za hotelami i na segmenty na Stravie.

Wygląda to na raj 

 



#5 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 05 październik 2016 - 12:10

Na połączenie wypadu rodzinno rowerowego, Riva del G. i okolice jest najciekawszą lokalizacją. Riva jest największym z tamtejszych miasteczek i najbardziej urozmaiconym, co powoduje, że jest też najwięcej potencjalnych atrakcji dla rodziny podczas gdy ojciec męczy podjazdy. 

Męczy to dobre słowo, bo w okolicy jest sporo naprawdę stromych i ciężkich podjazdów, jak choćby Prati di Nago, Monte Varagna, Punta Veleno, czy długi podjazd od Mori do Rifugio Graziani na płaskowyżu Monte Baldo, czy nawet niepozorna ale też dająca w kość Santa Barbara. Generalnie do wyboru, do koloru. 

Polecam śledzić tej zimy blog znanego wspinacza i gościnnego komentatora eurosportu, http://danmarszal.nazwa.pl , wiem że Daniel Marszałek był w tej okolicy przez jakiś czas w sierpniu i z pewnością za jakiś czas opisze wszystkie tamtejsze i zdobyte podjazdy i je ładnie udokumentuje na blogu. 

Wcześniej też już raz był nad Gardą, ale nieco bardziej na południu i tą relację możesz już gdzieś tam znaleźć i poczytać na jego blogu.

 





Dodaj odpowiedź