Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kross Vento 4.0 2016


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 bocion

bocion
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 10 październik 2016 - 20:28

Witam. Planuje budowe roweru szosowego. Aktualnie szukam framesetu. Udalo mi sie znalezc nowy, od lokalnego dealera set w/w roweru, w rewelacyjnej cenie 800zl (rama+widelec karbon). Bedzie to moj pierwszy kontakt z prawdziwa szosa. Chcialbym zeby ktos doswiadczony rzucil okiem na geometrie ramy tego roweru (podam link). Czy to jest rama typu endurance? Czy to sie nada na początek?Co mi sie rzucilo w oczy to ze w rozmiarze S (najmniejszym dostepnym) rama ma dlugosc 54cm. Do tej pory jezdzilem na pseudoprzełaju 55,5cm i byl znacznie za dlugi. Proszę o jakies opinie na temat tej ramy.

 

Link do geometrii: http://www.kross.pl/pl/road/vento-4-0



#2 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 10 październik 2016 - 22:04

Jest to rama odpowiednia właśnie dla początkujących i pozwala przyjąć stosunkowo wygodną pozycję.



#3 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 11 październik 2016 - 05:51

Dość wysoka główka ramy. Z tego co pamiętam, to Kross w rowerach Vento miał produkować od 2016 roku tylko w wykonaniu endurance.

Odpal sobie jakiś kalkulator wymiarów i wstępnie będziesz wiedział czego szukać np: http://www.competiti...culatorBike.jsp



#4 bocion

bocion
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 11 październik 2016 - 06:09

W kalk wychodzi mi 51-52 gorna, tylko że kross już nie ma mniejszych 😄

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka



#5 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 11 październik 2016 - 07:34

Nie kupuj na odległość. Bo kalkulator to dopiero pierwszy etap w doborze. Czasami mi się wydaje, że 520mm w Meridzie to odpowiednik 540 Trek. Najlepiej usiąść na rower i wtedy porównać z innym rozmiarem lub modelem.



#6 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 12 listopad 2016 - 21:22

juz tak do ramy nie mamy co sie czepiac 52 cm jak bedzie za mala to mozna dluzszy mostek wstawic





Dodaj odpowiedź