Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zabezpieczenie ubytków lakieru na ramie


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 wezuwiusz

wezuwiusz
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądGorzów Wlkp / Kraków

Napisano 14 maj 2010 - 13:15

Witam.

Mam dobrą ramę stalową z której w wyniku burzliwej historii w kilku miejscach został odbity lakier. Ponieważ zmiana powłoki nie wchodzi na razie w grę, proszę o rady jak zabezpieczyć te miejsca przed korozją. Czy usunąć rdzawy nalot który już się pojawił, czym , i czym zabezpieczyć następnie te miejsca. Z góry dziękuje za rady. Ubytki wyglądają tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#2 Mati213

Mati213
  • Użytkownik
  • 153 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 maj 2010 - 13:30

Są środki zabezpieczające przed korozją, ja używam WD40 i Cortanin F. Najlepiej pójdź do blacharza i zapytaj, co by ci polecił.

#3 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2010 - 13:31

Nie wiem jak to wygląda z ramami stalowymi. Mając kiedys ubytki na ramie aluminiowej w rowerze górskim kupiłem w sklepie rowerowym specjalną farbę do tuszowania takich ubytków. Nakładało się to małym pędzielkiem na miejsca, powiedzmy wielkości paznokcia, czy 10 groszówki. Akurat rama była czarna, farba tez, więc praktycznie nic nie było widać. Farba ładnie przylegała - ale - to była rama alu, nie wiem, czy do stalówki by się coś takiego nadało. Kosztowało to pare złotych.

#4 yasiu

yasiu
  • Użytkownik
  • 310 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 maj 2010 - 13:43

przeszlifowac papierem sciernym i pomalowac jakas dowolna farba do stali i tyle
jezeli chodzi o aluminium to nie trzeba go malowac poniewaz alu bardzo szybko sie utlenia powierzchniowo i przewaznie juz przed malowaniem powierzchnia jest utleniona. Utleniona powierzchnia sprawia ze material dalej nie rdzewieje.

#5 czester_

czester_
  • Użytkownik
  • 428 postów
  • SkądWarszawa / Wola

Napisano 14 maj 2010 - 14:09

W każdym dobrym motoryzacyjnym są lakiery za 5-8zł do wypełniania ubytków. Wyglądają identycznie jak lakiery do paznokci naszych kobiet z tym że te pierwsze tak nie capią:)

#6 - MC -

- MC -
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądMiędzyrzecz

Napisano 14 maj 2010 - 19:25

czester ma rację.oczyść te miejsca z rdzawego nalotu i maźnij to lakierem do paznokci.oczywiście pod kolor.ja tak zrobiłem i jest dobrze. :mrgreen:

u3181y2018v3.gif


#7 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 maj 2010 - 07:20

Przeszlifuj te miejsca papierkiem, potem Cortanin albo Brunox i lakier. Zrobisz raz a porządnie, to już nie będziesz musiał tam zaglądać.

#8 wezuwiusz

wezuwiusz
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądGorzów Wlkp / Kraków

Napisano 16 maj 2010 - 12:07

ok wielkie dzięki. a tak spytam, po co usuwać rdzę papierem? chodzi o to by lakier się trzymał potem dobrze czy może rdza sama w sobie jakoś hmm się rozszerza jak próchnica. czy wystarczy poprostu odciąć dopływ tlenu by rdzawienie ustało czy jest może jakieś "rdzawienie beztlenowe" które by żarło ramę od środka i trzeba usunąć to co jest?

#9 kapsel

kapsel
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądPtb \ ŁDZ

Napisano 17 maj 2010 - 17:28

pasta automax, oprócz tego, że wygładza rysy na lakierze to ponoć również działa antykorozyjnie.i tania jest do tego.



Dodaj odpowiedź