Skocz do zawartości


Zdjęcie

Campagnolo Spinki 10 S


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 12 październik 2016 - 10:22

Można założyć do Campy spinki od Shimano i reszty (5,88 chyba mają) czy trzeba specjalną dedykowaną ( 5,9 mm) ?



#2 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 12 październik 2016 - 11:06

Tak,będzie pasowało i będzie jeździło , ale np Dura Ace spinka jest słaba (tak jak shimanowskie) i się zużyje szybciej niż łańcuch,miałem,zmieniłem po jakimś czasie bo po ponad 2tys km zaczęło "pykać". Sporo lepsze jest KMC, connex



#3 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 12 październik 2016 - 11:51

Pojawiło sie dużo chiński KMC i jak je teraz odróżnić :-/ A taki coś? http://allegro.pl/sh...item=6204592153Cena też podejrzanie niska. 



#4 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2016 - 13:07

Tak,będzie pasowało i będzie jeździło , ale np Dura Ace spinka jest słaba (tak jak shimanowskie) i się zużyje szybciej niż łańcuch,miałem,zmieniłem po jakimś czasie bo po ponad 2tys km zaczęło "pykać". Sporo lepsze jest KMC, connex


Jak wygląda spinka Shimano dura ace?

#5 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 październik 2016 - 13:26

Pojawiło sie dużo chiński KMC

One również są solidne.

 

Co do tanich spinek: jeżdżę na Sunrace za 9,90 zł i nie ma z nią najmniejszych problemów.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#6 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 12 październik 2016 - 13:52

One również są solidne.

 

Co do tanich spinek: jeżdżę na Sunrace za 9,90 zł i nie ma z nią najmniejszych problemów.

A te chińskie da się jakoś odróżnic?



#7 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 październik 2016 - 13:59

Ale po co? I jak, kiedy to ten sam produkt? ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#8 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 12 październik 2016 - 14:16

Liczyłem, że chociaż opakowanie i cena 2x wyższa są gwarancją jakości.



#9 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 październik 2016 - 14:33

Nie odbieraj tego osobiście, ale "wiara w pudełka" to jeden z największych mitów, jakie istnieją.

 

Od paru lat sprzedaję i testuję regularnie łańcuchy OEM równolegle z "pudełkowymi" - nie ma między nimi absolutnie żadnej różnicy (poza ceną - Shimano dolicza sobie nawet po 20-30% do ceny łańcucha za kartonik wart kilkadziesiąt groszy, SRAM nieco mniej). Zużywają się w tym samym tempie, są nasmarowane tak samo i w żaden inny sposób nie odstają jakościowo.

 

To samo tyczy się spinek - to dokładnie ten sam produkt, tylko bez bandyckiej dopłaty za kawałek papieru.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#10 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 12 październik 2016 - 14:38

Nie chodziło mi o jakość pudełka/bez pudełka bo też jak się da taniej bez pudełka to kupuje bez ale o to czy pudełko zagwarantuje mi produkt oryginalny jak w przepadku tej spinki KMC. Chyba, że to nie jest podróba tylko wyrób KMC robiony w Chinach.



#11 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 12 październik 2016 - 17:25

Jak wygląda spinka Shimano dura ace?

tak, tzw. quick link :

http://bike.shimano....69830655402.pdf



#12 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 13 październik 2016 - 09:21

Nie chodziło mi o jakość pudełka/bez pudełka bo też jak się da taniej bez pudełka to kupuje bez ale o to czy pudełko zagwarantuje mi produkt oryginalny jak w przepadku tej spinki KMC.

 

Uważam, że pudełko, czy inne opakowanie wyglądające na oryginalne, podnosi jednak prawdopodobieństwo oryginalności produktu, dlatego jestem skłonny zapłacić nieco więcej za wersję pudełkową.



#13 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 październik 2016 - 09:32

Podrabia się produkty drogie, jak kierownice czy ramy, które dają ogromny zysk autorowi podróbki, który największą oszczędność ponosi na zastosowaniu znacznie tańszych technologii. W przypadku spinek do łańcucha wartych 5 zł nikt nie będzie ponosił ryzyka dla tak małego narzutu.

 

Natomiast gdyby ktoś pytał, spinki Sunrace są sprzedawane w oryginalnych blistrach.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#14 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 13 październik 2016 - 09:41

te chinskie KMC to mega badziewie.Zamowilem te 3 spinki na ALi i wszystkie 3 padly po 1-2tys km.Mialy takie luzy na boki ze czulem to "pod kopytem"



#15 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 13 październik 2016 - 10:46

Mnie wytrzymały około 5 tys tylko nie wiem czy oryginał czy Chińczyk, kosztowała jedna 8 pln.





Dodaj odpowiedź