Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening Łączony ,ciężary + Trenażer


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 13 październik 2016 - 10:18

Witam koledzy. Proszę o poradę związaną z treningiem jak w temacie.Jako,że największą moją bolączką jest brak siły obecną zimę chciałbym przepracować skupiając się najbardziej na tym właśnie elemencie.Zwróciłem uwagę ,że w sporej ilości artykułów jest informacja,że właśnie taki trening przynosi jedne z lepszych efektów niestety nigdzie nie natknąłem się na informacje jak taki trening powinien wyglądać.Mam oczywiście trenażer oraz sztangę ze stojakami i hantle.Chciałbym abyście ocenili i ewentualnie wnieśli jakieś poprawki ,uwagi do mojego planu na jednostkę treningową.Zdaje sobie sprawę ,że zagadnienie jest dosyć złożone i nikt nie da mi gotowca dlatego napiszę co sobie założyłem

Rozpoczynam od rozgrzewki na trenażerze ok 15min następnie przechodzę do pierwszego bloku ćwiczeń z ciężarami i tak np.:

Przysiady ze sztangą  np : 3x 10

Wchodzenie na stopień np :2x 20

wykroki np; 2x20

Wspięcia na palce np 2x 10

powrót na trenażer no i właśnie nie wiem co dalej czy teraz powinienem zacząć od razu ćwiczenia typowo siłowe np 3x5 min 50 obr  3 strefie następnie odpoczynek i powtórzyć to z 2,3 razy czy na trenażerze powinienem jakoś stopniować obciążenie ? Ponowny powrót do ćwiczeń z ciężarami i cały cykl powtórzyć 2,3 razy ?

Chciałbym prosić o informacje czy to jest właściwa koncepcja takiego treningu( nie wiem czy może za dużo tego wszystkiego jak na jedną jednostkę treningową) i ewentualnie podpowiedzieć co byście zmienili aby trening był jak najbardzej efektywny i przyniósł oczekiwane rezultaty a nie zajechanie się po paru tygodniach.Pozdrawiam



#2 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 13 październik 2016 - 12:24

Przysiad 5x5

Martwy Ciąg 5x5

 

I idziesz do domu.


  • Arked i sirkozi lubią to

#3 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 13 październik 2016 - 13:00

Rower po siłowni tak, ale raczej tylko jako rozjazd na miękko.



#4 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 październik 2016 - 14:15

Przysiad 5x5

Martwy Ciąg 5x5

 

I idziesz do domu.

 

Ewentualnie dynamiczne ćwiczenia dla ciężarowców, typu zarzut, push press, rwanie. W treningu wyżej wg. mnie 3x5 martwego wystarczy, 5x5 po ciężkich przysiadach może za mocno obciążyć już zmęczone plecy.

 

Kolarze mówią też, że siła idzie z brzucha, więc można do tego dorzucić dobre ćwiczenia na tą partię. Ale PO przysiadzie i martwym, bo szczególnie przy przysiadzie brzuch mocno pracuje.

 

Po takim treningu nie będziesz miał już siły na coś mocniejszego na rowerze. Delikatny rozjazd można zrobić, ale nic ponadto.



#5 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 13 październik 2016 - 19:26

Dzięki za rady.Chyba trochę pomieszałem siłę z wytrzymałością siłową jeśli chodzi o ilość powtórzeń w serii bo faktycznie siła to mało powtórzeń z dużym obciążeniem .W takim razie co to za trening o którym czytałem i nawet nasz kolega Mikołaj Szewczyk znany na forum jako Virenque pisze o nim w swoich wypowiedziach i bardzo je zachwala, ba nawet obserwując Jego poczynania na stravie widzę ,że zimą dosyć często wykonuje takie treningi (trenażer + ciężary)gdzie widać ewidentnie ,że najpierw są wykresy kadencji ,mocy 15 min (trenażer) potem prosta krecha15 min  (ćwiczenia z ciężarami) i znowu wykresy itd np x4. Mikołaj gdybyś to czytał może mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy o co kaman.



#6 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 13 październik 2016 - 20:48

Taki trening, będący połączeniem ćwiczeń siłowych, a po nich krótkiej sesji treningu aerobowego, to metoda na .... odchudzanie, pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, czyli w skrócie redukcja.

 

Jak wiesz (wiesz ?), aby podczas umiarkowanego treningu tlenowego organizm zaczął spalać tłuszcz, najpierw przez ok. 30-45 min. musi zużyć glikogen mięśniowy itd. A więc ćwicząc aeroby od początku treningu, przez ten czas nie następuje spalanie tłuszczu. Wymyślono więc, że glikogen równie dobrze spalają ćwiczenia na siłowni, czyli trzeba poćwiczyć z ciężarami z godzinkę. Potem wystarczy pokręcić na rowerku tylko te efektywnie spalające tłuszcz 40 minut, czy ile tam kto chce i do domu. W ten sposób kulturyści po prostu oszczędzają czas wypalając glikogen podczas ćwiczeń z ciężarami.

 

To jest powód robienia takiego treningu.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen




Dodaj odpowiedź