Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Dla Mnie... Pomożecie Wydać Kasę?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcinoo

Marcinoo
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 17 październik 2016 - 12:31

Cześć

 

zwracam się do bardziej doświadczonych ode mnie w sprawie kół. Wiem, że temat wałkowany, ale każdy ma inne upodobania/oczekiwania/starty/wagę/ itd. Więc liczę na pomoc. Zanim jednak o kołach to trochę o mnie:

79 kg wagi (na roztrenowaniu) w okresie startowym 76 kg.

Tak żeby przybliżyć "Girę" to na Skoda Bike Challange na 120 km średnia w peletonie i na czole 36 km/h. W tri solo na dystansie 1/2 34km/h. Wiem, że mało, ale cały czas się rozwijam. Jestem raczej świeży na szosie, dupa nie wysiedziała jeszcze tyle co Wasza :) (3 sezon szosy) 

Starty to przede wszystkim TRI, ale na szosie, a nie na TT. Zdarzają się mi też wyścigi w grupie po płaskim.

 

Nie mam doświadczenia w kwestii kół, jeżdżę na aluminiowym Focusie na osprzęcie 105 z pancernymi kołami (łączna waga sprzętu to koło 10 kg.)

 

Szukam kół czasowych pod starty TRI z możliwością startów w peletonie, najlepiej pełen carbon (tak abym mógł je przenieść później na swój new carbon best ever bike, kiedyś..) stożki min 35

Budżet max 3000

Najlepiej nówki, choć wiadomo w tej cenie trudno znaleźć czysty carbon przy tym profilu. Mogą być pod szytki ale nie muszą. Przy czystym Carbonie- szytki.

Nie interesuje mnie sprowadzanie kół z AlliExpress, jak i również budowanie z komponentów różnych producentów. Do Chińczyków podchodże bardzo niechętnie, ale nie mówię nie. Nie jeździłem więc trudno mi się wypowiedzieć, wolę jednak sprawdzone brand'y.

 

Moje typy:

Trudno mi jednak przy tych NoLimited odpowiedzieć czy to czysta chińszczyzna, czy coś więcej. Zawsze jest możliwość gwarancji i reklamacji - polska dystrybucja. Poza tym widziałem jakiś czas temu te kółka w promocji, więc pewnie jest jeszcze coś do utargowania.

 

Jeśli błądzę to śmiało piszcie. Jest to dla mnie bardzo duża kasa do wydania, więc wolę wyczerpać temat przed zakupem.

 

Pozdr

Marcinoo

 



#2 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 październik 2016 - 21:46

Jeśli jest to dla ciebie "bardzo duża kasa" to odpuść drogie karbonowe koła, bo chwila nieuwagi, dziura itp. i będzie płacz i żałoba. Taka prawda i doświadczenie. To jak z autami. Nie sztuką jest kupić mega furę, sztuką jest utrzymanie i serwis na odpowiednim poziomie :)

#3 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 17 październik 2016 - 23:14

No-limited dość mocno sobie ludzie chwalą, miałem je nawet brać ale mi wyskoczyli z podwyżką o 500zł dosłownie kilka dni przed zakupem co mnie lekko zdenerwowało. Jakoś ciężko się przemóc i dać 500zł więcej ot tak :| 



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#4 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 18 październik 2016 - 07:53

ja bym brał jakies carbon alu jak nie jezdzisz po gorach.Masz normalne opony i hamowanie.Waga wiadomo troche wyzsza.Te trimaxy sa ok



#5 Adonis

Adonis
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 19 październik 2016 - 20:20

W Środzie Wlkp jest Polski producent kół karbonowych, piszą że jedyny. 
Za 3k jest zestaw o profilu 62mm, http://sklep.i-ron.p.../RON AIR6,2 set 

Chyba są cięższe niż konkurencja, ale nie wiem na ile w TT redukcja wagi jest istotna vs aero. 

 

W Poznaniu jeździ na nich mistrz swiata Mastersów z 2014r i chyba nie narzeka. 

Ja mam podobne wyniki i rower jak ty i gdybym miał 3k wolne na zakup kół to te RONy bym rozważył. 
Widać, że chłopaki sprawnie rozkręcają biznes i chętnie bym ich wsparł. 

 

 





Dodaj odpowiedź