Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korba Do Roweru Spinningowego


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 putek

putek
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 17 październik 2016 - 23:01

Cześć,

Nie ma bardzo działu do takiego pytania, więc podepnę się tutaj. Zostałem właśnie posiadaczem roweru spinningowego Star Trac NXT 7000. Kupiłem go za jakieś grosze w Norwegii, prawie że w ciemno. Rower przyjechał i ma jeden mankament - blat jest bardzo skrzywiony, ma bicie po 1cm w każdą stronę. Przez to mała zębatka z przodu wydaje dźwięk jakby czołg jechał. Czy ktoś może podpowiedzieć czy można dokupić coś kompatybilnego czy zostaje oryginał, który wygląda tak:

https://www.sportsmi...DimSearch=Dxp:5

Nie widzę, żeby jakiś sklep chwalił się u nas dystrybucją części do Star Trac'a. Spróbuję napisać do jakiś sklepów z serwisem, ale może ktoś będzie mógł podpowiedzieć inną drogę.

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Michał

#2 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądGdynia

Napisano 20 październik 2016 - 19:45

Wszystkie spinnery czy ergometry, które rozbierałem, to mają support na "standardowy" kwadrat. Jakby co, to nie daje gwarancji, że tak u Ciebie też będzie, ale szansa jest, a żeby sprawdzić to roboty jest niewiele :)

Jak masz na łańcuch 1/2" to po prostu kupujesz dowolną korbę jednorzędową z takim samym offsetem (albo wymieniasz support) i działa (bo zwykłe rowerowe są właśnie 1/2"..). Jednocześnie warto wymienić zębatkę, jak korba jest w "takim" stanie, to zębatka będzie totalne padło.

 #3 putek

putek
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 20 październik 2016 - 20:57

Dzięki za odpowiedź. Korba jest na kwadrat. Zdjąłem ją i jest prosta. Nie montowałem jej jeszcze ale chyba była krzywo nabita, bo nie sądzę żeby komuś udało się skrzywić końcówkę suportu. Mam nadzieję, że po regulacji nie będzie chodził już jak czołg. Oryginalne:

Suport wygląda tak:

https://www.sportsmi...x?dsNav=N:10482

Korba:

https://www.sportsmi...x?dsNav=N:10482

A łańcuch jest taki gruby:
https://www.sportsmi...x?dsNav=N:10482

https://www.sportsmi...x?dsNav=N:10482

Wkładałem do niego przymiar i ani 0.75 ani 1.0 nie wchodzi.
Ten łańcuch jest nasmarowany stałym smarem. Jego się jakoś powinno smarować dodatkowo czy zostawić go w spokoju?

Pozdrawiam


MichałDodaj odpowiedź