Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozmiar Kulek W Tylnej Piaście Cannondale Fire


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Red Bull

Red Bull
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 19 październik 2016 - 17:17

Jaki rozmiar kulek montowany jest w tylnej piaście Cannondale Fire ( piasta mtb , treking pod ham. tarcz.).

 

Rozebrałem i wyrzuciłem stare - skororodowane . ( nie dokonując pomiaru )

Niestety od tylnej  piasty Shimano nie pasują , musiały być mniejsze i w dwóch rozmiarach .

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 



#2 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2016 - 22:48

http://www.ebay.com/...pcAAOSwWKtUxuDX

Na podstawie wyglądu takiego zastawu naprawczego można sądzić, że kulki są jednak równej wielkości na obie strony.

Jeśli 1/4 cala są za duże, to może pasować będą takie jak w piastach przednich, czyli 3/16 cala.

Ewentualnie 7/32 cala.



#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 październik 2016 - 11:36

I jak tu nie kochać systemu imperialnego, przeliczanie jednostek takie intuicyjne <3


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 Red Bull

Red Bull
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 20 październik 2016 - 14:35

Dzięki .

 

Tylna piasta na mniejszych kulkach to dobre konstrukcyjnie rozwiązanie , jakie są zalety i wady ?

 

Piasta przejechała  3x  w deszczu , i szlag ją trafił .  Koło miało nieduży przebieg od nowości i  ładnie się kręciło w suchych warunkach . I nic nie wskazywało na jakiekolwiek ślady  z zużycia . Duży luz się zrobił nagle i momentalnie po jeżdzie w deszczu.

Po kilkunastu  dniach rozebrałem i się przeraziłem . Wszechobecna korozja w środku , kulki całkowicie skorodowane !

( Konusy i bieżnie wypoleruję papierem ściernym i powinno być ok. , wżerów nie widać  )

Zastanawia mnie skąd nagle wziął się tak duży luz ?

 

Czy w Polsce są dostępne konusy do tylnej piasty na mniejszy rozmiar kulek ?

 Konus tylny  na kulki  1/4 cala będzie dobrze współpracował  z mniejszymi kulkami 3/16 cala ?

 

 

 

 

 

 

 

 





Dodaj odpowiedź