Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wkładki Do Buta Z Decathlonu


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 shirrer

shirrer
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • Skądśląsk

Napisano 25 październik 2016 - 16:10

Witam.

Kupiłem buty Sidi Genius 5. Po pierwszym tyś km zaczęła mnie boleć stopa. 

Zastanawiam się nad wkładkami z Decathlonu.Teraz maja taka ofertę https://www.decathlo...k-adki-do-butow

Szkoda tylko, że nie ma wkładki typowo kolarskiej. Są zaprojektowane na wstrząsy, odbicia, i wszelkie gry halowe. Te najbardziej "wypasione" (z grubszą warstwą żelu), obawiam się, że nie nadają się do mocno dopasowanego buta. 

 

 

 

.



#2 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 25 październik 2016 - 16:27

Macałem swego czasu ich wkładki (dosłownie, macałem) i jeśli są ok pod względem wyprofilowania to ważą tonę i nie nadają się zbytnio do butów kolarskich. Do chodzenia w sam raz. 


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#3 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 25 październik 2016 - 19:43

http://www.wiggle.co...-carbon-insole/ kup sobie te wkładki. Ja w swoich Sidi też się męczyłem, stopa bolała i paliła. Zresztą pełno ludzi narzeka na wkładki Sidi. Płaci się nie małą kasę za buty, a mogli by chociaż lepsze wkładki dawać a nie papierowe ;)

Mam jeszcze drugie buty Crono i w nich problemu w paleniem stóp nie mam. Można :) można.



#4 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 11 listopad 2016 - 17:48

Polecił bym też wkładki Speca z dwoma krzyżykami. Oglądałem wkładki  z Sidi, wyglądają jak wkładki dla ludzi  z płaskostopiem, stąd taki ból przy normalnie wysklepionej stopie. Stopa nie jest właściwie podparta i pali niemiłosiernie bo podeszwa jest bardzo sztywna. Speca wkładki tanie nie są, ale ból powinien ustąpić. Niestety Specilalized robi dokładnie to samo, wyjściowo sprzedaję buty  z wkładka  w której płaczesz jak jedziesz. Do zakupu musisz dopłacić 150 zł żeby móc w  tych butach jeździć.



#5 shirrer

shirrer
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • Skądśląsk

Napisano 18 listopad 2016 - 09:34

Widziałem w sklepie internetowym wkładki sidi, te badziewne które kupiłem razem z butem. Kosztują 24 zł. Uważam, że nie są warte tych pieniędzy.

Używał ktoś dwóch wkładek (jedna na drugiej)?

#6 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 21 listopad 2016 - 18:34

Lepsze sa te z sidi ergo z wentylacją bo te niebieskie to szału nie robią,ale są dość soldinie zrobione,nie wygniatają się i są trwałe. Ale jeśli potrzebne jest lepsze podparcie stopy ,to juz niestety tej funkcji dobrze nie spełniają. Dwóch wkładek w szosowym bucie bym unikał. To nie jest najlepszy pomysł,ale to moje zdanie.





Dodaj odpowiedź