Skocz do zawartości


Zdjęcie

Calpe, Pytania Do Bardziej Doświedczonych

Calpe

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zacqu

Zacqu
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 19:37

Witam, w marcu wybieram się z kolegą co Calpe z rowerami w celach czysto rekreacyjnych. Mam jednak kilka pytań do bardziej doświadczonych forowiczów.

Jak z językiem, łatwo sobie poradzić z podstawową znajomością języka angielskiego?

Jak z przechowywaniem roweru, mam zarezerwowany apartament w formie mieszkania jakich wiele w Calpe. Jak w takim budynku z przetrzymywaniem roweru?

Jak z kosztami jedzenia w porównaniu z naszymi Polskimi realiami.

Z góry dziękuje za pomoc.

 



#2 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 listopad 2016 - 00:46

 

Jak z przechowywaniem roweru, mam zarezerwowany apartament w formie mieszkania jakich wiele w Calpe. Jak w takim budynku z przetrzymywaniem roweru?

Skoro wiesz już, gdzie będziesz mieszkał to czy nie prościej zapytać o to podmiot wynajmujący? ;)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#3 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 04 listopad 2016 - 10:39

Dlaczego podważasz autorytet forum. Tylko tutaj można uzyskać właściwą odpowiedź, a nie u nieznanego wynajmującgo 😀


  • Greek i haligówka lubią to

#4 Zacqu

Zacqu
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 04 listopad 2016 - 17:05

LOL, chyba między innymi po to jest forum żeby dzielić się doświadczeniami.

Nie pytam Was jak podejdzie do tego mój wynajmujący tylko jakie wy macie doświadczenia. 

No ale dziękuje za odpowiedzi, wracajcie do wklejania średnich pulsów.



#5 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopad 2016 - 18:08

Wiesz, rower będziesz trzymał w mieszkaniu. Jeżeli chodzi o angielski, to tak średnio znają ale w knajpach bez problemu. Jest też polski sklep :D ceny w marcu jeszcze przed sezonem są spoko, masz też biedronko podobne sklepy gdzie nie wydasz za dużo. Szokujące jest, że naprawde dobry chinol tj jest zupa, danie główne, napój, deser dostajesz za 5 euro, ale tu tylko jednego mogę śmiało polecić :D Gdzieś na trasie w kafejkach też nie zapłacisz dużo. Generalnie dzień zamykałem w 15-20 euro.

 

To co może zaskoczyć, to pogoda -> krótkie + długie + kamizelka to minimum co powinieneś zabrać. Jak masz to rękawki i nogawki.



#6 Zacqu

Zacqu
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 04 listopad 2016 - 21:25

Dzięki za odpowiedź.

A jak z trudnością tras. Na razie w doświadczeniu mam tylko objazd tatr, chociaż podjazd pod Gliczarów mnie wymęczył i nie mogę go uznać za udany. Jeżdżę czysto rekreacyjnie więc nie mówimy tu o żądnym zarzynaniu się.

Co jeszcze warto ze sobą zabrać oprócz kilku dętek na zmianę? Czy w marketach są dostępne napoje izotoniczne, batony regeneracyjne?



#7 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopad 2016 - 22:38

Trudnosc sobie robisz jaka chcesz :) naprawde wystarczajaco duzo jest podjazdow o roznej charakterystyce aby znalezc cos dla siebie. W marketach znajdziesz to o co pytasz. Kamizelka to podstawa, w nastepnej kolejnosci rekawki i nogawki. Najgorzej jak zalamanie pogody w gorach sie trafi... mnie raz zlapalo, do tego kumulacja z bomba, a z gorskich wiosek zadnej komunikacji nie ma. Ja na krotko, temp z 20C zrobiła siec 4C i deszcz... a ja 10 Euro w kieszeni... fartem listonosz mnie przewiozl spowrotem przez gory, ale teraz nie pojade w trase bez kasy na awaryjny nocleg w razie czego :D



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Calpe