Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kurtka Na Szosowe Treningi


84 odpowiedzi w tym temacie

#41 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 19 grudzień 2016 - 11:04

Mam Gabbę i nie jest zła,ale na wymienione wyżej temperatury lepsza będzie bluza Sportful, do której linka zamieściłem wcześniej. Oddycha wyraźnie lepiej niż Castelli.

#42 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 337 postów

Napisano 27 grudzień 2016 - 14:40

 

Ciężko będzie obsłużyć jedną kurtką/blużą tak szeroki zakres temperatur.

W miarę blisko będą:

 

https://www.sportful...ey/p/110126716A

 

https://www.castelli...FZ/p/451451616A

 

 

 

Żadna z tych. Ta linkowana to Fiandre Light Jersey. Słowo Jersey jest tu kluczowe, bo wersja Jacket czy Windstopper jest cała z Windstoppera bez przewiewnych pleców. Jest jeszcze wersja z tańszego materiału zamiast Windstoppera i bez jego nazwy.

 

Czy różnice między tymi Jersey'ami a Jacket'ami to kwestia tych pleców?

 

Chce kupić coś na chłodniejsze dni.

Ceny Jacketów Sportfula czy Castelli zabijają (szczególnie tych modeli, które by mnie interesowały i się podobaja ;) ).

 

Teraz spojrzałem na odpowiedniki w Jersey, widzę nawet modele, nazwenictwo, kroje, też te same.

Ceny już lepsze... 

 

 



#43 goran007

goran007
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądKazimierza Wielka

Napisano 27 grudzień 2016 - 19:42

Zamówiłem dwa modele z Hiszpanii Sportfulla i jedna Castelli

- Mam nadzieję, że coś wybiorę. Ceny zdecydowanie lepsze niż w Niemczech a w Pl w ogóle niedostępne. Niestety czas oczekiwania... dwa tygodnie- choć akurat sportfulla mają na stanie- czekam na castelli. Będę miał w dwóch rozmiarach M/ L. Skąd jesteś? Może jesteś zainteresowany
Zamawiałem:

https://www.bikeinn....jacket/642240/p

https://www.bikeinn....jersey/642242/p

https://www.bikeinn....acket/1117199/p



#44 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 grudzień 2016 - 09:55

Wersja "Jersey" ma cieńszy materiał na plecach i nieocieplony Windstopper w części nieprzewiewnej albo odpowiednika firmowanego przez Sporfula (tańsza).
"Jacket" jest cała z Windstoppera, w wersji oryginalnej od Gore, wtedy w nazwie jest Windstopper, albo z odpowiednika firmowanego przez Sporfula(tańsza).
Są jeszcze wersje z ocieplanym Windstopperem(albo jego odpowiednikiem) na całej powierzchni albo ze wstawkami tylko z przodu, rękawach i ramionach.
Modeli i wersji Sportfula jest sporo i trzeba by opisywać każdy osobno ;)

#45 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 337 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 13:55

No to teraz to dopiero jest chaos.

Niestety strony Sportfula i Castelli nie pomagaja. Dosc kiepsko to wszystko opisane itd

 

@beskidbike a Ty jaki model konkretnie masz?



#46 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 15:43

A jakich konkretnie informacji brakuje w przypadku Castelli? Bo moim zdaniem produkty są opisane bardzo dokładnie, podany jest nawet sugerowany zakres temperatur użytkowania.

#47 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2016 - 15:47

W niemieckim "Bike" jest test 12 kurtek, być może jego tłumaczenie jest też w polskim wydaniu tego magazynu.

#48 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 31 grudzień 2016 - 11:46

Ja mam Fiandre Light Wind Jersey i Ascent i miałem kilka innych w rękach albo na sobie. Modeli Castelli nie znam.

#49 goran007

goran007
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądKazimierza Wielka

Napisano 07 styczeń 2017 - 19:18

Hej. Kurtki dojechaly. Wszystkie są super :) Castelli najcieplejsza więc odpada pierwsza. Ale między modelami Sportfulla nie mogę się zdecydować. W jakim zakresie temperatur używasz Fiandre Light Wind Jersey. Czy miejsca na rękawach i plecach nie są nazbyt przewiewnw przy chłodzie? Bardziej obawiam się o rękawy... Druga kurtka to pełny windstopper Na ile jest wydolny "oddechowo".
Najlepiej byłoby kupić obie :)

#50 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 09 styczeń 2017 - 00:10

Fiandre Light używam w zakresie 5-12 stopni, pod spodem cieńsza lub grubsza koszulka z długim rękawem. Rękawy to nie problem, najbardziej "ciągnie" po plecach jak się spocę na dłuższym podjeździe i trzeba zjechać. Na takie trasy zabieram awaryjną cienką kamizelkę i zakładam na zjazd,żeby zakryć plecy. Na płaskim nie ma takich problemów
  • goran007 lubi to

#51 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 337 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:12

Hej. Kurtki dojechaly. Wszystkie są super :) Castelli najcieplejsza więc odpada pierwsza. Ale między modelami Sportfulla nie mogę się zdecydować. W jakim zakresie temperatur używasz Fiandre Light Wind Jersey. Czy miejsca na rękawach i plecach nie są nazbyt przewiewnw przy chłodzie? Bardziej obawiam się o rękawy... Druga kurtka to pełny windstopper Na ile jest wydolny "oddechowo".
Najlepiej byłoby kupić obie :)

 

I ktora sobie zostawiles?

 

Ja poki co sledze ceny, ceny ciagle skacza w dol.

Jacket juz sa w cenie Jersey. Jak wytrzymam do wczesnej wiosny, moze kupie za pol darmo ;-)



#52 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:26

Poniżej 450 zł raczej nie kupisz nigdzie. Mówimy o nowej ze sklepu z gwarancją ;)

#53 goran007

goran007
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądKazimierza Wielka

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:35

I ktora sobie zostawiles?

 

Ja poki co sledze ceny, ceny ciagle skacza w dol.

Jacket juz sa w cenie Jersey. Jak wytrzymam do wczesnej wiosny, moze kupie za pol darmo ;-)

 

Stanęło na light ws jacket, ale nadal nie wiem czy dobrze zrobiłem :) tak naprawdę to już znam rozmiar jaki mi potrzebny. Koszt transportu jednaj kurteczki nie jest wielki więc biorę pod uwagę zakup na wiosnę również tej drugiej :) Jeszcze w niej nie jeździłem bo temperatury na tyle niskie, że używam typowo zimowej.

Na jakich stronach śledzisz ceny?



#54 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 337 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 22:32

Fakt ponizej 450 zl nie ma nigdzie.

 

Sledze kilka na popoularnych sklepach.

Ceny skacza od grudnia (patrzylem na promocje na swieta) w zaleznosci od modelu, koloru no i rozmiaru oraz kursow (patrze na zl,euro, funty).

 

Z 9 kurtek zostaly mi juz 4, cos z tego wybiore docelowo, chyba, ze mi sprzatna ;-)



#55 goran007

goran007
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądKazimierza Wielka

Napisano 17 styczeń 2017 - 23:18

Fakt ponizej 450 zl nie ma nigdzie.

 

Sledze kilka na popoularnych sklepach.

Ceny skacza od grudnia (patrzylem na promocje na swieta) w zaleznosci od modelu, koloru no i rozmiaru oraz kursow (patrze na zl,euro, funty).

 

Z 9 kurtek zostaly mi juz 4, cos z tego wybiore docelowo, chyba, ze mi sprzatna ;-)

Hej. Możesz podrzucić adresy :) Teraz nie będę na pewno nic kupował więc Cię nie podkupię. Jeśli się zdecyduję to koniec marca/ kwiecień :)

pozdrawiam



#56 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 337 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 23:28

Standard: wiggle, bikieinn, bikester. Sportfula u nas masz np na bikeatelier.



#57 goran007

goran007
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądKazimierza Wielka

Napisano 18 styczeń 2017 - 08:16

bikieinn tutaj wypadał chyba najlepiej. W bikester kupowałem spodnie northwave- super :)



#58 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 styczeń 2017 - 09:11

Fakt ponizej 450 zl nie ma nigdzie.

 

 

Decathlon??


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#59 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 18 styczeń 2017 - 09:48

Mi się nawet podobają "góry" z Deca, jednak nie mogłem nigdy jakoś przetrawić mało dyskretnych napisów B'twin. I nie chodzi tu o markę, ale o sam fakt, że nie podobają mi się duże napisy marki na ubraniach.



#60 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 337 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 10:09

Decathlon??

 

Chodzilo o kurtki wpisane powyzej marek typu Sportful, Castelli.

Mam  wiatrowke z deca, ta slynna biala.

 

 

Na temat kurtek z Decathlona mam podobne zdanie jak 4gotten.





Dodaj odpowiedź