Skocz do zawartości


Zdjęcie

Milanetti Padova - Odbudowa


28 odpowiedzi w tym temacie

#21 muszek

muszek
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądKozienice

Napisano 10 styczeń 2017 - 17:04

No faktycznie ktoś ramę mocno spaskudził... Teraz się nie dziwię że malowałeś. Powodzenia w dalszych pracach, w razie czego służę pomocą.



#22 adamu75

adamu75
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 17:23

No gdybyś miał, albo wiedział kto ma przednią piastę (taka jak u Ciebie, no i tylna u mnie) to już całość była by na oryginale...

U mnie przednie koło ktoś podmienił -jest ona niby stara, epokowa, ale inna niż przednia.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Adam



#23 muszek

muszek
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądKozienice

Napisano 10 styczeń 2017 - 17:36

https://www.olx.pl/o...html#d81394fc7c

niestety komplet i dosyć drogo, pewnie nie zaszkodzi zadzwonić i zapytać czy nie sprzeda osobno



#24 adamu75

adamu75
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 17:37

Widziałem, 

ale cena trochę zabija, no i nie sądzę aby ktoś chciał sprzedać osobno.

 

 



#25 adamu75

adamu75
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 15:34

W kwestii linek, dla zainteresowanych...

poszedłem do sklepu rowerowego, kupiłem 2 nowe linki przerzutek. Następnie udałem się do sklepu elektrycznego, zakupiłem koszulki termokurczliwe w kolorze czarnym, rozmiar 1,5 mm do 0,8 mm.

Suszarka w dłoń i próba zakończona powodzeniem.

Linki będą jak nowe.

 

Poszukiwania piasty przedniej trwają...

 

Pozdrawiam,

Adam



#26 adamu75

adamu75
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 01 luty 2017 - 15:25

Witam po krótkiej przerwie,

 

Przednia piasta zakupiona - Shimano HB-F105. Muszę ją tylko poddać regeneracji, ale jest to dokładnie piasta od mojego zestawu.

Przy okazji znalazłem świetną kopalnię wiedzy na temat osprzętu Shimano z lat 80'tych - konkretnie Shimano 105 rok 1983, oraz Golden Arrow 1983- może się komuś przydać.

 

Pozdrawiam,

Adam



#27 lord-tornado

lord-tornado
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 17 sierpień 2023 - 07:44

Cześć, super się czytało i oglądało. Jestem posiadaczem tej samej ramy, w tym samym kolorze. Też mam zamiar odmalować ją na oryginalny kolor. Czy rama w oryginale była malowana jednym kolorem? Mam wrażenie że była cieniowana. Skąd czerpałeś wiedzę dotyczącą odbudowy? I najważniejsze pytanie: gdzie kupiłeś naklejki? Widzę że są na ebay.pl dostępne podobne w cenie około 125 złotych, czy to normalna cena za zestaw naklejek?

 

 

Załączone pliki



#28 adamu75

adamu75
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 17 sierpień 2023 - 08:36

Cześć,

ponad 6 lat przerwy i z braku czasu i sprzętu odpowiedniego = brak obiecanych fotek.

A więc tak - kolor, częściowo u mnie występujący, jak i u kolegi @muszek na całym rowerze (fotka gdzieś jest wcześniej, a jeśli nie ma to odezwij się do muszek - myślę, że podeśle) - dobierałem w lokalnej lakierni. Z tego co pamiętam, to był kolor z palety RAL (Ferrari 323) - mam gdzieś fotkę z opakowania, które całkiem niedawno wyrzuciłem z garażu.

Co do naklejek - kupiłem je gdzieś na Węgrzech. Niestety nieco odbiegają od oryginału (różnica ~1mm na długości), ale generalnie nie do odróżnienia na pierwszy rzut oka - tanie nie były, fakt.

 

 

Ostatnio nawet urządziłem sobie retro przejażdżkę

 

Załączone pliki



#29 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 wrzesień 2023 - 21:32

Nie no piękny klasyk.... ślinka cieknie, do tego stylowy strój, czapeczka z daszkiem rękawiczki na drutach robione i można się doceniać.... najważniejsze jest aby Tobie się podobało.


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź