Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kask co sądzicie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Birdy

Birdy
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądGdów

Napisano 24 maj 2010 - 12:46

Witam, zamierzam kupić kask, tak właściwie to ma on mi posłużyć tylko głównie na jeden wyścig w sezonie, i tam od czasu do czasu na jakąś wyprawę, dlatego nie chce wydawać sporych pieniędzy na to bo bo do tej pory jeździłem bez kasku i nie wiem czy się przystosuje znalazłem na allegro to:
http://allegro.pl/it..._rolki_itp.html

co o nim sadzicie?

#2 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 24 maj 2010 - 13:33

krisss, ja bym mimo wszystko szukał czegoś za kilka dych więcej...
Też jeździłem ponad rok bez kasku i nie sądziłem, że się do niego przekonam - nie lubiłem mieć na głowie niczego poza moimi zczochranymi włosami, ale kupiłem za namowami znajomych i nie żałuję.. Czuję się trochę bezpieczniej, a i nie wieje aż tak po głowie.. W okresach przyjścia wiosny albo i bezśnieżnej zimy dość ostro przewiewało mi głowę - w kasku nie miałem z tym problemów.
Popatrz też żeby kask miał trochę większe albo więcej otworów, bo masz wtedy większy komfort. Chłodzenie przy upałach - nie będzie Ci pot zaciekał spod kasku na twarz..
Niedawno chłopaki polecali lidlowskie kaski za niedużą cenę, a dobrej firmy. Może gdzieś jeszcze są do dostania albo zaczekaj na następne okazje.

PS. pisałeś też o "mundurze kolarza" ;) Sam nie lubiłem przylegających ubrań i też się do nich przyzwyczaiłem - spodenki z wkładką to wygoda w siedzeniu, a koszulka w odprowadzaniu potu - nie wyziębiesz się w lecie(a jest to możliwe!) i nie fiurga Ci wszystko uderzając o Ciebie ;] również polecam.. choćby jakieś niedrogie

#3 Gosc_krzysztof_*

Gosc_krzysztof_*
  • Gość

Napisano 24 maj 2010 - 14:42

Ja ci radzę dorzucić trochę więcej kaski i kupić coś lepszego (nie żałuj na to pieniędzy) ze względu na po pierwsze bezpieczeństwo po drugie na wytrzymałość a po trzecie na wygląd tego kasku. Myślę że się przyzwyczaisz do kasku i będziesz go miał na głowie wraz z każdym treningiem :mrgreen: pzdr.

#4 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 maj 2010 - 15:18

Ja sądzę, że powinieneś wysilić się nieco, no chyba, że to ponad Twoje siły... Na drugiej stronie tego działu jest obszerny temat o kaskach. Zamykam i dyskusję polecam prowadzić TUTAJ