Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Do 2,7? Szosa/endurance

rower szosa

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 12 listopad 2016 - 00:26

Rozglądam się za czymś typu trek domane, canon synapse, czy giant defy, Chciałbym alloy na 105 lub nowej tiagrze. Jaką cenę za tego typu rowery dawać? Ludzie wołają nawet po 3,5 za caad10(wiem to nie do końca ten typ ale jakoś rower mi też pasował) Lub po 3,7 za domanki. W sumie w takich cenach są karbony więc nie wiem doradziłby ktoś coś?  W sumie ma też wyjść romet 4 za 3,3 więc czy jest sens pchać się używki po 2,7?



#2 elton29

elton29
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądM-Mz

Napisano 12 listopad 2016 - 08:18

Wszystko zależy od tego czego oczekujesz od sprzętu, jakie masz wymagania.
Rower rowerowi nie równy, w dziale giełda jest bardzo fajny rower do sprzedania na nowych gratach, rama Accent Apex 2016 i osprzecie ultegra, koła Mavic Ksyrium, ma prawdę jest konkretny.
Podbij na priv jak chcesz coś więcej wiedzieć

Ja bym osobiście wolał ramę alu i lepszy osprzęt niż Carbona na Tiagrze...dobra rama z wungla swoje też kosztuje nawet za chinola trzeba dać min 1500 zł, nikt Ci za darmo nic nie da więc jak zobaczysz rower poniżej ceny rynkowej na takiej ramie to bankowo będzie miał bardzo duży przebieg albo był "walony' gdzieś za granicą..



#3 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 12 listopad 2016 - 09:02

Endurance to to nie jest a koleżanka jakaś wyrośnięta ;)
  • Ulepekin lubi to

#4 elton29

elton29
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądM-Mz

Napisano 12 listopad 2016 - 11:04

W sumie to średnio sprecyzował czego szuka i jaką kwotą dysponuje ale rzucił pytanie czy jest sens więc odpowiedziałem, że jak najbardziej, alu rama i osprzęt z przedziału 105/Ultegra, Carbon może i lepiej tłumi drgania ale nie popadajmy w skrajności, osobiście wolę słabszą amortyzację kosztem zdecydowanie większej wytrzymałości.

Przerobiłem kilka ram a tego Apex-a ujeżdżałem jakiś czas i powiem, że na prawdę jest to bardzo fajna rama, do której budowy zastosowano technologię znane i stosowane przez topowych producentów także desing jest moim zdaniem świetny dlatego też szczerze polecam.

Nie waży może 1500 gram ale jak wiadomo, najważniejsze są koła, ich masa i opory oraz napęd, który w tym rowerze odpowiednio jest to Mavic Ksyrium Elit, kozackie i mega sztywne koła oraz Ultegra, która ma nawet łożyska ślizgowe w hamulcach i ceramiczne w przerzutce.

Więc jak miałbym kupować rower za ponad 3 koła na Sorze czy nie daj boże Clarisie to wybrałbym bezapelacyjnie używkę w bardzo dobrym stanie na dużo lepszym osprzęcie bo między Sorą czy Tiagrą a Ultegrą jest przepaść i biorę za te słowa pełna odpowiedzialność, miałem, testowałem.

Zawsze może przyjechać, obejrzeć, zawieść rower do serwisu i sprawdzić jak się nie zna, wszystko jest to zrobienia tylko dobre chęci są potrzebne

 



#5 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 12 listopad 2016 - 12:55

W sumie to średnio sprecyzował czego szuka i jaką kwotą dysponuje ale rzucił pytanie czy jest sens więc odpowiedziałem, że jak najbardziej, alu rama i osprzęt z przedziału 105/Ultegra, Carbon może i lepiej tłumi drgania ale nie popadajmy w skrajności, osobiście wolę słabszą amortyzację kosztem zdecydowanie większej wytrzymałości.

Przerobiłem kilka ram a tego Apex-a ujeżdżałem jakiś czas i powiem, że na prawdę jest to bardzo fajna rama, do której budowy zastosowano technologię znane i stosowane przez topowych producentów także desing jest moim zdaniem świetny dlatego też szczerze polecam.

Nie waży może 1500 gram ale jak wiadomo, najważniejsze są koła, ich masa i opory oraz napęd, który w tym rowerze odpowiednio jest to Mavic Ksyrium Elit, kozackie i mega sztywne koła oraz Ultegra, która ma nawet łożyska ślizgowe w hamulcach i ceramiczne w przerzutce.

Więc jak miałbym kupować rower za ponad 3 koła na Sorze czy nie daj boże Clarisie to wybrałbym bezapelacyjnie używkę w bardzo dobrym stanie na dużo lepszym osprzęcie bo między Sorą czy Tiagrą a Ultegrą jest przepaść i biorę za te słowa pełna odpowiedzialność, miałem, testowałem.

Zawsze może przyjechać, obejrzeć, zawieść rower do serwisu i sprawdzić jak się nie zna, wszystko jest to zrobienia tylko dobre chęci są potrzebne

Nie chcę karbonu bo połamałem :P Interesuje mnie alu+105.Chodzi mi o to ile takie rowery powiedzmy 2 letnie powinny kosztować, żeby za bardzo nie zjelenić :)



#6 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 12 listopad 2016 - 13:08

Widziałem na fb w ogłoszeniach tydzień temu ktoś sprzedawał Meridę secultura 400 z 2015 roku na 105 za 2900...



#7 elton29

elton29
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądM-Mz

Napisano 13 listopad 2016 - 10:20

No i co w związku z tym??



#8 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 13 listopad 2016 - 10:38

Powyżej kolega Robertson pyta ile może kosztować maksymalnie 2 letni rower alu i na 105, wiec podałem przykład  - czego tu nie rozumiesz?



#9 elton29

elton29
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądM-Mz

Napisano 13 listopad 2016 - 12:24

Tych kropek na końcu zdania, nie potrafisz w prost powiedzieć, dlaczego akurat tyle i tyle a nie rzuciłeś przykład jakiegoś roweru, którego nawet na oczy nie widziałem.

2 letni może kosztować i 2900 i 3900, z tym że ta niższa kwota to cena raczej samych klamotów bez marży, wszystko zależy od dobrej woli właściciela i stanu roweru, ja osobiście jak mam wybierać to zawsze biorę, kupuję droższy w lepszym stanie na lepszym osprzęcie i staram się nie dziadować, od tygodnia d...zawracał mi koleś który chce bym mu 500 zł opuścił z MTB, jęczy mamle z już mu zszedłem z 2999 na 2650 z przesyłką( rower na ramie Accent peak, 10.9 kg w zasadzie tylko heble i kaseta jest używana, resztę nową kupiłem)

To nie mało mu i za 2500 z przesyłką bierze, to go pogoniłem bo straciłem cierpliwość.

Mogę Ci tylko jeszcze dodać, że jak zobaczysz jakąś okazyjną cenę to na 90 % jest jakiś wał, coś trzeba zrobić i o czymś Ci ktos nie powiedział.

 

 

 



#10 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 13:47

Często wysoka cena to "widzimisie" sprzedającego, nie raz widziałem gościu co sprzedaję używane drożej niż nowe. Chyba tak będę celować do około 2,5 to chyba rozsądna cena za alu105. Średnio nowe takie kosztują 4,2 albo i 4 i to są ceny wrześniowe. Trzeb odjąć troszkę za off season i do tego 2 lata używania. W zasadzie jak ma wyjść ROMET Huragan 4 za 3,3 to wszystko  powyżej 2,5 lepiej dokładnie przemyśleć skoro nówkę można mieć za 3,3 (Chyba że komuś geo, albo napis wybitnie nie spasuje).



#11 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 13:56

Przykład ode mnie, sprzedałem na początku września speedstera 20 2015 na 105, stan jak nowy, zrobione może z 1k km za 2750zł. Sprzedawałem go z miesiąc czasu, ludzie wstydu na tym olxie nie mają, nie stać ich na coś to rzucają oferty z cyklu 1500zł albo 2k. Normalnie szkoda gadać. Elton29 nie wiem czy na 90% jest to jakiś wał, może na karbonie, ale na alu to raczej wszystko widać.



#12 elton29

elton29
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądM-Mz

Napisano 13 listopad 2016 - 16:05

"widzimisie" powiadasz a mi się wydaje, że jednak nikt CI nic za darmo nie da i jak gość, który kupi rower za ponad 4 koła, praktycznie nie używał to będzie chciał za niego więcej niż jakiś tam handlarz z Milicza, kupujący niekiedy stuff w cenie złomu..

I skąd ty wziąłeś tego huragana za 3.3 zł??

Dlaczego tylko ą 105 ką się sugerujesz cały czas, a sztywna rama, widelec, dobre, lekkie i mocne koła?

Ale ja widzę, że ty masz większą zajawkę z "okazji" i  "tanio" a mi szkoda jest takich ludzi co muszą szukać okazji przez wiele tygodni i o każdą złotówkę się będą tagować, bo to dowodzi jaką mamy średnią krajową i ile tak naprawdę zarabiamy...

 

Może z tym wałem to przesada ale bardzo często się zdarza, że jak już coś chcę kupić, doproszę się o numer telefonu( do 80% internetowych gazel biznesu ma jakiś problem z tym i klepie te sms-y i maile a ja czas tacę...) to jadę do typa, sprawdzam i jak ostatnio kupowałem szosę to tylko przerzutka miała być do regulacji, jak się okazało to siodło do wymiany, serwis obu kół był konieczny łącznie z wymianą kilku pierdół, koła do prostowania, okładzin prawie brak, stery do wymiany bo na chama skręcone aż się kulki zrobiły kwadratowe, owijka do wywalenia itd. i zawsze czy to w aucie czy w rowerze coś jest do zrobienia dlatego się dobrze zastanówcie czy nie warto dołożyć na wstępie by za 2 miesiące nie wymieniać linek, pancerzy, napędu etc.

Po dwóch sezonach bankowo należało by wymienić takie duperele, prze serwisować napę, owijkę też wymienić

 

Na koniec tylko dodam, że moim zdaniem ten rower, który wystawiłem kładzie na cyce tego Rometa i jakby ktoś był zainteresowany to cena wynosi 3400 zł, przypomnę, że jest to pełna Ultegra, koła Mavic Ksyrium, Carbonowy widelec i przebieg rzędu kilkudziesięciu km, gdyby nie fakt, że koła są używane to mógłbym twierdzić iż jest to nowy rower.

 



#13 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 18:42

Ten droższy sprzedawca wcale nie musi mieć roweru w  lepszym stanie. To że ktoś chce za rower jak najwięcej to  normalne ale ja nie widzę powodu aby kupować alu w cenie karbonu bądź używane w cenie bliskiej nowego.  Moim zdaniem twój rower nie kładzie tego rometa, z tego względu że twoja ultegra jest 6600, więc technologicznie nie jest to produkt najnowszy.Do tego mamy gwarancję itp i wszystko faktycznie nowe. Co do ceny to jest na oficjalnej stronie Rometa. Dobra ale już nie dyskutujmy tylko przejdźmy do tematu. Wiadomo że jak ktoś wsadził do roweru za 4k koła za 5 to nie sprzeda tego za 2 to chyba oczywiste więc ograniczmy dyskusję  do seryjnych bądź nieznacznie odbiegających.



#14 elton29

elton29
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądM-Mz

Napisano 13 listopad 2016 - 19:54

Przed chwilą nie wiedziałeś nawet ile jest warty dwu letni rower a twraz twierdzisz, że Romet jest lepszy i carbona za trzy koła można kupić...
Śmiem twierdzić, że pojęcia nie masz o działaniu ultegry tylko klepiesz trzy po trzy...ksyriumow też pewnie w życiu nawet nie widziałeś.
Ja osobiście w ogóle bym się nie zastanawiał gdybym miał wybierać, nie namawiam Cie absolutnie ale dalej twierdzę że kładzie na cyce tego krossa bo mimo że nie ma gwarancji (rana posiada bo jest nowa) to jeździ perfekcyjne, i 90 % nowych gratów nie licząc lemondkę i pedałów SPD.

#15 elton29

elton29
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądM-Mz

Napisano 13 listopad 2016 - 20:42

Poza tym na stronie jest błąd, ten huragan kosztuje w promocyjnej cenie ponad 4500 na 105 tce,z 3 koła co najwyżej sore nową wyrwiesz...

#16 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 13 listopad 2016 - 20:53

To Ty jesteś w błędzie( I patrzysz na model na rok 2016), kontaktowałem się z działem sprzedaży Rometa i ta cena ma obowiązywać, zresztą poszukaj sobie jak chcesz znajdziesz nowy rower za 3300 -3400 na 105 nowej.

http://www.sklep.rom...017-,21686.html

Jeśli myślisz że ktoś zapłaci 3400 za ten rower co wystawiłeś to się strasznie zdziwisz bo on może Twoim zdaniem jest tyle wart ale już niekoniecznie dla kupującego i przestań go na siłę promować .

 

 



#17 oska

oska
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 21:45

Dla niedowiarków: https://www.olx.pl/i...tml#:3c8863f651
Można już w necie nawet kupić Rometa na 105tce, a także stacjonarnie jeżeli ktoś ma blisko do Siewierza.
  • Ulepekin lubi to

#18 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 15 listopad 2016 - 03:58

Elton luzuj z osobistymi pojazdami. Ostatni raz daję tą radę. 


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#19 elton29

elton29
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądM-Mz

Napisano 15 listopad 2016 - 08:26

Widzisz sam, że typ pojęcia nie ma a mnie krytykuje, chciał endurance a teraz wychwala pod niebiosa jakiegoś Krossa, który tak na prawdę jest dostępny w ilości szt 1...i to że jakiś tam Kross na przeciętnej ramie i wiotkich kołach trafił się w promocji potwierdza tylko, iż dobrej klasy rower na bardzo dobrym osprzęcie będzie drogi i tyle a jak się nie ma hajsu na nówkę to szuka używki.

 

Skoro gość ma prawo się zachwycać tym sprzętem to ja też mogę i opisałem zalety, roweru  o którym pisałem.

Na tym kończę ten wywód i więcej nie podejmę tego tematu bo już wszystko wielokrotnie napisałem.

 



#20 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 15 listopad 2016 - 11:46

Po pierwsze nie z

 

Widzisz sam, że typ pojęcia nie ma a mnie krytykuje, chciał endurance a teraz wychwala pod niebiosa jakiegoś Krossa, który tak na prawdę jest dostępny w ilości szt 1...i to że jakiś tam Kross na przeciętnej ramie i wiotkich kołach trafił się w promocji potwierdza tylko, iż dobrej klasy rower na bardzo dobrym osprzęcie będzie drogi i tyle a jak się nie ma hajsu na nówkę to szuka używki.

 

Skoro gość ma prawo się zachwycać tym sprzętem to ja też mogę i opisałem zalety, roweru  o którym pisałem.

Na tym kończę ten wywód i więcej nie podejmę tego tematu bo już wszystko wielokrotnie napisałem.

Po pierwsze nie zachęcasz swoim zachowaniem i ogólni niskim poziomem jaki prezentujesz, nawet jakbyś miał Speca Venga za 10zł to nikt od Ciebie z takim zachowaniem nie kupi. 

 

Po 2 mylisz osoby, bo ten typ na którego wjechałeś to nie byłem Ja (osoba pytająca) P 3 mylisz rowery. Bo my tu o Romecie a Ty o Krossie. Po 4 to nie jest promocja tylko rower na nowy sezon w takiej o to cenie :). Po 5 Jak już koledzy Ci udowodnili twój rower nie jest nowy. Po 6 Rama Accent to nie jest 8 cud świata i jak najbardziej można ją porównywać z Rometem czy Krosem. Poza tym to że zapytałem o zdanie innych to nie znaczy że nie mam zielonego pojęcia. Mam na tyle duże aby nie dać cwaniaczkowi bez kultury 3,4k za używany aluminiowy  rower na starym osprzęcie 3 generacje wstecz. Zobaczymy do ilu ci aukcja dojdzie ale 2k nie przekroczy. Pozdro i zluzuj bo nie  mam ochoty pisać opinii frustrata który na priv udaje miłego aby tylko wcisnąć na forum publicznym wylewa szambo. W sumie prosiłbym o powrót do tematu bo tak naprawdę padł jeden przykład na 20 postów :). Ja dodam że widziałem 2 letni Giant Defy na full 105 za 2,5. Nie miałem opcji jednak go obejrzeć.


  • Ulepekin lubi to



Dodaj odpowiedź