Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aplikacja Treningowa Powerpeaks

powerpeaks erg ant+ trenażer FE-C strukturalny

300 odpowiedzi w tym temacie

#21 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 20 listopad 2016 - 14:36

Praca nad ErgDB trwa. W tej chwili wygląda to tak.



Spory bałagan w samej bazie więc jak najbardziej będzie trzeba rozbudować dotychczasowe filtry o pole Autor.

Przy okazji zużycie pamięci zredukowane o 80% i pozbyłem się paru wycieków pamięci.
Do wykresów nie są już używane grafiki rastrowe więc każda baza będzie wyglądać w aplikacji tak samo.
  • Prozor lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#22 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 listopad 2016 - 15:57

Dobra robota! Jestem pod sporym wrażeniem. Kiedy wrzucisz do testów? Filtry te co były dalej działają? Faktycznie dodanie autora zawęziłoby wyszukiwanie. Zwłaszcza gdyby to były plany sortowane wg autora planu (ewentualnie treningi też), choć póki co to jest jeden sensowny plan treningowy złożony przez Daniela (chyba na podstawie planu TR?), no ale jakby się dało importować/wykorzystać plany filtrowane wg autora, to byłby motyw do poskładania jakiś sensownych planów pod siebie ;).

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#23 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 20 listopad 2016 - 16:40

Żeby wyciągać z bazy plany będę musiał napisać do autora.

Filtry działają te same ale erg nie wszystkie parametry posiada.

 

Chodzi mi po głowie żeby zrobić osobny serwis bo ten ergdb burzy mi koncepcje i nie mam kontroli nad tym jak to działa. Może np doprowadzać do tego że aplikacja będzie się wywracać.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#24 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 20 listopad 2016 - 19:32

Database Provider


  • Prozor lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#25 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 27 listopad 2016 - 21:19

Dla zainteresowanych tematem połączenia PowerPeaks z bazą TrainerDB jest specjalna wersja demo.

https://play.google....oo.powerpeakstd

Aby pobrać treningi wchodzimy:
Workouts->...->Update

Jeżeli baza będzie nadal rozwijana i będzie pozwalała na edycję planów zostanie ona dodana do głownej gałęzi aplikacji PowerPeaks.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#26 popersmariusz

popersmariusz
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 20:23

Czy inne trenażery będą wspierane

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka



#27 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 28 listopad 2016 - 20:35

Czy inne trenażery będą wspierane

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka


Jaki model?
Jeżeli ANT+ z FE-C to powinno działać.
Jeżeli chodzi o trenażery manualne to wkrótce powinny być wspierane.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#28 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 28 listopad 2016 - 20:45

Wkrótce w sklepie na życzenie jednego z uzytkowników powinna pojawić się nowsza wersja 0.0.43 PowerPeaks (TrainerDB)
ze wsparciem dla eksportu do pliku .fit z opcją Target Power tj. wyboru średniej mocy użytej w treningu.
Do wyboru 0s, 3s, 6s, 10s
 
Ta opcja edycji treningu nie jest dostępna ani na stronie garmin connect ani w nowszych urządzeniach.
 
https://play.google....oo.powerpeakstd
 
Screenshot 20161128 203048

 
 
Jeżeli wyeksportowany plik poprawnie zadziała na nowszych urządzeniach w tym na E520 to dodam możliwość eksportu bezpośrednio na urządzenia zewnętrzne podpięte do telefonu/tabletu z Androidem 6 lub nowszym.
 
Jak wyeksportować treningi?

 

1. tworzymy trening na https://trainerdb-84...tworkoutcreator

2. w aplikacji na telefonie wchodzimy w "Wotkouts" i wybieramy w belce "Update"

3. wyszukujemy i wybieramy trening

4. gdy mamy wybrany trening to w belce wybieramy "Save as .fit file"

 

Należy pamiętać o prawidłowym odłączeniu garmina od telefonu aby nie uszkodzić danych.

 

UP: Na Garmin Edge 500 działa, czekam tylko jeszcze na potwierdzenie od @dawidr jak to wygląda na E520


  • dawidr lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#29 popersmariusz

popersmariusz
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 20:56

Mam drivo Elite wypróbuję w środę czy będzie działać

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka



#30 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 28 listopad 2016 - 20:59

Mam drivo Elite wypróbuję w środę czy będzie działać

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

 

Powinno sobie poradzić pod warunkiem że masz ANT+ USB Sticka albo telefon z ANT+


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#31 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 29 listopad 2016 - 20:18

Hej! dzisiaj opublikowałem harmonogram wydawniczy w pierwszym poście tego tematu.

Każdy może mieć na niego wpływ więc zapraszam do zgłaszania tych najmilej widzianych funkcjonalności tutaj albo na priv bądz na pocztę [email protected]

Zobaczymy co z tego wyjdzie i czy będę w stanie dotrzymać tych terminów ;)


  • Prozor lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#32 dawidr

dawidr
  • Użytkownik
  • 516 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 grudzień 2016 - 14:18

Potwierdzam, na Edge 520 również działa!


Giant TCR Advanced 2016


#33 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 17 styczeń 2017 - 12:45

 

No to na trening trafił GoddardGłównie z powodu dużych amplitud mocy w poszczególnych interwałach.

 

Prozor, dnia 11 List 2016 - 00:31, napisał:

 

 

 

 

 

 

 

Kolejna sprawa to jednak z głową trzeba korzystać nie tylko z ustawiania mocy przez trenażer, ale również warto używać przełożeń. Zwłaszcza na niskich mocach, jeśli ma się przełożenie na blacie, to uzyskanie niższych mocy jest raczej niemożliwe, z kolei na mniejszym kole zębatym prędkość obrotowa koła jest mniejsza i inercja też, co przy większych mocach powoduje, że gorzej mi się kręci, czyli przed mocniejszymi interwałami warto przerzucić na blat.

 

No właśnie jak to jest z tymi przełożeniami , próbuję ale tak za bardzo nie wiem czego się trzymać.Na blat raz dałem ale wtedy kadencja ca 50 przy zadanych ca. 200 w i jakoś program nie ,, dopasowywał'' oporu do kadencji -dałem sobie spokój.

 

Zrobiłem kilka jazd , w tym ostatnio min. Goddard ,Monitor i Antelope, lecę po kolei.

Monitor interwały jechałem na 34-25 i 34-28( albo mi się wydawało że na 28  ) , kadencja ca 85-95 =starałem się stosować do uwag wyświetlających się na dole o ile dobrze przeczytałem bo  tak szybko lecą  .Nie było wielkich popuszczeń ,ogólnie OK. 

 

 

Za to wczoraj Antelope - tutaj przy przełożeniu 34-28 nie jechało się komfortowo- tzn. te popuszczenia,dziwny opór-  żeby trzymać zadaną moc musiałem kręcić ca. 100/min a i tak co chwilę program/trenażer może nie mocno ale jednak ''skubał''- żeby nie dało się stabilnie jechać.

Poniżej screen z przedostatniego ,,interwału''  robionego na  34-28 . 

http://oi68.tinypic.com/2aam1ef.jpg

a tutaj ostatni na 34-25 http://oi68.tinypic.com/j0cg1k.jpg.

 

( a może jednostka treningowa ma w sobie zapisane te skoki oporu żeby ,,rozruszać kadencję- co niekoniecznie musi oznaczać żeby ją zwiększyć'')

 

Na 34-25 było o niebo lepiej  , na 34-22 również. 

Ale skoro program wymaga żeby kręcić  ca.200 w , jednocześnie ca 85-95 obr na minutę- to przy mojej wadze tylko przełożenie 34/28 wchodzi w grę.

 

Tak w ogóle dla mnie taka wysoka kadencja to  jakiś kosmos, - puls o 10 większy niż przy 34/25 , nogi bolą 2 razy więcej - jeszcze te 80kilka jest ok ale  95-100 przesada.No ale może idzie się jakoś przyzwyczaić.

 

Jeszcze 2 kwestie

 

- co to jest na ekranie 2/bal - zawsze miałem 20 a wczoraj przy tym młynku wyskoczyło 14- jakiś istotny wskaźnik- czy może dotyczy tylko mierników mocy 2-stronnych  ?

- moc którą widzę na ekranie( aktualna ,+ z 6s) to moc z miernika mocy  u mnie 4iii  - a dopasowanie obciążeń do Targeta  również jest z niego ?

W Ustawieniach tam gdzie Enable Power Meter Control - zafajkowałem- czyli jak rozumiem chyba powinno być.

 

 

W każdym razie dla mnie również Super Aplikacja a w kwestii szybkości obsługi ANT to w ogóle bezkonkurencyjna

 

( dość powiedzieć wczoraj straciłem 20 min na same połączenie BLE ze smartfonem w IPBIKU a skończyło się prawie jak zwykle czyli ponownym uruchomieniem- w końcu załapał) 

 


#34 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:01

Jeszcze 2 kwestie

 

- co to jest na ekranie 2/bal - zawsze miałem 20 a wczoraj przy tym młynku wyskoczyło 14- jakiś istotny wskaźnik- czy może dotyczy tylko mierników mocy 2-stronnych  ?

- moc którą widzę na ekranie( aktualna ,+ z 6s) to moc z miernika mocy  u mnie 4iii  - a dopasowanie obciążeń do Targeta  również jest z niego ?

W Ustawieniach tam gdzie Enable Power Meter Control - zafajkowałem- czyli jak rozumiem chyba powinno być.

 

 

W każdym razie dla mnie również Super Aplikacja a w kwestii szybkości obsługi ANT to w ogóle bezkonkurencyjna

 

( dość powiedzieć wczoraj straciłem 20 min na same połączenie BLE ze smartfonem w IPBIKU a skończyło się prawie jak zwykle czyli ponownym uruchomieniem- w końcu załapał) 

 

1.Parametr W'bal w skrócie oznacza pojemność twojego fizycznego "akumulatora" lub inaczej twojej rezerwy mocy (podczas wysiłku beztlenowego) i pokazuje w jakim jest stanie podczas interwałów. Jeżeli wykraczasz podczas interwału poza swoje CP to poziom twojej energii szybko spada i potrzebujesz chwili przerwy aby organizm usunął produkty metabolizmu (czyli np kwas mlekowy).

 

Tu jest troszkę więcej teorii: http://markliversedg...timisation.html

 

W teorii dzięki temu parametrowi możesz lepiej ułożyć swoje własne interwały.

 

2. Jeżeli masz miernik to tak jest to średnia z 6s dla miernika mocy. Dopasowanie obciążeń pod miernik jest tylko wtedy jak włączysz opcje Enable Power Meter Control. 

Jest to opcja która wymaga dopracowania i pomimo że u mnie z Power2Max i Elite Rampa działa ok, to np u Prozora z innym miernikiem i Tacx już się tak dobrze nie sprawdza.

 

 

Cieszy mnie że komuś poza mną się to przydaje.

W tym miesiącu kończe jeden z projektów więc będę mógł poświęcić nieco czasu na PP.


  • big75 i mucher lubią to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#35 Skokol

Skokol
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądMiędzychód, Polska

Napisano 20 styczeń 2017 - 20:29

Muszę powiedzieć, że zaczyna to wyglądać coraz ciekawiej :)

Jakbym mógł się przydać to chętnie się włączę.

Kręcę na Tacx Vortex, używam TrainerRoad i odkształcam Stages :)...a jest jeszcze Edge 520

 

Bardzo irytuje mnie w TR wejścia na kolejne poziomy mocy w następujacych interwałach...czasem trwa 2 minuty zanim powermatch dopasuje obciążenie. Bywa i tak, że interwał 18 minut na poziomie 304 w (tak jak wczoraj) leciał mi między 250-280 W...co mnie wk...a niemiłosiernie.

 

Jeżeli ktoś mi powie jak wyciągnąć dany trening (lub podobny)z TR i wrzucić do PP to chętnie przetestuję. Kolejne treningi to: 

Meteorite Juneau

 

Pozdrawiam...szczególnie serdecznie twórcę PP :)

 



#36 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 styczeń 2017 - 07:37

Zeby nie przysmiecac, mi po kalibracji trenazera znacznie poprawilo sie wchodzenie na power target. Caly czas, koncowe ok 20 Watt zajmuje nieco wiecej czasu. Ale juz nie mam 2 i wiecej minut, tak jak bylo przed kalibracja.


#37 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 11:25

U mnie z kolei Powermatch nie działa do końca dobrze - pierwsza jazda i przestrzeliwywał mi dość mocno w górę - przy ~280W cały czas chciał mnie trzymać powyżej 300W, z kolei wczoraj w drugą stronę - te same moce zadane (270-280W), a trzymało mnie gdiześ w 255-265W. Kombinacja BePro + Flow Smart.



#38 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 24 styczeń 2017 - 15:26

U mnie z kolei Powermatch nie działa do końca dobrze - pierwsza jazda i przestrzeliwywał mi dość mocno w górę - przy ~280W cały czas chciał mnie trzymać powyżej 300W, z kolei wczoraj w drugą stronę - te same moce zadane (270-280W), a trzymało mnie gdiześ w 255-265W. Kombinacja BePro + Flow Smart.

Rozumiem że chodzi o PP.
Jak masz jakieś nieuśrednione dokładne dane z miernika to podeślij proszę albo wystaw na google drive.
Mail na priv.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#39 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 10 luty 2017 - 23:48

Ostatnio kilka razy na Tablecie po wypadnięciu czy poluzowaniu się ,,ANT DONGLA (mam krótki kabelek USB ANT, w który wkładam właściwy ANT Stick'') program ,,zamarzł= zawiesił się całkowicie'' - jechałem coś takiego https://www.strava.c...ities/861796017 - tam screen z już ,,zawieszonym ''na AMEN'' PowerPeaksem'' , poprzednia jazda było  podobnie. Jak już się zawiesił to ciągle  daje opór taki jak w momencie zawieszenia. Jedyna opcja wyłączyć program- okienko typu....,,czekaj '' zdecydowanie nie pomaga.

 

(Wyskoczył na dole  komunikat - zdążyłem przeczytać ANT Plugin..... chyba)

 

Przydałaby się jakaś ,,ochrona'' żeby po całkowitym zerwaniu połączenia przez ANT+ po ponownym połączeniu można było kontynuować jazdę. 

 

 

 

 

 



#40 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 12 luty 2017 - 13:01

Ostatnio kilka razy na Tablecie po wypadnięciu czy poluzowaniu się ,,ANT DONGLA (mam krótki kabelek USB ANT, w który wkładam właściwy ANT Stick'') program ,,zamarzł= zawiesił się całkowicie'' - jechałem coś takiego https://www.strava.c...ities/861796017 - tam screen z już ,,zawieszonym ''na AMEN'' PowerPeaksem'' , poprzednia jazda było  podobnie. Jak już się zawiesił to ciągle  daje opór taki jak w momencie zawieszenia. Jedyna opcja wyłączyć program- okienko typu....,,czekaj '' zdecydowanie nie pomaga.

 

(Wyskoczył na dole  komunikat - zdążyłem przeczytać ANT Plugin..... chyba)

 

Przydałaby się jakaś ,,ochrona'' żeby po całkowitym zerwaniu połączenia przez ANT+ po ponownym połączeniu można było kontynuować jazdę. 

 

Sprawdzałem i u mnie tylko się rozłącza i da się połączyć pownownie.

Wystarczy na głownym ekranie kliknąć w "Power" i "Avarage Power" wszystko działa ponownie.

 

Czy masz urządzenia (np trenażer) nazwane i zapisane jako domyślne?

Jaka wersja androida?

Postaram się sprawdzić na takiej samej.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: powerpeaks, erg, ant+, trenażer, FE-C, strukturalny