Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aplikacja Treningowa Powerpeaks

powerpeaks erg ant+ trenażer FE-C strukturalny

300 odpowiedzi w tym temacie

#141 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 listopad 2017 - 11:25

Zawsze można udostępnić apk, ale instalować/aktualizować trzeba ręcznie.

Jakieś konkretne obostrzenia googla co do lokalizacji? W takim wypadku to chyba powinieneś spolonizować interfejs ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#142 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 13 listopad 2017 - 11:29

Będzie dostępna poza PL jak dojrzeje i zyska trochę na funkcjonalności.

Przede wszystkim zapis przebiegu treningu i eksport do strava.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#143 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 15 listopad 2017 - 19:28

Właściwie na ajfona :P (nie, nie mam, chociaż parę razy zastanawiałem się nad nabyciem...) ale obecnie interfejs wersji androidowskiej jest identyczny. Po dotknięciu tych 100% po bokach wyskakuje minus i plus (w środku cyfra % intensywności). Muszę Krzyśkowi powiedzieć, żeby spróbował czy mu teraz będzie działać regulacja oporu w Direto (gryzło się z czujnikiem kadencji BT).

 

 

 

Bazowo Resistance, ale slope to właściwie to tak samo jak w apce tacx'a - przestawienie trenażera w inny tryb niż ERG i pole/przycisk intensywność steruje oporem/nachyleniem. 

 

Tryb nachylenia byłby dobry, do symulowania przejazdu trasą gps - tak też działa apka tacx'a (trasy podjazdów dostępne z chmury tacx) tylko należałoby wygładzić zapisy gps bo to co jest zapisywane ma na ogół za duże skoki nachyleń co spowoduje szarpaną symulację. Ewentualnie planowanie przebiegu trasy np. na google maps czy innym serwisie to umożliwiającym, wygenerowanie pliku kursu/trasy ale koniecznie zawierać musiałby dane wysokościowe, ewentualne wygładzenie i można kręcić z podglądem na mapce/przekrojem nachylenia.

 

Ale to do listy życzeń na bliżej nie określoną przyszłość ;)

Teraz zwykła obsługa trybu Resistance byłaby wystarczająca ;)

 

Jeżeli trening jest zapisany jako erg w %FTP to jak to działa że można przełączać na resistance w TR?

Bo to dziwne. Wytłumacz mi proszę jak to by miało działać bo przyznam że nie rozumiem. Chyba że nie uruchamiać treningu tylko puste pole wyświetlać z samym wykresem mocy.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#144 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 listopad 2017 - 21:36

Dokładnie tak jakby był trening na trenażerze nieinteraktywnym. Czyli na ekranie jest wykres do którego należy dążyć, apka pobiera oczywiście dane mocy i rysuje wykres mocy nakładający się na trening. Regulacja oporu tylko steruje oporem trenażera przez FE-C. Zresztą tak działa TR ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#145 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 15 listopad 2017 - 21:44

@Prozor dalej nic, chyba musić obrazkowo ;)

Regulacja oporu tylko steruje oporem trenażera przez FE-C

 

hmm

 

Regulacja ma być ręczna czy jak. Wcześniej piszesz że tak jak nieinteraktywny ;)

Rozumiem że z wygody bo kupiłeś młynek olejowy :P

Chociaż nie przecież on nie ma regulacji.

Albo mam gorszy dzien, albo trudno to zrozumieć komuś kto nie używa TR.

 

Aaaa dobra "Regulacja oporu", miałeś na myśli przyciski do regulacji.

Da się zrobić :D

 

Hmm, może przy okazji przetestuje ten nowy PerfectResistance z kalibracją poniżej 2min, bo leży już od miesięcy. Przydało by się to dodać.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#146 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 listopad 2017 - 21:52

No tak - przypuśćmy, że kręcę na Muin, trening mam zaplanowany widzę jak mocno mam kręcić i dane z miernika mocy (obojętnie czy P2M, czy misuro) rysuje mi jaką mocą kręcę. To wersja nieinteraktywna. Wersja interaktywna ma tylko dodatkowo możliwość ustawienia stopnia oporu trenażera. Ot i wszystko ;) - po co regulacja oporu? Spróbuj zrobić trening na Rampie bez ERG, będziesz kręcił na kosmicznych prędkościach koła ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#147 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 15 listopad 2017 - 22:00

Halo! Ostatniego zdania też nie rozumiem.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#148 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 listopad 2017 - 08:56

Normalnie niemożliwe. Ale OK, to może inaczej:

Ustawiasz Rampę, wrzucasz rower. Wybierasz trening interwałowy, ale stwierdzasz, że musisz popracować nad panowaniem nad mięśniami i zamiast zdawać się na automatyczny dobór obciążenia będziesz opór dobierał starym dobrym sposobem, czyli poprzez dobór przełożeń, jak w każdym normalnym hydraulicznym trenażerze. Problem tylko w tym, że Rampa takim trenażerem nie jest i ma taką krzywą mocy:

Screenshot-Base-Curve.png?w=640

Tak więc chcesz jechać generując 200W co bez regulacji oporem trenażera będzie wymagać kręcenia z prędkością ok. 50 km/h. Dużo, nie? I trochę hałaśliwie... Żeby kręcić z prędkością np. 30 km/h i mocą 200W musisz zwiększyć opór poprzez przesunięcie magnesów w Rampie. Dzięki temu kręcisz ciszej, masz możliwość nie tylko zmagać się z oporem ustawianym przez trenażer, ale sam dobierasz moc kręcąc mocniej/słabiej wg wymagań treningowych.

Inaczej mówiąc - zmieniasz Rampę w Novo - tylko tyle, że zamiast manetki zmiany oporu przesuwającej linką magnesy, używasz zdalnego sterowania silnikiem do przesunięcia (bezstopniowego) płytki z magnesami. Wbrew pozorom, zastąpienie trybu ERG trybem manualnego doboru generowanej mocy (przełożenia + kadencja + ustawianie magnesu) ma same zalety. Przede wszystkim uczy świadomej pracy i panowania nad mięśniami. 

Garmin Edge ma możliwość ustawienia stopnia oporu od 0 do 10, Trainerroad od 1-100 i to drugie jest zdecydowanie praktyczniejsze. 


  • beskidbike lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#149 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 16 listopad 2017 - 09:29

Dobra w weekend to ciachnę. Tryb resistance|erg muszę w tej chwili niestety wrzucic w ustawienia wieć nie będzie można się szybko przełączyć.

 

Przy okazji pamiętam że w rampie był jakiś problem z resistance.
Pamiętam że jak odpytywałem trenażer to pokazywał chyba zakres 0-100 a w rzeczywistości było 0-200 czy jakoś tak.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#150 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 16 listopad 2017 - 09:59

 w rzeczywistości było 0-200 czy jakoś tak.

???

W TR to jest w procentach, więc siłą rzeczy 200% jest niemożliwe :P



#151 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 listopad 2017 - 12:08

Zawsze można stopniować co 0,5% i będzie zakres do 200 :D - oczywiście bez sensu ;)

ALE z tego co sprawdziłem w apce tacx'a może być te 200 odnośnik do treningu SLOPE - w tej apce można użyć trybu slope i ustawić setpoint do 20.0 ze stopniowaniem co 0.1 - czyli wychodzi od 0 do 200. Niby jest to odpowiednik nachylenia - może stąd było to w rzeczywistości 0-200?

W/w apka smartfonowa (tabletowa zresztą też) nie obsługuje trybu resistance, tylko właśnie slope/power, ale nie wiem, czy to nie na jedno wychodzi. Teoretycznie nie powinno, ale może tutaj uprościli i jest jak jest?

 

Lepszy zakres od 0-100%, niż to co w garminach czyli skokowo od 1 - 10, bo 1 to praktycznie zerowy opór trenażera, 2 - 3 (chyba, już nie bardzo pamiętam) w miarę użyteczne, ale trochę słabe, a wyższe już były za mocne do sensownego ustawienia treningu i tym samym przekreślały sens ćwiczeń bazujących na ustawianym oporze trenażera. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#152 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 16 listopad 2017 - 12:21

Zakres 1-10 jest bez sensu, bo to tak jakby mieć napęd 10-rzędowy, za duże przeskoki mocy pomiędzy przełożeniami. Już nie mówiąc  o treningu ze stopniowym, w miarę liniowym wzrostem mocy przy tej samej kadencji. Takie rzeczy tylko w trybie ERG albo "Resistance" z precyzyjną skalą % 1-100 :)



#153 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 16 listopad 2017 - 12:30

Mniej więcej wyglądało to tak że ustawiałem 100 i odpytywałem ile się ustawiło i trenażer zwracał 50.

Ustawiałem 200 i trenażer zwracał 100. Powyżej 200 się nie dało.

 

Co do ERG z rampą to problem występował nawet jak PerfectResistance było wyłączone?

 


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#154 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 listopad 2017 - 12:38

Czyli przy stopniowaniu 0-100 ustawioną wartość przed wysyłką mnożyć x2 ;) - wygląda to tak, jak ustawianie slope (setpoint) w apce tacx'a, tylko tam stopniowanie od 0-20 z krokiem 0.1.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#155 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 18 listopad 2017 - 10:05

@Prozor na razie nie testowałem czy czegoś innego nie popsułem, więc wylądowało w alpha do której masz dostęp.

0.0.60
- wsparcie dla trybu resistance trenażerów FE-C
 

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#156 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 19 listopad 2017 - 21:57

Wygląda na to że działa więc trafiło do wszystkich.

Następny będzie import .zwo ze Zwift :)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#157 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 19 listopad 2017 - 22:46

Zapraszam do grupy PowerPeaks. Tutaj będą publikowane najnowsze informacje dotyczące aplikacji.
Osoby należące do grupy mają wpływ na rozwój aplikacji, a także mają do niej zupełnie darmowy dostęp. Dla tych osób aplikacja nigdy nie będzie płatna tak samo jak dla użytkowników forum szosa.org

 

Dzięki grupie będą mogły powstawać ankiety na FB.

 

https://www.facebook...508041796245187


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#158 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 21 listopad 2017 - 22:02

Jak się tryb resistance sprawuje?
Pomyślałem, że obsługa pilota od słuchawek i przycisku głośniej/ciszej by się przydała.

Wiadomo, że w telefonach są chyba z 3 różne typy połączenia pilota i nie każdy telefon
z każdymi słuchawkami działa, ale jak już zadziała, to nie powinno być problemu z obsłużeniem tego w aplikacji.
Na pewno komfort by wzrósł.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#159 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 listopad 2017 - 22:08

Akurat mam przerwę w treningach, tydzień odpoczynkowy ale może jutro sprawdzę działanie na Bushido. 

Nie tylko obsługa pilota od słuchawek, ale samych przycisków telefonu/tabletu ciszej/głośniej (o ile się da) byłaby ekstra, akurat te przyciski są (u mnie) na górze i łatwo dostępne. 

Myślisz o słuchawkach bezprzewodowych czy przewodowych. Może to wszystko jedno? Ewentualnie pilot BT?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#160 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 21 listopad 2017 - 22:32

Najpierw słuchawki później pilot.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: powerpeaks, erg, ant+, trenażer, FE-C, strukturalny