Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodenki - Uczucie Odparzenia, Pieczenia


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 19:42

Cześć,

 

Wybieram sobie nowe spodenki, przyglądam się Bontragerom w przecenie ale najpierw chciałem zapytać, czy w ogóle problem jaki mam to jest wina spodenek. Po dłuższej jeździe czuję jakby pieczenie, odparzenie, mam ze sobą puder dla dzieci, który daje natychmiastową ulgę.

Mam spodenki z Decathlona i Attiq i w obu przypadkach jest tak samo. Btwiny kupiłem takie: http://www.decathlon...id_8354160.html, Attiq był na zimę, po 160zł.

 

Częściej jeżdżę w lecie, więc szykuję się do zakupu Bontrager Velocis lub Bontrager Specter w przecenie. Pytanie tylko czy spotkał się ktoś z takim problemem, to może wynikać ze słabej wentylacji, słabej jakości wkładki lub materiału? Rower raczej jest dobry, Rose pro sl 2000



#2 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 listopad 2016 - 19:56

Może być winne siodełko.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#3 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 listopad 2016 - 19:58

Wkładka w tych spodenkach Deca jest tragiczna. Natomiast Attiq ma przyzwoitą wkładkę. Jeśli problem występuje przez cały rok, a nie tylko w gorące dni, to raczej nie temperatura i wentylacja jest tu problemem.

 

Problemy może powodować źle dopasowane siodełko albo wkładka. Technika jazdy też jest bardzo istotna. Często wstajesz z siodełka czy cały czas na siedząco?

 

Ja przerabiałem już kilka siodełek i kilka wkładek w spodenkach, w tym topowe modele. U mnie problem jest chyba podobny, czuję po pewnym czasie obcieranie. I to niezależnie od kombinacji spodenki-siodełko. W niektórych jest lepiej, w innych gorzej. Bardzo mi pomogło stosowanie Sudocremu przed każdą dłuższą jazdą. I to bym polecał spróbować. Lub jakieś burżujskie chamois cream jeśli cię stać.



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 listopad 2016 - 20:06

Czy opuściłeś siodełko po zakupie spodenek? Te 5-10 mm, o które podnosi Cię wkładka, ma ogromne znaczenie, a często się o tym zapomina.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 20:14

Puder dla dzieci jest super :) Mnie się wydaje, że tutaj chodzi o wilgoć i problem z wentylacją. Z siodełka wstaję dopiero jak się robi niewygodnie i jak nie popudruję to po jakimś czasie wstawanie już nie pomaga.

 

Jeśli chodzi o siodełko i jego wysokość, to ustawiam tak żeby mieć prostą nogę na dole, nic więcej.



#6 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 listopad 2016 - 20:34

To błąd. Naucz się regularnie podnosić z siodełka na te chociaż 15 sekund. Nie ma opcji, żeby wysiedzieć w siodełku kilka godzin, nawet przy idealnie dopasowanych spodenkach i siodełku. Zobacz na prosów na wyścigach - regularnie wstają, przeciągają się itp.

 

Ten puder możesz też dawać przed jazdą. Chociaż Sudocrem wydaje się wygodniejszy. Polecam spróbować.

 

Prosta noga na dole nic nie mówi. Możesz mieć dobrze lub źle ustawione siodełko. Poczytaj jak poprawnie ustawić siodełko.


  • mikroos lubi to

#7 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 listopad 2016 - 20:40

Noga nie ma prawa być całkowicie prosta na dole! Kolano powinno być delikatnie ugięte nawet w najniższej pozycji.

To tylko potwierdza moje przypuszczenia, że możesz siedzieć zbyt wysoko.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź