Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przewóz roweru samochodem- jaki sposób najlepszy??


107 odpowiedzi w tym temacie

#21 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 06 kwiecień 2011 - 07:55

Ja mam golf 3 kombi i jechałem nim w 5 osób, 5 rowerów i 5 sporych plecaków z Łodzi do Szczecina i powrót. 3 rowery całe na dachu, 2 złożone w środku i przy prędkości 130 nic nie pospadało z dachu :mrgreen: Klapa z tyłu fakt że syfu łapie przynajmniej u mnie więcej niż dach na pewno. Na dachu rowery były między sobą dodatkowo połączone linkami w razie czego. Mi bagażniki dachowe wydają się bezpieczniejsze.

#22 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 kwiecień 2011 - 08:40

Jak się kupi dobry bagażnik na hak to w mojej opinii to najlepsza opcja, ale musi mieć światła i opcje zamontowania tablicy. Sam tak zjechałem całą Polskę Peugeotem 206 z moją maszyną na haku i nie było problemów. Rower nie łapie tak bardzo syfu i nie ma wielkich problemów z aerodynamiką = brak dużej różnicy w spalaniu.
Ale przyznaję, że rower na haku z Peugeotem 206 wygląda co najmniej ciekawie :)
Dołączona grafika

A tak poza tym wczoraj kupiłem Skodę Roomster i teraz rower się cieszy, bo będzie jeździł w środku :)

pzdr

#23 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 09 kwiecień 2011 - 06:24

Zmieści się bez składania siedzeń ? Powierzchnia płyty w bagażniku pewnie taka sama jak w Fabii kombi. W Octavii kombi niestety bez złożenia siedzeń rower się nie mieści.

#24 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 kwiecień 2011 - 14:57

Jeszcze nie sprawdzałem, ale wyjęcie siedzeń w Roomsterze jest super przemyślane i zajmuje jakieś 15 sekund :)
pzdr

#25 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 kwiecień 2011 - 10:54

Mam pytanie dotyczące mocowania roweru przewożonego na bagażniku dachowym. Mam już dwa uchwyty Thule FreeRide 530 (a więc najtańsze porządne mocowanie "za ramę"), ale jednego będzie mi teraz brakować.

Pojawiły się na tym forum wypowiedzi, żeby roweru szosowego nie montować za ramę roweru - więc w grę wchodziłby Thule OutRide 561 - tyle, że kosztuje on około 2 razy tyle co standardowy (+ sam uchwyt na zdjęte koło też 179 zł), więc chętnie bym się więcej dowiedział czegoś więcej.

Mocowanie za przedni widelec wydaje się pewniejsze, ale przeciw przemawia konieczność osobnego przewożenia koła...

Czy rzeczywiście nie powinno się mocować szosy za ramę?

#26 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2011 - 12:46

jeżeli jest to rama karbonowa istnieje możliwość jej uszkodzenia, jeśli masz aluminiową czy stalową nie ma problemu

#27 madrej

madrej
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądZduńska Wola/Warszawa

Napisano 26 kwiecień 2011 - 16:25

Mi się coś wydaje że wycieniowane alu się prędzej wgniecie od karbonu.

u5227y2014v4.gif


#28 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 kwiecień 2011 - 17:23

GreQ, madrej, chodzi Wam o to, że rama się odkształci w punkcie mocowania przez zbyt mocne dokręcenie, czy ogólnie na skutek wibracji?
Nie mam roweru ważącego 6 kg...

#29 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2011 - 21:01

tak, dokładnie jeżeli za mocno ściśniesz to może się odkształcić, takie głosy były na forum

#30 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 kwiecień 2011 - 20:40

http://www.hossa.pl/...a widelec.html

http://www.hossa.pl/...chwyt kola.html

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#31 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 28 kwiecień 2011 - 20:08

Kiedyś były testy bagażników i zdecydowanie wygrywa normalny kloarski z osobnym mocowanie przedniego koła. Ponieważ jeżdzimy grupą to pospawałem sam , czyli na cztery rowery mamy za darmo . Pięknością nie grzeszy , wygląda jak skrzyżowanie wielbłąda z helikopterem , ale używane od lat i czasem nam się spieszyło . Do wglądu w Trzebnicy. Trudno pomylic z czymkolwiek.

#32 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 28 kwiecień 2011 - 20:37

Widziałem na własne oczy wgniecioną ramę alu od uchwytu bagażnika. Mocowanie za widelec jest najlepszą opcją, chyba że ktoś ma samochód kombi to po problemie.

#33 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 kwiecień 2011 - 21:13

Widziałem na własne oczy wgniecioną ramę alu od uchwytu bagażnika. Mocowanie za widelec jest najlepszą opcją, chyba że ktoś ma samochód kombi to po problemie.

Wgniecenie powstało na skutek zbyt mocnego skręcenia uchwytu ramy czy wibracji, hamowania, uderzenia na dziurze?

Thule ma dwa rodzaje mocowania za ramę: w FreeRide 532 to mocowanie ma kształt litery "U", a w ProRide 561 - litery "C".
Czy są jakieś plusy lub minusy któregoś z rozwiązań?

Teraz mam FreeRide 530, ale i rowery przewożone do tej pory były "zwykłe", a nie wycieniowane szosowe ;-)
Ten z mocowaniem za widelec (OutRide 591) strasznie drogi...

#34 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 28 kwiecień 2011 - 21:35

Radello jak dla mnie ten Thula to przerost formy nad treścią. Ze swojej strony mogę polecić to samo co polecił Rozmiar na poprzedniej stronie czyli:
http://www.hossa.pl/...a widelec.html
rower trzyma się stabilnie, nie ma co się popsuć, zero problemów z montażem roweru.

Taka uwaga ten uchwyt można znaleźć prawie w każdym sklepie z bagażnikami na samochód i jedyne co je różni to naklejka firmy lub jej brak. Cena zazwyczaj koło 90-100zł.

#35 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 kwiecień 2011 - 23:00

KeNaJ, z całym szacunkiem, ale ten wyrób nawet nie ma żadnego zamka. Jak się zatrzymam na stacji za potrzebą, to wrócę i nawet śladu po "Biance" nie będzie...

#36 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 29 kwiecień 2011 - 01:22

Jeśli masz zamiar zostawiać rower na pastwę losu to hmm... Twój wybór. Ja z reguły nawet zamkom nie ufam więc rower zawsze jest pod czujnym okiem moim lub np obsługi stacji :)
Ale jeśli chcesz z zamkiem to pozostaje tylko pogodzić się z ceną.

Swoją drogą to jak z jakością tych zamków (nie przyglądałem im się jakoś)? Jest to coś lepszego czy przekręci nawet śrubokrętem?

#37 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 09 maj 2011 - 20:44

Wybieram się na wakacje do Chorwacji i planuje przetransportować rower w szerokim boxie na dachu. Oczywiście rower trzeba rozkręcić i okleić np. folią bąbelkową.


http://www.interpack...-320-p-345.html


Co Wy na taka propozycję. Tanie i rower będzie czysty.

#38 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 maj 2011 - 17:59

http://photo.bikesta...-na-stacji.html
najlepszy sposób na transport rowerka :mrgreen:

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#39 marcinxy

marcinxy
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 15 maj 2011 - 21:19

Ja swoje rowery transportuje zazwyczaj w bagażniku, a niestety nie mam kombi i za którymś razem porysowała mi się rama. Jakie macie sposoby na uniknięcie takich sytuacji?

#40 madrej

madrej
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądZduńska Wola/Warszawa

Napisano 15 maj 2011 - 21:39

Jak w dwie osoby to rower na tylną kanapę a koła do bagażnika.

u5227y2014v4.gif




Dodaj odpowiedź