Skocz do zawartości


Zdjęcie

Garmin Edge 20/25 Jako Nawigacja


22 odpowiedzi w tym temacie

#21 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 grudzień 2016 - 12:56

To teraz mam zagdwozdkę...Polar za 690 czy etrex20x za 549, bo takie mam oferty.

Polar ma co prawda czujnik prędkości na Bluetooth Smart ale już znalazłem, że są zamienniki dość tanie tych czujników. No i jest wciąż rozwijany. Finowie dodają feature'y cały czas ponoć. Na pewno lepiej wygląda i szybciej działa.



#22 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 09 grudzień 2016 - 13:22

Jak robiłem testy (garmin: edge i fenix3) to glonass jedynie daje zysk w złapaniu sygnału satelitarnego. Czyli przydaje się, jeśli w miarę szybko (pomimo aktualnego pliku EPO) nie można ustalić pozycji na samym odbiorniku GPS. Później warto wyłączyć, bo raz zżera szybciej energię z akumulatora, a dwa (i w tym przypadku chyba ważniejsze) wcale nie wpływa pozytywnie na zarejestrowany ślad, czym trudniejszy teren, tym gorzej. Znaczy: czym więcej sygnałów odbitych, tym dokładność śladu gorsza, po włączeniu Glonass może się okazać, że zarejestrowany ślad biegnie o kilkanaście metrów obok drogi/ścieżki np. po środku budynków mieszkalnych czy w głębokim lesie. O ile byłby prosty i równoległy to jeszcze mały problem, gorzej, że przy większej ilości odbić potrafi "zygzakować". Czym mniejsza prędkość, tym gorzej (bieg, las). Zdecydowanie lepsze efekty uzyskuję w każdym terenie opierając się tylko i wyłącznie na gps. 

Kto nie wierzy, niech sobie sam sprawdzi różnicę :P

I o takie głosy mi chodziło, dzięki. 



#23 whitearrow

whitearrow
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądŁowicz

Napisano 05 marzec 2017 - 21:19

Wracając do Edge 25. Czy można go ładować w trakcie jazdy?





Dodaj odpowiedź