Skocz do zawartości


Zdjęcie

Turystyka Rowerowa (Taka Na Serio, Z Sakwami, Nie Żaden Bajkpaking)


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 18 listopad 2016 - 04:23

Jako, że od nowego roku startuje na nowo mój projekt roweru turystycznego na dalsze, kilkutygodniowe wypady z pełnym ładunkiem i spaniem gdzie się da, to postanowiłem stworzyć temat do wymiany doświadczeń, opinii na temat sprzętu, tras i w ogóle pierniczenia o turystyce. 

 

 

 

Jeśli oczywiście ktoś inny z forum się tym interesuje. 

 

Przykładowy wątek na początek: "Piasty do turystyki".


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#2 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 18 listopad 2016 - 07:00

Czy rower turystyczny i wyprawowy to to samo? Widzę, że Trek ma 2 wyprawowe w swojej ofercie. Dość ciężkie maszyny z dużą ilością komponentów MTB. A może wystarczy zwykły MTB.



#3 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 18 listopad 2016 - 17:33

Ja robiłem tygodniowe wypady na trekingu kross i bylo ok.teraz kupiłem gorala 29" i jak się wybiorę w przyszłym roku to nim pojadę ale z przyczepka bo jest z karbonu nie chce kombinować z bagażnikami. Moja żona jechała ze mną na gazelce typowym mieszczuchu i uważa że dla niej nie ma lepszego roweru

#4 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 18 listopad 2016 - 18:41

Czy rower turystyczny i wyprawowy to to samo? Widzę, że Trek ma 2 wyprawowe w swojej ofercie. Dość ciężkie maszyny z dużą ilością komponentów MTB. A może wystarczy zwykły MTB.


Ważna w takim rowerze jest długość tylnego widelca, żeby było miejsce na kufry bez obijania o nie piętami. Jeśli rama MTB spełnia ten warunek to czemu nie..? Waga nie gra większej roli bo i tak ładunku będzie ponad 15 kg. Więcej niż 9 przełożeń zbędne, amor na przodzie zbędny, koła w zależności gdzie jedziemy - 26" jest lepiej dostępne w krajach rozwijających się, reszta z powodzeniem 28". Wypada zamontować jakąś pogiętą kierownicę, czy to baranka, czy motylek, bo w siodle spędza się do 10 godzin dziennie. Przyznam, że strasznie kręci mnie wizja przejechania Europy najpierw łatwiejszym, północnym wybrzeżem, a jak dobrze pójdzie to następnym razem południowym.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#5 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 18 listopad 2016 - 23:44

Ciekawy temat odnośnie mtb jako rower wyprawowy. http://www.bikepacki...kepacking-bags/



Dodaj odpowiedź