Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki wkład suportu?


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 28 maj 2010 - 18:19

Wpakowałem się w ISISa i wtedy, gdy do zakładałem kasy zbyt wiele nie miałem, więc wpakowałem chwilowo accenta za 4 dychy. Ostatnio przy mocniejszym depnięciu zaczyna mi w nim zgrzytać i tu przypomniało mi się, że to było tylko chwilowe rozwiązanie.

Nie znalazłem nowego tematu, dlatego założyłem nowy. Moje pytanie brzmi:
Jaki dobry wkład suportu na ISIS do 130zł byście mi polecili?
Chciałbym coś wytrzymalszego i pewniejszego, ale mieszcząc się w tej kwocie.

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

#2 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 28 maj 2010 - 18:27

http://www.chainreac...px?ModelID=2962
Kupilem ten do mojego"starego" rower i jest OK....
Pare groszy drozej jak planujesz , ale FSA to niezle rzezcy...

#3 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 28 maj 2010 - 18:31

truvativ myślę będzie najkorzystniejszą opcją jeśli chodzi o cena/jakość

#4 dienet

dienet
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądPolska

Napisano 28 maj 2010 - 18:34

A jaki możecie polecić na kwadrat?

#5 yaro1986

yaro1986
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądJózefów

Napisano 28 maj 2010 - 18:40

Znalazlem cos takiego:
http://www.cyklotur....3010527&WSZDZ=T
Jest to niby suport isis ale nie wklad bo ma chyba zewnetrzne lozyska (przynajmniej tak sie wydaje na podstawie zdjecia). Spotkal sie ktos z czyms takim? Jak to sie sprawdza?

#6 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 28 maj 2010 - 18:41

http://www.wiggle.co...360009402/#more
Tez tanio

#7 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 maj 2010 - 18:59

Znalazlem cos takiego:
http://www.cyklotur....3010527&WSZDZ=T
Jest to niby suport isis ale nie wklad bo ma chyba zewnetrzne lozyska (przynajmniej tak sie wydaje na podstawie zdjecia). Spotkal sie ktos z czyms takim? Jak to sie sprawdza?


To nie jest isis tylko Power Spline.


#8 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 28 maj 2010 - 19:44

jarek996, thorian, dzięki za odpowiedzi.. Do FSA mam zaufanie, więc jak mi się uda złapać FSA, to je wezmę.. W przeciwnym razie Truvativ albo Octane One z allegro - może to drugie coś warte ;> Ale z kupnem muszę zaczekać jeszcze chwilę..

#9 yaro1986

yaro1986
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądJózefów

Napisano 28 maj 2010 - 20:02

Zostal umieszczony w isisach, wiec tym sie zasugerowalem.

#10 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 28 maj 2010 - 20:24

truvativ myślę będzie najkorzystniejszą opcją jeśli chodzi o cena/jakość


Słusznie. To bardzo dobry wkład. Podpisuje się pod nim. 3 sezony mi wytrzymał w starym rowerze.
Są jeszcze wersje "wzmacniane" na tym samym patencie truvativa też pod taką mufę.

#11 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 16 sierpień 2010 - 20:07

Kupiłem jednak truvativa, bo sporo kasy poszło na coś innego..
Po jakichś dwustu kilometrach targając pod stromsze podjazdy przy przepychu zacząłem czuć lekki przeskok na prawej korbie w okolicach godziny 2. Jak zdejmę korby, ośka ładnie się kręci i naciskając na nią nie wyczuwam luzu. Jak je założę i ciągnę raz jedną, raz drugą do zewnątrz, to znowu czuję ten przeskok. Co to może być? Spotkał się ktoś z czymś takim? Ciężko mi też przez to wyregulować porządnie przerzutkę, bo ociera mi na dwóch ostatnich zębatkach przy mocniejszym nacisku na pedał.

#12 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 16 sierpień 2010 - 21:23

Niestety ale power spline truvativa to raczej niezłe masło, a przeskok może wynikać z za słabo dokręconej śruby albo fabrycznego luzu na łożysku.

#13 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 16 sierpień 2010 - 22:52

http://www.wiggle.co.uk/p/PriceDrop/12/FSA_Platinum_ISIS_Bottom_Bracket/5360009402/#more
Tez tanio

ale wyprzedane chyba.

#14 Piotr01

Piotr01
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 styczeń 2011 - 16:10

Witam.
Chodzi o wkład suportu Shimano. Grupa osprzętu to 5600/6600. Czas pracy wkładu suportu SM-BB5600 dobiega końca.
Na który najlepiej wymienić z zakresu SM-BB5700; ...6600; ...6700; ...7800; czy ...7900. Różnica w cenach jednak jest prawie dwukrotna. Różnica numerów misek/łożysk w dokumentach technicznych jest.
Czy warto wymienić na najdroższy ...7800-7900, czy wystarczy ...5700?.
Czy ...7800 lub ...7900, dłużej popracuje/wytrzyma?
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Pozdrawiam, Piotr01

#15 yaro1986

yaro1986
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądJózefów

Napisano 19 styczeń 2011 - 17:11

Lozyska shiamnowskie uzywam co prawda w goralu, ale uzywalem juz wiele rodzajow. Miedzy innymi dura-ace 7800, xtr xt i roznych innych tanszych i szczerze mowiac to zbytniej roznicy nie widze. Jak jest sucho to wszystko pieknie idzie ale wystarczy jeden wyscig w bloci i nie wazne czy dura ace za 100zl czy jakis wklad za 50 kazdy padal. Lepiej kup miski accenta gdzie mozna latwo wymienic same lozyska, bedzie duzo taniej. Ja na jednych miskach accentowych zajezdzilem 4 pary lozysk, a mowe miski kupilem bo juz tulejki sie powycieraly i powstal na nich luz

#16 Piotr01

Piotr01
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 luty 2011 - 18:23

Dzięki Yaro1986 za podpowiedź.
Zerknąłem na te łożyska 6805 2RS 25x37x7 [mm] i są taniutkie. Czy łatwo się je wymienia w innych Firm miskach oprócz Accenta (i Shimano)?
Nie mam jednak za bardzo przekonania do Accenta. W Shimano już przeczytałem, że są 6-cio milimetrowe i trzebaby usuwać ten przeszkadzający kołnierz/yk w osłonkach.
Pozdrawiam, Piotr01

#17 yaro1986

yaro1986
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądJózefów

Napisano 09 luty 2011 - 19:33

W shimano juz sie tak latwo nie wymieni lozysk. W shimano sa montowane lozyska o szerokosci 6mm ktore sa starsznie ciezkie do dostania i drogie, a zeby wsadzic zwyczajne o szerokosci 7mm trzeba kombinowac. Jedni tluejki scinaja, inni widzialem poglebali miski, rozne patenty byly. W accencie nie ma problemu bo wybijasz lozyska i wciskasz nowe, a jedynym problemem jest delikatne wyciagniecie tulejki zeby jej nie polamac. Jeszcze race face stosuje standardowe wymiary lozysk, ale te wklady juz sa sporo drozsze choc u mnie wytrzymaly dluzej niz shimanowskie.
Co do misek accenta to juz kilka uzywalem i tylko raz mialem problem bo szybko wytarla sie ta tulejka na styku z lozyskiem, pewnie od tego ze lozysko padlo od blota i sie nie krecilo za bardzo tylko obracalo na tulejce no i sie wytarlo. Accenta szczegolnie w mtb uzywa wiele osob, bo tam wklady padaja czasem po jednym wyscigu i dzieki temu mozna tanio regenerowac suport. Niektorzy po 5-6 suportow rocznie wymieniaja wiec jest spora oszczednosc. Nawet jak lozyska standardowe nie wytrzymaja dlugo to wsadzisz nowe za 20zl tylko trzeba jak pisalem wczesniej ostroznie te tulejki wyciagnac.

#18 Piotr01

Piotr01
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 luty 2011 - 12:34

Ok., dobrze, to teraz spytam może kontrowersyjnie. W kwestii wymiany łożysk, sens praktyczny (bo łatwe i możliwe) są, co najmniej suporty Accenta i Race face. I tu moje pytanie: co jest tak wyjątkowego w suportach Race Face, że życzą sobie za nie kwotę 195-200pln, a to jest aż dwa razy więcej niż za suporty Accenta, czy też Shimano?. Jeśli, tylko za nazwę firmy lub design lub po prostu snobizm, to akurat ja podziękuję. Jeśli, faktycznie są na przykład dokładnie dwa razy trwalsze lub i użyteczne w eksploatacji, to ok.. Poza tym, praktycznie za już mniej niż dwie setki można zakupić suporty z łożyskami ceramicznymi, fakt może z "nie najwyższej półki". Czy warto wydać, te dwie setki na suport Face Face, biorąc tylko pod uwagę właśnie - trwałość i użyteczność? Pewnie, temat rzeka lub i nudny lub i wiadomy. Masz kasę, chcesz, kupujesz itp.. Ale, od czego jest Forum, przecież można "porozmawiać".
Pozdrawiam, Piotr01

#19 Piotr01

Piotr01
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 marzec 2011 - 16:45

Ok., to temat Race Face zostawiam.
Jeśli chodzi o Accenta, to lepszy będzie BB-Ex, czy BB-Ex Pro? Pomijając wagę i barwy, czy oba mają te same tulejki/osłonki łożysk, które to tak trzeba delikatnie traktować, aby ich nie połamać (przy wymianie łożysk)?
Pozdrawiam, Piotr01

#20 yaro1986

yaro1986
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądJózefów

Napisano 03 marzec 2011 - 17:18

Suportu ceramicznego za 200zl nie kupisz, co najwyzej hybrydowy.
Mi suport race face w goralu wytrzymal sporo wiecej niz shimanowskie, ale mialem tylko jeden suport race face'a mialem wiec porownanie nie jest to miarodajne. Race face jest napewno drozszy ze wzgledu na marke, ale lozyska pewnie tez sa tez lepsze, ale czy suport wytrzyma dwa razy dluzej to nie wiem.
W obydwu suportach accenta tulejki sa delikatne i trzeba je ostroznie sciagac



Dodaj odpowiedź