Skocz do zawartości


Stosunek Cena - Jakość - Prestiż - Lans W Ubraniach Kolarskich.


102 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 25 listopad 2016 - 06:29

Co jest nie tak z Core, bo wlasnie chcialem zamawiac? Recenzje w sieci sa dobre.

 

IMHO w serii/linii Core są zastosowane "podłe" lajkry, oraz bardzo złe fasonowanie, przykładowo - mam bluzę long sleeve Wiggins, po jej otrzymaniu miałem odesłać, główne mankmanety to: rękawy tak luźne że przypominały flage na wietrze, ściągacze na mankietach luźne, kieszonki na plecach zbyt wysoko ulokowane żeby tam sięgać, mam wrażenie że w ogóle tylny panel zbyt krótki, zbyt szeroka ogólnie - "sweter". Lajkra z tej serii rozciąga się tylko w dwóch kierunkach ...

 

aaaale....postanowiłem ją samodzielnie rozberać, i uszyć jeszcze raz ale już w wersji Aero, no i mam ją w swojej wersji custom ;)

 

Powoli odchodzę od raphy, przetestowałem wszystkie linie ciuchów od nich - pozostawiam tylko te z linii Pro Team, jako te najbardziej praktyczne - dla mnie.

 

Jak chcesz coś z Raphy w dobrej cenie to poczekaj na wyprzedaże świąteczne/noworoczne *(czy jak one się nazywają...) wtedy cały asortyment idzie do przeceny *(momentami sporej, mniej więcej na poziomie cen Raso, Danielo)



#22 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 08:01

soar to co trzeba kupić aby nie być januszem ? mam kilka kompletów raso, biemme ,bontrager no i danielo w wersji premium i naprawdę porządne ciuchy materiał  a szczególnie krój jak najbardziej pro

#23 soar

soar
  • Użytkownik
  • 219 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 09:50

Z tym "januszowym" Danielo to odniosłem się raczej do posta dao. Sam używam rzeczy tej firmy i tragedii nie ma, ale też nie ma się czym zachwycać. W spodenkach tyłek zaczyna mnie zauważalnie boleć po 70km, lycra się mechaci i jest gorszej jakości niż lycra w np najniższym modelu Pearl Izumi. Ale przyznaję, że leżą dobrze.



#24 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 09:54

Januszowate są ciuchy z olbrzymimi napisami Danielo jak na obrazku.

e28_kurtka_windtex_danielo_2014.jpg


  • patolog lubi to

#25 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 listopad 2016 - 11:02

Vitesse to samo. Myślę, że to wynika z tego, że te firmy są nastawione na zamówienia teamowe, a sprzedaż ich wzorów to margines. Według mnie to błąd, bo widząc tego typu ubrania zastanowiłbym się mocno nad współpracą z grafikami tworzącymi takie potworki.



#26 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 listopad 2016 - 13:13

Bo na rower to tylko z klasą ;)

xxnngg1418083305404.jpg


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#27 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 25 listopad 2016 - 13:20

Castelli swego czasu też wrzucało skorpiony na pół koszulki, ale w zeszłym sezonie się z tego wyleczyli. 


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#28 ratek

ratek
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 listopad 2016 - 14:00

Lepszy skorpion na pół klaty, niż ksywka jakiegoś dresiarza ;)


  • piotrkol, patolog i vuc lubią to

#29 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 25 listopad 2016 - 17:13

Januszowate są ciuchy z olbrzymimi napisami Danielo jak na obrazku.

e28_kurtka_windtex_danielo_2014.jpg

Teamowe stroje mają bardzo małe loga. Takie wzory tylko dla pospólstwa z netu.

Najważniejsze żeby noga podawała. Bo ulizanemu lalusiowi ciuszki nie pomogą :).

76x15a.jpg


  • Kresowiak lubi to

#30 qusiu7

qusiu7
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • SkądBochnia

Napisano 25 listopad 2016 - 17:20

Cały sezon przejeździłem w ciuchach Danielo, wybrałem koszulkę z serii premium (zero napisów) bo faktycznie inne modele za bardzo krzyczą brandingiem firmy. Nie mogę powiedzieć złego słowa na temat ubrań, koszulka uszyta z kilku różnych materiałów, wkładka w spodenkach dała radę nawet podczas jazdy 24 godzinnej. Chcę tylko zwrócić uwagę, że jeśli mówimy o tej marce to nie sprowadzajmy wszystkich produktów do jednego wora.


  • Cyklo Ziutek lubi to

#31 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 18:08

Januszowate są ciuchy z olbrzymimi napisami Danielo jak na obrazku.

e28_kurtka_windtex_danielo_2014.jpg

To były ciuchy DANIELO Team Sportswear  na 2014 r. do ścigania się w peletonie na pewno widoczne :)



#32 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 25 listopad 2016 - 19:51

To były ciuchy DANIELO Team Sportswear  na 2014 r. do ścigania się w peletonie na pewno widoczne :)

Ten nadruk jest tylko przykładowym projektem. Żaden sponsor nie pozwoli sobie na coś takiego. No chyba, że ktoś reklamuje Danielo.



#33 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 25 listopad 2016 - 20:10

Ale modela mogli znaleźć innego w 2014. Myślałem, że to jakieś foto z 1998.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#34 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 25 listopad 2016 - 20:48

@dao (Tomek) w 2014 oboje mieliśmy niewybredną stylówkę na starcie ;P a ja dodatkowo nadwagę i "januszowy set z danielo"  ;D sorrki za prywatę ale nie mogłem się powstrzymać ;P

 

148010357978021.jpg


  • ROZMIAR i er_te lubią to

#35 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 25 listopad 2016 - 22:00

.................

.........................rękawy tak luźne że przypominały flage na wietrze, ściągacze na mankietach luźne, ..........................

....................

Jest na to rada - musisz po prostu przypakować bikole  :)


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#36 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 22:04

@dao (Tomek) w 2014 oboje mieliśmy niewybredną stylówkę na starcie ;P a ja dodatkowo nadwagę i "januszowy set z danielo"  ;D sorrki za prywatę ale nie mogłem się powstrzymać ;P

 

 

Usuń to na boga xD
Początki każdy ma januszowate i wstydliwe, za to pięknie się rozwinęliśmy - jak motyle (;


  • kaloo lubi to

#37 KSiedlaczek

KSiedlaczek
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 listopad 2016 - 23:32

kurde to jestem niezłym Januszem kolarstwa - tak, mam ciuchy z danielo :)


  • Cyklo Ziutek lubi to

#38 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 26 listopad 2016 - 01:48

kurde to jestem niezłym Januszem kolarstwa - tak, mam ciuchy z danielo :)

Ciuchy to pół biedy. Ważne żeby nie jechać "na Jana" i w życiu nie być "zwykłym Stefanem" :).

 

Jak ktoś chce pojeździć aktywnie i nie zrujnować się finansowo, to z czystym sumieniem polecam Martombike PRO. Jeździ w tym Mistrz Polski w Kolarstwie Przełajowym: http://www.marekkonw...martombike-pro/



#39 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 26 listopad 2016 - 06:31

Castelli swego czasu też wrzucało skorpiony na pół koszulki, ale w zeszłym sezonie się z tego wyleczyli. 

Oj tam oj tam, to był skorpion ale łagodnie wkomponowany :P

Wiem bo sam takową nabyłem :D



#40 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 listopad 2016 - 08:18

O cholera, nawet nie wiedziałem, że jestem Januszem Kolarstwa, bo jeżdżę właśnie w secie Danielo z napisem Danielo na plecach i spodenkach.

A największą beczkę mam zawsze z takich super pro kolarzy na colnago zero i ciuchach z Santini za 1000 zł, co na pierwszej hopce są urwani.

Pojawiła się ostatnio moda na swag w kolarstwie i coraz więcej się takich spotyka, co więcej wagi przywiązują do wyglądu niż do treningu. Podobnie jak było z mtb parę lat temu. Moda minie, kosmici się wykrusza i powróci normalność.
  • sts i Cyklo Ziutek lubią to



Dodaj odpowiedź