Skocz do zawartości


Stosunek Cena - Jakość - Prestiż - Lans W Ubraniach Kolarskich.


102 odpowiedzi w tym temacie

#61 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 09:20

Nie zakładam osobnego tematu, bo moje pytanie pasuje do tej dyskusji:

Czy doświadczyliście, że jakość ciuchów szytych na zamówienia Custom w Raso jest niższa od tych sprzedawanych w oficjalnym sklepie (za te >700zł, które zaczęło całą dyskusję ;) ) ?

Widziałem na żywo koszulkę @haligówki z Customa, krój Aero TM Jersey.

Na rękawach jest jakiś bardziej pospolity materiał a nie ten specjalny prążkowany Aero,
który jest w sklepowym produkcie Aero Ombre Jersey:
 

1477555341.32.jpg
 


Dodatkowo, znajomy mi napisał:

 

A tak swoją drogą - raso dla teamów ma inne ciuchy niż u siebie w sklepie - spodenki u nich ze sklepu są o niebo lepsze niż te customy.

 

Oczywiście, należy to traktować z dystansem - On mógł mieć do czynienia z innymi krojami, itp.;

a koledze @haligówka mogli specjalnie uszyć bardziej budżetową wersję TM Aero (on się nie orientuje).
Niektóre kroje, jak np. Training Jersey są z założenia trochę paździeżowate i mniej dopasowane.

Niemniej, spotkaliście się z tym zjawiskiem?



#62 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 14 kwiecień 2017 - 16:05

A może by tak przestać doszukiwać się wszędzie podstępów i wreszcie samemu wypróbować produkt RASO. Wtedy się wiele powinno wyjaśnić. To czy mam bardziej budżetową wersję? - Nie wiem. Wiem natomiast, że lepszych strojów na sobie jeszcze nie miałem i nie jestem w stanie powiedzieć o nich nawet jednego złego słowa ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#63 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 kwiecień 2017 - 16:13

Z tego co napisali na swojej stronie to można wybierać materiały do produkcji. Jeśli zależy ci na takim szyciu to podejrzewam, że wystarczy to z nimi ustalić.



#64 marcin_g2

marcin_g2
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądDębica

Napisano 15 kwiecień 2017 - 06:21

Wg mnie raso samo w sobie zle nie jest. Mam koszulkę vintege czy cos takiego i jest całkiem spoko... No może przód mógłby byc ciut krotszy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#65 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 15 kwiecień 2017 - 10:59

… i wreszcie samemu wypróbować produkt RASO.

Tak też chcę zrobić.
 

Natomiast tak jak Ci wspominałem kontakt jest średni i myślę coraz to poważniej nad Vitesse i Verge.
Może jednak się uda u Raso.



#66 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 18:55

Rasso cały czas rozwija swoje ciuchy. Mam komplet z 2016 i 2017 i różnią się zdecydowanie, na plus 2017. Różnice to ściągacz na dole koszulki, który teraz jest szeroki i super trzyma + zmiany w kroju. Spodenki maja super wygodne szelki + drobne różnice, które znacznie poprawia wygodę. Nie zmieniła się wkładka, ale mam nadzieje, że zaczyna eksperymentować i pojawi się coś mniej mięsistego.



#67 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 14:00

@dywyn a które to kroje koszulki i spodenek takie dobre?
Bo żadnej rozpiski na stronie nie mają oprócz wklejonego wyżej pdfa a pierwszy mail od nich to "Czy ma Pan już wybrane kroje?" ;)



#68 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 14:03

Nazw nie znam. Konkretnie jest to porównanie tego co uszyli dla Way2Champ. Dostałem taki strój w 2016 i 2017 roku i na podstawie tego opisałem różnice.



#69 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 01:24

myślę coraz to poważniej nad Vitesse i Verge.

No to o Vitesse na obecną chwilę możesz zapomnieć. Od jesieni nadal nie otwarli sklepu dla pojedynczych klientów. Obecnie robią tylko dla teamów zamówienia powyżej ileś tam sztuk, na ich Facebooku zero odzewu, ludzie się już niecierpliwią bo sklep miał być otwarty w marcu, a mamy środek kwietnia i zero odpowiedzi kiedy będzie można coś u nich kupić. Pierwszy raz spotkałem się z taką polityką biznesową by na jesień, zimę oraz wiosnę zamknąć sklep i zaprzestać sprzedaży detalicznej.

Raso z oferty sklepowej mi osobiście nie podchodzi zbytnio jeśli chodzi o stylistykę jak zresztą w większości ofert krajowych jeśli chodzi o gotowe produkty. Lubię wzornictwo Castelli ale cen już nie do końca :), Natomiast kompromisem może okazać się Sportful. Gdyby nie obecnie brak czasu to pewnie zrobiłbym własny projekt graficzny, bo większość tego co jest w ofercie polskich producentów odzieży to nie moja bajka i zamówił w jednej z krajowych firm z doświadczeniem.



#70 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 09:05

Jest jeszcze La Passione. Stylistyka jest raczej stonowana. Od 100 euro darmowa wysyłka kurierem.



#71 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 10:25

I Contour chyba też można wziąć pod uwagę ?



#72 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 10:32

Mam zestaw La Passione i jestem zadowolony. Spodenki mają wygodną wkładkę, która w porównaniu do Rasso jest cieńsza i mniej mięsista. Koszulka to poziom tego co szyło Rasso w 2016 roku (np dla Luxa, Contour). W La Passione widać mnie na 38 stronie BikeBoard z kwietnia 2017 ;)



#73 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 10:45

Trochę mnie zmartwiłeś, bo sądziłem, że La Passione (akurat zamówiłem dwie koszulki i czekam) to nieco wyższa jakość niż Rasso.

No nic, zobaczymy jak przyjdą. 



#74 marcin_g2

marcin_g2
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądDębica

Napisano 18 kwiecień 2017 - 11:02

Mnie tez nachodzilo na lapassione raw... podoba mi sie taki monotonny styl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#75 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 11:26

Trochę mnie zmartwiłeś, bo sądziłem, że La Passione (akurat zamówiłem dwie koszulki i czekam) to nieco wyższa jakość niż Rasso.

Ale Rasso to bardzo wysoki poziom! La Passione w kategorii cena/jakość/wzornictwo wypada bardzo dobrze i na pewno będziesz zadowolony. Nie są to produkty tak zaawansowane jak np Castelli z serii Free Aero czy Rapha Pro Team, ale nie mniej wygodne i znacznie tańsze. Dodam, że osobiście wolę spodenki La Passione od Castelli i Rapha.



#76 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 11:35

@Wszechstronny
Właśnie tak robię: Mój projekt i robimy zamówienie przez Wspólne zamówienia

Zalety:

  • Wzór który Ci się podoba. Osobom o podobnym guście też.
  • Cena. Na ogół jest o wiele taniej niż w sprzedaży detalicznej.
  • Opcje przedłużania, skracania nogawek, rękawków.
    Nie wiem czy w sprzedaży detalicznej są dostępne.

Wady:

  • Trzeba cośtam umieć z grafiki.
  • Sporo roboty dla osoby organizującej.
  • Można nietrafić z rozmiarem.

 

 

O Contourach, Atoutach, itp. jest już kilka stron temu. Panowie, nie twórzcie niepotrzebnego contentu.



#77 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 11:48

Raso z oferty sklepowej mi osobiście nie podchodzi zbytnio jeśli chodzi o stylistykę jak zresztą w większości ofert krajowych jeśli chodzi o gotowe produkty. Lubię wzornictwo Castelli ale cen już nie do końca :), Natomiast kompromisem może okazać się Sportful. Gdyby nie obecnie brak czasu to pewnie zrobiłbym własny projekt graficzny, bo większość tego co jest w ofercie polskich producentów odzieży to nie moja bajka i zamówił w jednej z krajowych firm z doświadczeniem.

 

Mi też się średnio podoba wzornictwo Rasso.

 

Zresztą niekore ciuchy z Castelli czy Sportfula też maja tragiczne wzornictwo. Czasem się dziwię jak można było takie coś wypuścić (cena to inna sprawa).

 

W koncu wziąłem sobie komplet w Kallisto , tylko sie troche naczekalem, bo oni ta mieli jakies przenosiny firmy.



#78 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 11:57

Trochę mnie zmartwiłeś, bo sądziłem, że La Passione (akurat zamówiłem dwie koszulki i czekam) to nieco wyższa jakość niż Rasso.

No nic, zobaczymy jak przyjdą. 

 

Moim zdaniem wyższa jakość.



#79 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 18 kwiecień 2017 - 15:52

Co do RASO....

 

Mogę wrzucić "dwa słowa", posiadam komplet jesienny *(sklepowe spodnie długie, bluza), komplet lato *(spodenki ze sklepu, dwie koszulki jedna custom aero, i druga sklepowa aero ombre, dodatkowo mam komplet zimowy spodnie i kurtka).

 

Pierwsza rzecz: po treningu w mokrych/wilgotnych warunkach w spodniach jesiennych odrobina błota/piasku z asfaltu która dostała się na siodełko nieźle poprzecierała na tyłku te spodnie .... trochę dziwna sytuacja, w "gaciach" z raphy, castelli, santini, a nawet Danielo coś takiego nie miało miejsca....ale ok, może przypadek, może gdzie indziej poprzecierałem (ale wątpię, użyte max 5 razy).

 

Różnica w koszulkach custom aero team, a tą ze sklepu jest od razu zauważalna, nie było temperaturowo zbyt wielu okazji ich użyć w 2017, raz tylko Custom Aero Team.

Fakt, są różnice w materiałach, inny zamek, ogólnie jest to w ogóle inna koszulka - i ja bym nie porównywał, w obu koszulkach na uznanie zasługuje krój! To właśnie krój cechuje RASO in plus , jestem ciekawy jak latem będzie się spisywać wersja sklepowa.....*(pod uwagę biorę takie cechy jak odbarwianie, rozciągnięcie z jakie następuje z czasem itp. kraksy nie wchodzą)

Co do wkładek, rzeczywiście są grube i mięsiste, ale podobne - tylko szersze stosowane są w gaciach Rapha Classic, na długich dystansach zaleta. RASO mogłoby dopracować odszycie, jest dobre - ale mogłoby być jeszcze lepsze.

 

Przykładowo porównując gacie i wkładkę Castelli Velocissmo *(entry level) to mają najgorszą wkładkę spośród wszystkich jakie używałem, bardzo cienka, i zdecydowanie nie projektowana z myslą o "100km", raczej jakieś "50km" ;))

 

@Dao, odnosząc się do Twojego starszego posta - nie jest aż tak "źle" ze sklepowymi ciuchami Raso, po Raphie, koszulka Raso Aero Ombre ma na panelu przednim identyczny materiał jak Aero koszulka z Raphy Pro Team, spodenki Raso mają identyczne wykończenie i materiał jak spodenki Rapha Aero Pro Team *(mam aerosuit z Raphy) odstaje odszycie Raso w porównaniu zarówno od Castelli jak i Raphy, przypomina mi nieco Santini ;D

 



#80 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 08:13

 

@Dao, odnosząc się do Twojego starszego posta - nie jest aż tak "źle" ze sklepowymi ciuchami Raso, po Raphie, koszulka Raso Aero Ombre ma na panelu przednim identyczny materiał jak Aero koszulka z Raphy Pro Team, spodenki Raso mają identyczne wykończenie i materiał jak spodenki Rapha Aero Pro Team *(mam aerosuit z Raphy) odstaje odszycie Raso w porównaniu zarówno od Castelli jak i Raphy, przypomina mi nieco Santini ;D

Poużywaj więcej i dłużej, po 1,5 roku i jakiś 23 tys. km zrobionych na kilku kompletach Raso, niektóre się rozpadają. Wszycie wkładek to żart.





Dodaj odpowiedź