Skocz do zawartości


Zdjęcie

Współpraca Polara M450 Z Czujnikiem Z Decathlonu


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 tompie68

tompie68
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 02 grudzień 2016 - 16:23

Witam. Moje pytanie dotyczy jak w tytule współpracy z czujnikiem

http://www.decathlon...id_8348589.html

Zdążyłem się z forum dowiedzieć, że liczniki Polara nie współpracują ze zdecydowaną większością czujników ponieważ nie używają popularnej technologii ANT+ tylko Bluetooth Smart. Natomiast ten czujnik posiada taką właśnie technologię. Stąd moje pytanie.



#2 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 grudzień 2016 - 17:54

No to w pytaniu masz już odpowiedź ;)

#3 tompie68

tompie68
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 02 grudzień 2016 - 23:24

Tak nie do końca ponieważ czytałem różne głosy, że Polar nie współpracuje z niczym oprócz firmowych czy o produktach z Decathlonu, że jakościowo odbiegają i współpracują tylko z ze "swoimi". Mój post jest skierowany do tych, którzy może w praktyce różne konfiguracje przetestowali.



#4 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 grudzień 2016 - 13:08

Te głosy są z zamierzchłej przeszłości, gdy polar był zgodny tylko sam z sobą. Oczywiście jeśli nie masz na myśli urządzeń polarowskich z tej samej przeszłości, czyli zgodnych tylko i wyłącznie z sobą np. licznikami serii CS. Nowsze urządzenia, czyli np. rowerowe M450 czy V650 działają z każdym czujnikiem BTLE. Nie działają z ANT+, bo się Finowie uparli i stwierdzili, że z Garminem żadnych interesów robić nie będą. Z punktu widzenia biznesowego lekka głupota, no ale cóż - kto im zabroni... Tak czy siak BT LE to nie W.I.N.D. i dopóki czujnik BT jest w miarę przyzwoitej jakości to z Polarem nowej generacji działać będzie. Stara seria to stare czujniki i to często dedykowane pod dany model. Dlatego należało na samym początku określić jaki model masz na myśli, a nie zmuszać do kombinacji "co autor miał na myśli..."


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5 tompie68

tompie68
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 05 grudzień 2016 - 16:47

Te głosy są z zamierzchłej przeszłości, gdy polar był zgodny tylko sam z sobą. Oczywiście jeśli nie masz na myśli urządzeń polarowskich z tej samej przeszłości, czyli zgodnych tylko i wyłącznie z sobą np. licznikami serii CS. Nowsze urządzenia, czyli np. rowerowe M450 czy V650 działają z każdym czujnikiem BTLE. Nie działają z ANT+, bo się Finowie uparli i stwierdzili, że z Garminem żadnych interesów robić nie będą. Z punktu widzenia biznesowego lekka głupota, no ale cóż - kto im zabroni... Tak czy siak BT LE to nie W.I.N.D. i dopóki czujnik BT jest w miarę przyzwoitej jakości to z Polarem nowej generacji działać będzie. Stara seria to stare czujniki i to często dedykowane pod dany model. Dlatego należało na samym początku określić jaki model masz na myśli, a nie zmuszać do kombinacji "co autor miał na myśli..."

Model jest w tytule. Chodzi mi o M450 ale w międzyczasie znalazłem promocje na V650 z kompletem czujników wobec powyższego chyba zdecyduję się na tę opcję. Jest tylko trochę droższy od M450 po doliczeniu kosztu czujników.

 



#6 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 grudzień 2016 - 13:53

Te głosy są z zamierzchłej przeszłości, gdy polar był zgodny tylko sam z sobą. Oczywiście jeśli nie masz na myśli urządzeń polarowskich z tej samej przeszłości, czyli zgodnych tylko i wyłącznie z sobą np. licznikami serii CS. Nowsze urządzenia, czyli np. rowerowe M450 czy V650 działają z każdym czujnikiem BTLE. Nie działają z ANT+, bo się Finowie uparli i stwierdzili, że z Garminem żadnych interesów robić nie będą. Z punktu widzenia biznesowego lekka głupota, no ale cóż - kto im zabroni... Tak czy siak BT LE to nie W.I.N.D. i dopóki czujnik BT jest w miarę przyzwoitej jakości to z Polarem nowej generacji działać będzie. Stara seria to stare czujniki i to często dedykowane pod dany model. Dlatego należało na samym początku określić jaki model masz na myśli, a nie zmuszać do kombinacji "co autor miał na myśli..."

 

Ale co ma Garmin do ANT+ poza tym, że z niego korzysta? To nie jest ich, przez nich wymyślona technologia, więc stwierdzenie, ze Polar nie korzysta z ANT+ bo nie chce mieć nic wspólnego z Garminem jest trochę błędne ;).



#7 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 09 grudzień 2016 - 16:47

Ale co ma Garmin do ANT+ poza tym, że z niego korzysta? To nie jest ich, przez nich wymyślona technologia, więc stwierdzenie, ze Polar nie korzysta z ANT+ bo nie chce mieć nic wspólnego z Garminem jest trochę błędne ;).

 

"ANT/ANT+ are managed by ANT Wireless, a division of Dynastream Innovations Inc. Dynastream was established in 1998 and became a wholly owned subsidiary of Garmin Ltd. in December 2006." 


  • poziom79 lubi to

#8 Gosc_midos_*

Gosc_midos_*
  • Gość

Napisano 12 grudzień 2016 - 17:58

Nowsze urządzenia, czyli np. rowerowe M450 czy V650 działają z każdym czujnikiem BTLE. :)



#9 gudi

gudi
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 28 grudzień 2016 - 14:49

Bontrager ma w swojej ofercie czujnik wyglądający podobnie do Garmina a jednocześnie współpracujący z BT Smart. Czytałem gdzieś, że śmiało współpracuje z Polarem a jednocześnie wygląda zdecydowanie estetyczniej w stosunku do dedykowanych czujników fińskiego urządzenia (chociaż to kwestia gustu).

Dodatkowo cena jest bardzo konkurencyjna :)
 

http://www.trekbikes...-combo/p/11323/



#10 tompie68

tompie68
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 28 grudzień 2016 - 15:41

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i porady. W tych mijających dniach właśnie "Gwiazdor" przyniósł mi licznik Polar V650 wraz z sensorami Topeak PanoBike. Całość ze sobą współpracuje pięknie i nawet bardzo szybko złapało kontakt. Powyższe sensory są tak sprytnie zrobione, że prędkość i kadencja są w jednym module, taka mała kosteczka. Jak na razie to z zakupu jestem zadowolony. Zobaczymy jak w praktyce podczas sezonu.



#11 Sufer

Sufer
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 07 styczeń 2017 - 14:10

Jeśli mogę się podpiąć. Szukam sensora prędkości i kadencji do polara RC3 GPS najlepiej z ANT+.

 

Czy będą jakieś kompatybilne z tym licznikiem ???



#12 tompie68

tompie68
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 07 styczeń 2017 - 21:20

Jeśli mogę się podpiąć. Szukam sensora prędkości i kadencji do polara RC3 GPS najlepiej z ANT+.

 

Czy będą jakieś kompatybilne z tym licznikiem ???

Z tego co wiem to Polar generalnie nie obsługuje ANT+ więc musisz coś znaleźć w technologii BT Smart. Osobiście mogę polecić sensor, który opisałem w moim poprzednim poście.



#13 superfrog

superfrog
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 15:33

MAGENE Gemini 200



Dodaj odpowiedź