Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe Koła !


24 odpowiedzi w tym temacie

#21 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 06 grudzień 2016 - 15:47

@Dandy Horse

Nie zgodze się tylko co do jednego, że firmowe koła w niczym nie są lepsze i że to tylko cudowna moc naklejki.
Gdyby nie firmy jak Mavic, Campagnolo czy HED to nadal jeździlibyśmy na kołach przypominających te z lat 60.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#22 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 06 grudzień 2016 - 16:59

Janao, te nowe alu bębenki Bitexa mają stalowe blaszki zapobiegające wrzynaniu koronek kasety tak samo jak Novatec. Różnica polega jednak na tym, że Novatec ma tych stalek jedną, a Bitex 3 sztuki. Co to zmienia? A no zmienia oś obrotu koronki na bębenku i w konsekwencji pozostałe wypusty pozbawione stalki nadal są masakrowane przez koronki. W Bitexie tak nie będzie, choć nie wiem jak z trwałością tych blaszek, czy się nie odkleją, nie odkształcą itp. W każdym bądź razie wygląda to bardziej obiecująco niż u Novateca, którego mam i wiem co się stało po 500km.

#23 Janao

Janao
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 18:06

http://www.allegro.p...item=6594867953Mówimy o PAR12 tak? A przód RAF12 ? Jak to jest że szersze koła mogą być bardziej aero ?

#24 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 06 grudzień 2016 - 22:15

Tak, to te piasty, ale nowa wersja ma takie wypusty:

http://www.bitexhubs.com/htm/index.php

Na zdjęciu w aukcji jest jeszcze stara, ale Dandy ma już chyba nową z tego co pisze.

I jeśli alu bębenek to tylko z takimi blaszkami, które wiem że robi też American Classic, ale to już w cenie całych twoich kół by wyszło.

 

Ja na aero się nie znam, tu niech się inni wypowiedzą lub poczytaj na stronach np. Zippa. Były też tematy o tym na forum, poszukaj.



#25 Janao

Janao
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 22:22

ale czy te piasty są na kasete 10s ?

 


Dobra, widzę że można zastosować jakąś redukcję. Tylko dalej nie wiem czy lepsze będą np cx300 czy cs 279 bo nie licząc różnicy wysokości stozka. Cx mają 19mm szerokości zewn. A 279 mają 23mm jestem zdecydowany na bitexy, ale jeszcze nie wiem gdzie je można kupić z nowej odsłony. Jeśli chodzi o szprychy to chyba 13zlza szt. To przesada ; > są. Różne modele za ok 6zl szt. Np dt. Ale tu prosiłbym o opinie ?





Dodaj odpowiedź