Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak Sprzętowo Przygotować Się Do Maratonu?


51 odpowiedzi w tym temacie

#41 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 10 grudzień 2016 - 13:08

Możesz napisać coś więcej o tym złączu magnetycznym Z3? Jakieś zdjęcia,link? Obecnie też używam Xperii Active i rozważam zmianę na Z.

Sorry, ze się wcinam, ale chyba chodzi o coś takiego: 



#42 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 10 grudzień 2016 - 18:07

Acha, myślałem że chodzi o jakiś ciekawy uchwyt i sposób montażu do kierownicy ;)

#43 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 grudzień 2016 - 09:36

Cyklo Ziutek, nie kupuj latarek w których nie da się wymienić i tak wątpliwej jakości akumulatorów. Napisałem wcześniej, zwykła latarka montowana na osobny uchwyt. W kieszonce 1 czy 2 aku o najwyższej pojemności i na 3 dni można jechać spokojnie. Wymiana aku w latarce to przysłowiowa sekunda, nie potrzeba wozić okablowania itp. pudeł z zasobnikiem.
http://www.light-tes...d=16&Itemid=129

Co to za PB, dla czego tak tani skoro jedno ogniwo potrafi kosztować tyle? Nie przesadzajmy, 2 do 4 aku w środku w zupełności nam wystarczy. Maraton to nie wyprawa na biegun. Ważne by dało się te akumulatory wymieniać. Xiaomi ponoć produkuje dobre PB wsadzając do środka dobre ogniwa Panasonika. Takie 10000mAh wystarczt, bo w środku są pewnie 4 ogniwa 3,4Ah. Uwaga jednak na podróbki!!!

 

Hej,

 

Od niedawna posiadam PB Xiaomi, ma 3 ogniwa 3350mAh każde.

Póki co bardzo sobie chwalę, prosty w obsłudze, a pojemność, jak dla mnie, zupełnie wystarczająca.



#44 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 11 grudzień 2016 - 11:40

Hej,

 

Od niedawna posiadam PB Xiaomi, ma 3 ogniwa 3350mAh każde.

Póki co bardzo sobie chwalę, prosty w obsłudze, a pojemność, jak dla mnie, zupełnie wystarczająca.

Szkoda, że nie podajesz modelu. Ma 3 ogniwa na stałe, czy można je wyjąć i wymienić na naładowane?

Jak nie można podmienić akumulatorków, to jednak chyba wybiorę chińską mydelniczkę na 4 ogniwa i sam kupię sobie akumulatorki (Panasonic).



#45 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 grudzień 2016 - 13:30

Szkoda, że nie podajesz modelu. Ma 3 ogniwa na stałe, czy można je wyjąć i wymienić na naładowane?

Jak nie można podmienić akumulatorków, to jednak chyba wybiorę chińską mydelniczkę na 4 ogniwa i sam kupię sobie akumulatorki (Panasonic).

 

To dokładnie ten model, kupiony dokładnie w tym sklepie: https://swiatbaterii...model-2016.html

Nie są wymienialne akumulatorki (to znaczy dla mnie, laika, nie są). Mnie przekonał ten test: http://mdiy.pl/test-...iaomi-10000mah/



#46 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 11 grudzień 2016 - 13:33

Mam dwa takie, używałem na kilku dłuższych wyjazdach do ładowania lampki i telefonu. Sprawują się bez zarzutu. Całkiem kompaktowe, nie zajmują dużo miejsca w torebce na ramie.



#47 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 11 grudzień 2016 - 19:31

Szkoda, że nie podajesz modelu. Ma 3 ogniwa na stałe, czy można je wyjąć i wymienić na naładowane?

Jak nie można podmienić akumulatorków, to jednak chyba wybiorę chińską mydelniczkę na 4 ogniwa i sam kupię sobie akumulatorki (Panasonic).

W tych Xiaomi chyba właśnie idzie podmieniać ogniwa, tylko z tego co kojarzę, to dość trudno się otwiera puszkę. Poszukaj na YT testów, pełno tego, niektóre pokazują co i jak w środku. 

3 ogniwa 3400mAh to ok. 6500 skutecznej pojemności, a więc wystarczy na dwa naładowania telefonu o poj. akumulatora 3200 każdy lub odpowiednio więcej o mniejszej pojemności. 

 

Dobrze kombinujesz, warto wybrać taki PB, w którym właśnie idzie wyjmować ogniwa. Takie ogniwa mogą służyć np. do podmiany w latarce, a sam PB jako ładowarka do nich.



#48 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 11 grudzień 2016 - 23:48

Z tego co widzę, to w linku (test), który podał @poziom79 ogniwa są przylutowane do metalowej listwy:

m8awfh.jpg



#49 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 12 grudzień 2016 - 00:32

Na pewno nie jest to powerbank, w którym mozna wymienić ogniwa w trakcie maratonu. Przy odrobinie zdolności i chęci pewnie można to zrobić, ale w domu, kiedy już ogniwa nie będą trzymały parametrów.



#50 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 12 grudzień 2016 - 07:39

OK sprawa PW i oświetlenia wstępnie rozkminiona. Telefon zabieram tylko, żeby mieć kontakt ze światem w sytuacjach kryzysowych. Podczas jazdy pewnie go wyłączę. Od momentu zakupu Mio 200 nie ma dla mnie powrotu do Stravy na telefonie.

 

Pozostaje tylko sprawa przygotowania fizycznego. Może na początek po lekkim roztrenowaniu jechać (tygodniowo) 4, 6, 8, 6, 4, 1, 0h ze średnią około 25km/h. W takim układzie przy 8h realny czas to około 9h. Bo 2 przerwy po 30min trzeba pewnie zrobić.

 

Torbę pewnie też będę szył na miarę. Może w tym tygodniu zrobię sobie zdjęcie ramy i wczytam do Auto CAD. Pomoże mi to dokładnie zwymiarować torbę (kąty i długości boków), bo rzeczywiste długości rur zdejmę z roweru. Pozostaje tylko sprawa szerokości. Chyba nie ma co przesadzać. Dobrze, żeby była zbliżona do szerokości rury dolnej.



#51 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 12 grudzień 2016 - 15:48

Torbę pewnie też będę szył na miarę. Może w tym tygodniu zrobię sobie zdjęcie ramy i wczytam do Auto CAD. Pomoże mi to dokładnie zwymiarować torbę (kąty i długości boków), bo rzeczywiste długości rur zdejmę z roweru. Pozostaje tylko sprawa szerokości. Chyba nie ma co przesadzać. Dobrze, żeby była zbliżona do szerokości rury dolnej.

Zwróć uwagę jak poruszają się kolana w pionie. W ten sposób można mniej więcej ocenić szerokość torby, tak żeby nie było później konfliktu kolana - torba. Jeśli zdecydujesz się na pełną torbę w trójkąt to dobrze aby miała kilka komór. W ten sposób uniknie się zsuwania wszystkiego na dół, rozpychania torby na szerokość, a w konsekwencji haczenia o nią kolanami.



#52 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 12 grudzień 2016 - 17:30

... Jeśli zdecydujesz się na pełną torbę w trójkąt to dobrze aby miała kilka komór. W ten sposób uniknie się zsuwania wszystkiego na dół, rozpychania torby na szerokość, a w konsekwencji haczenia o nią kolanami.

Pisałem o tym w #28 :).





Dodaj odpowiedź