Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Sprowadzany Z Zagranicy Poniżej 3000 Zł


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 bbbb

bbbb
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 09 grudzień 2016 - 13:14

Przymierzam się do zakupu pierwszej szosy. Znajomy jest mi w stanie sprowadzić z Irlandii te rowery w cenie poniżej 3000 zł. Nie znam marek. Jedna z Australii, druga z Anglii. Czy wiecie coś o nich więcej? Może ktoś użytkował? Czy na tym osprzęcie warto je brać pod uwagę. 

 

https://www.reidbike...falco-advanced/

http://claudbutler.c...uct/torino-sr5/

 

 

Proszę o pomoc.



#2 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 grudzień 2016 - 14:23

Nie znam tych marek osobiscie. Falco to firma chińska (http://www.falcobike...ppage?key=about) co nie znaczy, że zaraz zła. Na pierwszy rzut oka ten rower też prezentuje się lepiej niż ten drugi. Jest na 105-tce i to tyle co mogę o nim powiedzieć :/.



#3 bbbb

bbbb
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 09 grudzień 2016 - 14:38

Nie znam tych marek osobiscie. Falco to firma chińska (http://www.falcobike...ppage?key=about) co nie znaczy, że zaraz zła. Na pierwszy rzut oka ten rower też prezentuje się lepiej niż ten drugi. Jest na 105-tce i to tyle co mogę o nim powiedzieć :/.

 

Dzięki za odpowiedź. Choć zwróć uwagę, że Falco to nazwa konkretnego modelu roweru, a firma to Reid Bike z Australii. 

Ta 105 mnie przekonuje. Jak sprawdzałem ceny w Polsce to na podobnym osprzęcie trudno coś znaleźć podobnego



#4 Dr0zda

Dr0zda
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 09 grudzień 2016 - 14:44

Jeżeli bliżej 3000 to jednak lepszy byłby Triban 540 - lepsze koła i serwis na miejscu w Decathlonie. Tegoroczne malowanie jest ładniejsze . .

A ten Falco jest na starej 105 - 10 kaseta ....



#5 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 grudzień 2016 - 14:57

Dzięki za odpowiedź. Choć zwróć uwagę, że Falco to nazwa konkretnego modelu roweru, a firma to Reid Bike z Australii. 

Ta 105 mnie przekonuje. Jak sprawdzałem ceny w Polsce to na podobnym osprzęcie trudno coś znaleźć podobnego

Ups, masz rację :). Zbieg okoliczności, że jest także producent rowerów o takiej nazwie jak ten model.

 

Jeżeli bliżej 3000 to jednak lepszy byłby Triban 540 - lepsze koła i serwis na miejscu w Decathlonie. Tegoroczne malowanie jest ładniejsze . .

A ten Falco jest na starej 105 - 10 kaseta ....

Osobiście, to w ogóle wolałbym SRAM. Teraz mam 105 5800 w CX..jak dla mnie przereklamowane są nowe Sh jak nie wiem. Wykonanie...no na przykład klamki do zmiany biegów są plastykowe! A co kasety 10 vs 11....proszę Cię, ile razy koszytałeś ze wszystkich choćby 10 zębatek? Dla osoby początkującej to i 8 by starczyło. Ja mam z tyłu 11 w tej 105 nieszczęsnej i nie widzę takiej potrzeby. Wolałbym SRAM Apex i 10 rzędów. No ale taki rower się trafił dość tanio to mam.

Co do wyboru Triban vs ten rower to masz sporo racji, szczególnie w sprawie ewentualnej gwarancji/serwisu.



#6 nsmartin

nsmartin
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 09 grudzień 2016 - 18:21

Hej, z Irlandii do 3000 spokojnie sprowadzisz ciekawszy rower niż te, które proponujesz. Sprawdź np. na adverts.ie - można tam wyhaczyć fajny rower, często prawie nieużywany (ktoś kupił ale mu kolarstwo nie przypasowało). Można też sporo utargować:) Daj znać w temacie jak uda Ci się coś stamtąd ogarnąć.



#7 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 09 grudzień 2016 - 19:16

 

Osobiście, to w ogóle wolałbym SRAM. Teraz mam 105 5800 w CX..jak dla mnie przereklamowane są nowe Sh jak nie wiem. Wykonanie...no na przykład klamki do zmiany biegów są plastykowe! A co kasety 10 vs 11....proszę Cię, ile razy koszytałeś ze wszystkich choćby 10 zębatek? Dla osoby początkującej to i 8 by starczyło. Ja mam z tyłu 11 w tej 105 nieszczęsnej i nie widzę takiej potrzeby. Wolałbym SRAM Apex i 10 rzędów. No ale taki rower się trafił dość tanio to mam,

Klamki w 105 nie są plastikowe, jedynie przycisk do zwalniania biegów jest z tego materiału, który jest wyprofilowany i przyjemny w dotyku. Praktykowane rozwiązanie było stosowane w wszystkich modelach klamkomanetek shimano przez kilkanaście lat.  

 

Użytkownicy Srama nie mogą cieszyć się taką dostępnością części jak Shimano. To też ma znaczenie.



#8 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 09 grudzień 2016 - 20:39

Jak sprawdzałem ceny w Polsce to na podobnym osprzęcie trudno coś znaleźć podobnego

 

Za 3200 można kupić Focusa Culebro AG2R na 105. Z papierami. Za 3500 jest inne Culebro w Wertykalu. Za chwilę w cenie 3200 będzie Romet Huragan na pełnej 105 5800. Do tego nieśmiertelny Triban 540. Nie ma problemu z zakupem alu szosy na 105 w cenie niewiele przekraczającej 3 tysiące, a różnica 200 czy nawet 500 zł jest warta dołożenia dla samej gwarancji.

 

Jak chcesz jednak sprowadzać zza granicy to Merlin.


  • poziom79 i Ulepekin lubią to

#9 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 grudzień 2016 - 20:50

Klamki w 105 nie są plastikowe, jedynie przycisk do zwalniania biegów jest z tego materiału, który jest wyprofilowany i przyjemny w dotyku. Praktykowane rozwiązanie było stosowane w wszystkich modelach klamkomanetek shimano przez kilkanaście lat.  

 

Użytkownicy Srama nie mogą cieszyć się taką dostępnością części jak Shimano. To też ma znaczenie.

 

Plastik jest plastik..dla mnie to wygląda słabo :).

Co do dostępności, ja nie miałem problemu gdy chciałem wymienić korbę na kompakt. Innych rzeczy nie musiałem wymieniać, ale sporo tego raczej w sklepach internetowych.

A poza tym, jeden lubi Sh drugi SRAMa a jeszcze inny Campe. Ja miałem/mam do czynienia z Shimano i SRAM i wolę to drugie.



#10 bbbb

bbbb
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 10 grudzień 2016 - 12:28

Hej, z Irlandii do 3000 spokojnie sprowadzisz ciekawszy rower niż te, które proponujesz. Sprawdź np. na adverts.ie - można tam wyhaczyć fajny rower, często prawie nieużywany (ktoś kupił ale mu kolarstwo nie przypasowało). Można też sporo utargować:) Daj znać w temacie jak uda Ci się coś stamtąd ogarnąć.



#11 bbbb

bbbb
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 10 grudzień 2016 - 12:32

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Poszukam na tej irlandzkiej stronie i na merlinie. Popatrzę jeszcze co w polskich sklepach piszczy. No i muszę się z wami zgodzić, że kwestia gwarancji tu na miejscu może mieć znaczenie. Przemyślę jeszcze raz budżet, bo chciałem się zmieścić poniżej 3000 i to wydawała się być dobra opcja. Dzięki wszystkim



Dodaj odpowiedź