Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kellys Urc !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Janao

Janao
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 10 grudzień 2016 - 19:29

https://goo.gl/photo...GX2cm4Ea9Kj1az5

Mój nowy Kellys odkupiony jako prawie nowy. Sprzedający twierdził że był tylko raz przetestowany na krótkiej trasie. Po oględzinach byłem w szoku, że sprzedający nie wciskał kitu i rzeczywiście rower dosłownie jak nowy.

Rower ma obecnie full 105 5700 oprócz przedniej przerzutki (po prostu nie widzę większej różnicy w działaniu i wadze tego elementu w rowerze, a nowa Tiagra lepszą od używanej 105) i suport jest też od Tiagry, bo bez sensu przekładać Stary 105.

Tutaj wklejam zdjęcie Mojego wcześniejszego IRC 3.9: https://goo.gl/photo...v5nBmMoWSYpdsv8

Z tego oto roweru, robiłem przekładnię całego osprzętu do URC, a irc został później sprzedany na Tiagrze ; )

Obecnie zamowiłem już nową kasetę ultegry 6700 11-23, i łańcuch cn-6701. Muszę jeszcze wymienić dużą tarczę na taką jaką jest obecnie czyli 50/34. Mała Tarcza jest w bardzo dobrym stanie, więc zostaje. Taki napęd zamontuje na wiosnę, a obecnie Stary jeszcze służy do jazdy na trenażerze. Na wiosnę jeszcze będę zamawiać kasetę 105 na górzyste tereny ; ) obecnie są fabryczne koła z irc, czyli obręcze Kellys spark na Piastach 105 5700 z czego z tyłu jest nowa piasta, bo stara wymagała naprawy, a że nowa piasta była w promocji, a ja lubię się bawić w takie rzeczy, to sam sobie poskładałem koło. Koła planuje zmienić w najbliższym czasie na Piastach bitex'a i najprawdopodobniej na obreczach kinlin 279, ale co do obręczy, to się jeszcze zastanowię.
Celowo nie napisałem nazwy URC 3.0 bo rower finalnie będzie trochę lepszy niż seryjny ; ) obecnie z pedałami, stalowa ciężkim zaciskiem do trenazera, uchwytem na bidon i lusterkiem waży 9,1kg, bo nie chciało mi się specjalnie wszystkiego ściągać żeby go ważyć ; ) myślę że tak jak wszyscy ważą ma ok 8,6kg. Jak będą nowe koła itd. To wtedy myślę że ok 8kg będzie ; ) tutaj link do galerii gdzie są foty Mojej szosy i też foto Mojego małego pomieszczenia, gdzie miedzy innymi buduję formę na 2017 i foto jak wyglądał irc przed sprzedażą na osprzecie Tiagry.
https://goo.gl/photo...izYyiHuBSZB6vc7

#2 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 10 grudzień 2016 - 19:47

sam posiadam kellysa i bardzo mi sie podobał gdy go kupowałem zimą 2011 roku i do tej pory mam go i jestem zadowolony , bardzo mi sie podoba twoj URC jestem ciekaw co  to za rocznik mysle ze 2012, twoj aluminiak to wlasnie u mnie IRC 5,9 taka sama rama , ktora w roczniku 2012 byl nazwany IRC 5,0. ale twoj karbonowy URC to naprawde kawał solidnej ramy, teraz to widze te łączenia, sa tęgie.



#3 Janao

Janao
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 10 grudzień 2016 - 20:02

Jeszcze zapomniałem dodać że korby mam 172,5mm i jeśli chodzi o Moją osobę to 177cm wzrostu. Jeśli chodzi o wagę to trudno stwierdzic, bo bardzo duże wahania, ale coś ok 77. Myślę że 70kg spokojnie jest możliwe na 2017 jak będzie odpowiednia dieta i dużo treningów. Rozmiar ramy 52 i na 100℅ nie może być wiekszy. Irc był 53, a ten URC wydaje mi się większy.

#4 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 10 grudzień 2016 - 21:28

wydaje ci sie wiekszy bo rura gorna jest dłuzsza



#5 Janao

Janao
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 00:29

Cholera.. powiem szczerze trochę się zawiodłem, bo nie przewidziałem tego ze URC w rozmiarze 52 będzie większy od irc 3.9 na ramię 53. Nie wiem skąd oni te 52 wzięli jak ja zmierzyłem i wyszło mi 54,5... 55cm. Dobrą opcją dla mnie jest odwrócić mostek tak że idzie bardziej do góry, ale wtedy z szosy robi się trekking xD. Trochę jestem podłamany, bo po kilku jazdach nie czuję się idealnie jak na starym. Oczywiście przy Moim wzroscie da się normalnie jeździć (177cm), ale pozycja jest za bardzo sportowa. Mój irc miał mostek skierowany bardziej w dół i pozycja była kompromisem, któremu bliżej do sportowej pozycji, ale w URC niestety nie trafiłem idealnie z ramą.. moze wymiana mostka z 110mm na mniejszu pomoże
  • Janao lubi to

#6 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 13:09

na pewno cos da , ale chyba głowka sterowa krotsza tez jest w porownaniu z IRC i dlatego taka pozycja



#7 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 28 grudzień 2016 - 10:12

Zwracałeś uwagę na rozmiar, a nie na długość górnej rury w horyzoncie. Tu był błąd, bo kupiłeś dłuższą ramę i pewnie krótszą z główkę, świadczy o tym ilość podkładek pod mostkiem.

#8 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2881 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 grudzień 2016 - 11:16

Własnie główka jest długa i ma dużo podkładek jak widać na zdjęciach, a siodełko jest niemal na tej samej wysokości co mostek, dość nietypowe ustawienie jak na szosę. Pozycja sportowa to bym powiedział gdy zad wysoko, a łapy nisko, bardzo pochylona :) A Ty jesteś za bardzo wyciągnięty, z tego co piszesz. Przesuń siodło do przodu, wypróbuj mostek 90mm i zobacz, skrócisz nieco zasięg ramion, może to ustawienie będzie git. Ja zmieniłem mostek ze standardowego 100mm na 80mm (175cm) i nie muszę już tak się wyciągać (i znam jeszcze jeden przypadek z taką wymianą, bardziej relaksowo się trzyma rower). 



#9 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 28 grudzień 2016 - 14:56

Tylko że korekty siodła nie powinno się raczej robić pod tułów/ramiona, a pod uda. Książkowo ma być pion z rzepki kolana do osi pedału. Pewnie jakiś +/- jest, ale bez przesady, nie 2cm.



#10 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2016 - 15:28

Pod koniec tamtego roku, gdy szukałem nowej ramy dla siebie, brałem też pod uwagę właśnie Kellysy. Dopiero potem popatrzyłem na ich rozmiarówki i się okazało, że robią strasznie dlugie górne rury więc dałem sobie spokój z ta marką. Np. najmniejszy dostępny rozmiar(s) to potrafi być aż 54,5 cm horyzontalnie(górna rura). Szkoda, bo wizualnie niektóre z tych ram są naprawdę ładne.