Skocz do zawartości


Zdjęcie

Usunięcie Smaru Z Ubrań


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Look

Look
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 14:44

Czy ktoś ma doświadczenie w usuwaniu smaru z ubrań pobrudzonych od łańcucha? Żeby było śmieszniej chodzi o odzież z membraną, a więc nie chciałbym ingerować w plamy bardzo mocnymi środkami.

 

Nie pytajcie jak to się stało ;-)



#2 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 12 grudzień 2016 - 16:01

Może mydło do odplamiania (np. Beckmann)? Radzi sobie ze smarem po deszczowych jazdach i nie niszczy ciuchów.



#3 Look

Look
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 16:39

Próbowałeś?Poparte doświadczeniem? Pytam bo zależy mi aby nie zniszczyć membrany. Pal licho, żeby to była moja kurtka, niestety odzienie należy do mojej dziewczyny.....więc wiecie co to będzie ;-)



#4 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 16:51

Benzyna ekstrakcyjna

#5 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 12 grudzień 2016 - 16:57

Używam na wszystkich ubraniach kolarskich, w tym kurtce zimowej Danielo KU2NEW (jakaś tam membrana w tym chyba jest, ale nie jest to softshell).



#6 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 12 grudzień 2016 - 17:17

Benzyna ekstrakcyjna

Używam na takie plamy właśnie benzyny ekstrakcyjnej dobrej jakości. Okolice plamy można zwilżyć wodą ( żeby nie została rozlana plama po benzynie ), pod spód podłożyć jakąś szmatkę lub stary ręcznik i plamę usunąć nasączonym benzyną tamponem, jeśli trzeba to powtórzyć, za każdym razem świeżym tamponem. Na koniec uprać całość w Perwool Active&Sport, specjalny żel do ubrań membranowych. 

PS. plamy od łańcucha bywają upierdliwe, może być konieczne wyszczotkowanie pozostałości za pomocą szczoteczki i mydełka Vanish lub podobnego. Cały kłopot z powodu obecności sproszkowanego metalu w smarze.



#7 Look

Look
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 12:46

No to mamy 2 propozycje. Dzięki bardzo. Jak ktos jeszcze chciałby podzielić sie swoim doświadczeniem to zapraszam 



#8 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 18 grudzień 2016 - 23:45

http://www.voigt.pl/...udpur_vc_242,16 da radę. Sprawdzone.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT



Dodaj odpowiedź