Skocz do zawartości


Zdjęcie

Który mostek najsztywniejszy? (fsa, 3t, deda, rotor...?)


74 odpowiedzi w tym temacie

#61 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 14 czerwiec 2010 - 08:39

pro star series z podpisem thora hushovda - jeśli alu to bym chcial taki


Akurat ta seria to to samo co vibe 7s zwykły, tyle że z podpisem i parę zł droższy, ale chyba wygląda ładniej ;)


Otóż to właśnie :)
Wygląda fajowsko, tylko nei wiem czy gdzieś jeszcze da się znaleźć?

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#62 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 14 czerwiec 2010 - 17:54

Otóż to właśnie :)
Wygląda fajowsko, tylko nei wiem czy gdzieś jeszcze da się znaleźć?


Obawiam się że może być z tym problem, tak samo jak z wersją białą. Ja wyrwałem właśnie ostatnią sztukę wersji teamowej w centrum rowerowym.pl mieli akurat 120mm :mrgreen: . W bike center mają białą, ale chyba już nie mają, chyba że jakieś ostatnie rozmiary (120mm nie mieli) , jeszcze w bikeshopie mają w ofercie, ale czy na stanie to trzeba pytać. Jesli tam nie ma to pozostaje ci ebay np. niemiecki, ale to już wyjdzie z 300zł, ewentualnie możesz pobiegać po mieście i poszukać ;) Acha, w cenrumrowerowym mają jeszcze jedną białą wersję, chyba 110mm.

W każdym razie ja już czekam na nowy mostek :mrgreen:

#63 czegevara

czegevara
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądKobyłka

Napisano 17 czerwiec 2010 - 21:10

A jak w tym towarzystwie wyglądają mostki KCNC?? Interesuje mnie model SC Wing. Jest lekki (dla 100mm waży podobno 98g) i ma dobre opinie w recenzjach, do tego mogę go mieć za 199PLN. Ma ktoś może takowy?? Macie jakieś doświadczenia z KCNC??

#64 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 17 czerwiec 2010 - 22:30

JA nie mam, ale jakoś bym mu nie ufał chyba...

A mój pro vibe już czeka na poczcie :mrgreen:

#65 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 18 czerwiec 2010 - 08:18

JA nie mam, ale jakoś bym mu nie ufał chyba...

Po co piszesz farmazony jesli sie nie miales z czyms stycznosci?

#66 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 18 czerwiec 2010 - 08:49

Po co piszesz farmazony jesli sie nie miales z czyms stycznosci?


No w sumie masz rację, też o tym pomyślałem że nie potrzebna taka opinia, ale już po fakcie. Widziałem jakieś średnie opinie o nim i dla tego tak napisałem. A ty miałeś z nim styczność?

#67 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2010 - 14:48

Dostałem drugi mostek arx team 120mm, jeden waży 131g a drugi 128g. Różnica 3g przy tej samej długości, oczywiście lżejszy poszedł do szosy, a cięższy do mtb :lol:

#68 czegevara

czegevara
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądKobyłka

Napisano 18 czerwiec 2010 - 19:00

Znalazłem test tego KCNC:
http://road.cc/conte...nc-sc-wing-stem

#69 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 18 czerwiec 2010 - 20:11

czegevara, eh tam, te testy to sa zupełnie nic nie warte. Zależne od tego kto ile zapłaci :lol:

Ale jakoś trudno uwierzyć aby był on mega sztywny. Z tą wagą raczej to nie możliwe. 96g - przecież on jest odchoudzony na maksa. Nie wiem, chyba że jakiś cud się zdarzył i kcnc odkryło jakąś niesamowita technologię że może tego dokonać. Ale kcnc to fani odchudzania, podobnie jka ritchey, co odbija się na sztywności (przynajmniej w ritcheyu) i stawiam raczej na to że to lightowy mostek.

Zresztą jak by rzeczywiście tak było że kcnc zrobiło mostek o sztywności porównywalnej z arx team, deda, pro, a 20-30g lżejszy, to chyba było by o tym głośno i dużo osób by ich uzywało, a tak nie jest.

To tylko takie moje wnioski, być może nie trafne, nie mówię że prawda objawiona...

kr1zje, kurde, a ja właśnie się zastanawiam czy nie lepiej było wziąć tego 3t zamiast pro vibe... bo tyle sie na niego czajiłem... :lol:

#70 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2010 - 21:38

Kwestia estetyczna, różnica w sztywności/masie niewielka/nieodczuwalna, arx team ma tytanowe śrubki, dzięki tym śrubkom można dać więcej materiału na sam mostek, nie potrzeba mi sztywniejszego mostka.

#71 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 19 czerwiec 2010 - 10:40

kr1zje, no tak, pewnie głównie to kwestia estetyki, ale w sumie oba ładne. Generalnie nie żałuje wyboru, ale zawsze po zakupie jest takie uczucie, że może mogłem tamto wybrać :lol: Ale myślę że jednak pro moze się okazać jeszcze sztywniejszy (według opinii internetowych)

Co do tytanowych śrub to można sobie wymienić, ale jakoś nie kręci mnie bardzo zysk 5-10g, nie wkręcam się jak niektórzy w odchudzanie każdego grama, bo nie ściegam się w pro tour :mrgreen:

Jak coś można kiedyś się ustawić i porównać oba mostki, wymienić i się przejechać, ciekawe czy będzie różnica... ;-)

Acha, pro wybrałem też dla tego że ma ciut większy kąt, więc więcej możliwości w ustawieniu (jak będzie za niosko to się da podkładkę), a wersja arx'a z większym kątem to już by była przesada.

#72 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 24 czerwiec 2010 - 10:45

pro star series z podpisem thora hushovda - jeśli alu to bym chcial taki


Akurat ta seria to to samo co vibe 7s zwykły, tyle że z podpisem i parę zł droższy, ale chyba wygląda ładniej ;)



ano właśnie ładniej ładniej :)
Gdzie można dostać ?

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#73 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 24 czerwiec 2010 - 11:11

No w końcu przyszedł mój mostek :mrgreen:

Zważony, 120mm wazy dokładnie 125g, a więc nawet nieco mniej niż arx team, czy deda zero. Z tym że spora część wagi to front - clamp (jak to po polsku powiedzieć?) i śruby, czuć że front ma większą wagę niż w innych miejsach mostka. W przeciwieństwie do ritcheya wygląda masywanie, zdaje się nawet cięzszy, ale waga mówi co innego ;)

AJk by mu wymienić śruby na tytanowe to spokojnie poniżej 120g zejdzie, może nawet 110 by osiągnął. Śruby( jak i cały system mocowania kiery) są masywniejsze i cięższe niż w wcs-ie. Sam mostek jest dużo wyższy i prezentuje się całkiem ładnie.


gres, juz ci pisalem w tym temacie, wystarczy poszukać. Ja mam ostanią sztuke z centrum rowerowego, może jeszcze znajdą coś, ale tylko 120mm mieli.


Albo niech będzie, wrzucę parę jego zdjęć, bo w necie ciężko coś znaleźć.
Oto zdjęcia pro vibe 7s thor hus. :

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us


oto porównanie z wcs-em, widac różnice grubości :

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us


A oto jak wygląda na rowerze. Mimo większego kąta jak widac u mnie nie jest na płasko, nadal lekko się wznosi, ale mniej niz standardowe mostki. Idealnie jak dla mnie ;)

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us


Dobra, niech będzie jeszcze jedno, widok od dołu :

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

#74 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 24 czerwiec 2010 - 12:04

o shit faktycznie pisałeś.

może poprostu pójdę do sklepu i mi sprowadzą ? Byłoby miło, ja potrzebuje jakiś krótki.
Biały mówisz - muszę obadać jak to wygląda :)

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#75 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 24 czerwiec 2010 - 12:11

gres, raczej ci nie sprowadzą, bo u dystrybutora też nie ma. Albo znajdziesz albo nie. Podałem ci linki do 3 sklepów, popytaj czy nie maja akurat takiej długosci jak ci potrzeba lub czy nie mogą zamówić, zawsze warto spróbować.



Dodaj odpowiedź