Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obręcze W Stylu Retro (Nisko Profilowe)

Obręcze retro srebrne 32

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Robob

Robob
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 09:33

Witam wszystkich,

Mimo przeszukania i przestudiowania różnych tematów postanowiłem założyć nowy temat.

Jestem na etapie budowy kół do mojego szosowego projektu (Romet Sport)

Dopadł mnie dylemat przy wyborze odpowiedniej obręczy.

 

Wymagania:

rozmiar - 28',

szerokość wewnętrzna - min. 14 mm, max. 18 mm

ilość otworów - 32,

kolor - koniecznie srebrny,

waga - nie więcej niż 500 gr,

cena - wiadomo nie za drogo, max 150 zł za komplet.

Stan - najlepiej nowe lecz używki w bardzo dobrym stanie też jestem w stanie rozważyć

 

 

I tu pojawia się problem bo ofert jest bardzo mało

Poszukuję obręczy o niskim profilu i jednocześnie aby nie była za wąska, nie chcę zaburzyć wyglądu zakąłdając nowoczesne obręcze. Zależy mi też na tym aby obręczy była wytrzymała, do lekkich kolaży nie należę (ok 90 kg). Drogi to oczywiście asfalt lecz o zróżnicowanej jakości

Do tej pory mam dwa typy, oba od Alexrims, ACE18 i R450.

Co myślicie o tym wyborze.

Może macie jakieś inne propozycje warte uwagi?

Pozdrawiam i czekam na wasze komentarze.

 



#2 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2016 - 14:10

W tej cenie jeszcze Rigida/Ryde Chrina. Obecne serie ważą około 510g i mają szerokość wewnętrzną 13.5mm.

Używam w rowerze crossowym z oponami 700x42 (starszą wersję z utwardzanymi powierzchniami hamulcowymi (Carbide SuperSonic)), ale mam już kupione nowe na wymianę (już pod marką Ryde i zwykłe boki), bo stare lekko podbiłem (zwłaszcza tylną) wpadając nocą w ogromną wyrwę w asfalcie. Obie dętki się wtedy poddały, a obręcze oprócz podbicia nie doznały żadnych pęknięć czy wyraźnych skrzywień rantów, ale bicia w pionie już nie dało się usunąć. 

Jak na tak niski profil to i tak mocne obręcze, no i podwójnie oczkowane.

https://bikerstudio....rna-32otw./3506

4216ed71d047fd18med.jpg





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Obręcze, retro, srebrne, 32