Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Tr] Trainer Road - Mount Field


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 28 grudzień 2016 - 19:02

Witam

 

Robię fazę bazową z TR, obliczyłem FTP, zrobiłem Taku zgodnie z Targetem, dziś robiłem Mount Field i było -35% od targetu, jechałem cały czas w przedziale 75-80 obrotów, na 105tce 5800 nie mam większego biegu a jak chciałem przyśpieszyć to trenażer (Tacx Genius) bardzo zwiększał opór, jakby 10% nachylenia (na laptopie TR pokazuje gdzieś nachylenie?) Miałem wrażenie że cały trening był z różnych nachyleniem a zmiany następowały w oczach, czyli w 1 sekudzie trenażer blokował i puszczał, w efekcie tak jakbym na jedną nogę miał ciężej na drugą lżej, potem odwrotnie.

 

FTP jest raczej dobrze wyliczone, liczyłem na sofcie Tacx i TR i wyszło podobnie (różnica 4wat).

Kalibruje koło w Tacx przed każdym treningiem.

Pytanko do trenujących z TR -

1) Czy to jest normalne, że to obciążenie tak skacze i że TR wyliczył tak trening? Mount Field wyliczyło mi grubo powyżej mojej siły.

2) Program podpowiada mi - a teraz utrzymaj kadencje 85-90, jak próbuje się wkręcać na takie obroty, trenażer jeszcze mocniej blokuje, opona popiskuje.

3) Jeszcze apropo samego treningu, tętno nie było dramatyczne, 160, ale po prostu nogi bolały i piekły, mocna górka przez cały trening ..#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądSurrey

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:39

Nachylenia, to moze w rozrywkowo-spolecznych programach typu Zwift :) Do czego to ci jest potrzebne, jak masz caly program oparty na mocy?
Cos zdecydowanie jest nie tak. Mount Field to 3x12min 85% FTP, wiec dosc dlugie i stabilne interwaly. Te minusowe odchylenie od zadanej mocy miales po kazdym interwale?
Jakie masz ustawienia Devices w TR, masz miernik mocy?


#3 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 28 grudzień 2016 - 21:20

Mam miernik kadencji, prędkości, tętna z zegarka garmina. Niestety nie mam miernika mocy, chyba, że w trenażerze. Po każdym interwale były odchylenia mocy, łatwiej się kręciło, nie wiem jaką kadencję bym mógł uzyskać, wiem, że jak parę razy wtedy przycisnąłem, to też próbował mnie podtrzymać. Teraz sobie uświadomiłem, że na treningu Taku, czyli poprzednim też miałem taki efekt, że obciążenie tak szybko się zmieniało, że w kadencji 90 dawało efekt, że przez jakiś czas jedna noga miała łatwiej, a potem druga nowa, myślałem, że specjalnie to tak wykombinowali. W każdym razie na pewno na obu treningach trenażer mnie trzymał jakby skokowo. Dodatkowo dziś zwróciłem uwagę, że im bardziej chciałem przyśpieszyć, tym bardziej mnie trzymał, uzyskanie poziomu FTP byłoby chyba niemożliwe, ew. na bardzo krótki czas.

 

Czy u Ciebie jak trenujesz, przy próbie przyśpieszenia trenażer nie zwiększa dynamicznie oporu?

W treningach Tacx jak mam 0% to 0% nachylenia i sam decyduję jak szybko będę jechał, w TR mam wrażenie, że trenażer mi na to nie pozwala i zwiększa opór jak tylko próbuję przycisnąć, co ciekawe jak przestanę pedałować, to koło się kręci powolutku a jak znów zacznę to przez ułamek sekundy jest luźno, po czym znów wzrasta opór.

 

Poniżej screen z ustawień

 

 

UPDATE: jest chat na tr, dostałem info, że mam źle sparowane czujniki, za dużo się świeci na zielone, wyłączyłem speed/cadence i power meter, ale nie mam siły dokładnie sprawdzać, bo trening był gorszy niż test ftp :D Pierwsza minuta jazdy OK, sprawedzę pojutrze.

Załączone pliki#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądSurrey

Napisano 28 grudzień 2016 - 23:00

Ja jezdze na ERG mode z auto Power Match i 5s power smoothig.
Zwiekszajac kadencje trenazer zmniejsza opor, tak aby utrzymac zadana moc.
Nie znam twojego trenazera. Jego opor moze byc kontrolowany przez apki jak TR? Czy on sam szacuje moc, czy musi do tego byc jakas apka?
Jak masz ustawiony Ant+ Trainer?
Dodaj odpowiedź