Skocz do zawartości


Zdjęcie

Długość Suportu


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 11:09

Witam ! będe wymianiał suport w ostrym kole odkręciłem go i pisze na nim BC 68 dł osi 103 w internecie nie znalazłem nigdzie suportu z wymiarami 103 mm czy można zastosować 107 mm ? bo taki znalazłem,



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 grudzień 2016 - 11:15

103 mm dostępny od ręki: https://rowerplus.pl...ad-suportu.html


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 11:22

Około 70 dych to za drogo szukam czegoś do 30-35 zł.



#4 Kumi

Kumi
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 11:56

Można wszystko, ale nie wszystko należy :)

Przy zmianie suportu 103 na 107 linia łańcucha z przodu na tarczy przesunie się o jakieś 2 mm na zewnątrz.
To może być zmiana całkiem nieznacząca, a może też być irytująca... wszystko zależy od tego, jak przednia i tylna CL wygląda teraz, a jak będzie wyglądał i zachowywał się napęd Twojego OK po tej zmianie.

Chociaż rowery z przerzutkami mają większe przekosy i jeździć się da...



#5 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 grudzień 2016 - 13:38

Około 70 dych to za drogo szukam czegoś do 30-35 zł.

 

raz na allegro widziałem za 30zł ale teraz najtańsze są Tange po 60zł



#6 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 16:31

Temat do zamknięcia w sklepie stacjonarym kupiłem za 20 zł VP-BC73 107mm linia łańcucha prawie nie zmieniona działa aż miło a już miałem zamiar zamawiać w necie i przepłaćić 80 zł z przesyłką:)



#7 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 grudzień 2016 - 16:47

Nie przepłacić, tylko zapłacić za porządny suport ;) Po VP nie spodziewaj się zbyt wiele.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#8 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 30 grudzień 2016 - 10:19

Nie warto oszczędzać na suporcie. Chyba, że ktoś składa rower do przejechania 1000 km (do pracy) na rok. Osobiście wolę nawet w takim przypadku kupić droższy, bo wymieniam go po 7 latach, a nie po dwóch :).

 

 



#9 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 15:50

Zależy raz miałem suport octalink za 90 zł do szosy rozsypał się po miesiącu a inny na kwadrat w góralu za 15 zł trzyma już 4 lata. Do ostrego co używam na codzień w każdą pogodę suport za 20 zł jest optymalnym rozwiązaniem.



#10 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 30 grudzień 2016 - 16:06

Zależy raz miałem suport octalink za 90 zł do szosy rozsypał się po miesiącu a inny na kwadrat w góralu za 15 zł trzyma już 4 lata. Do ostrego co używam na codzień w każdą pogodę suport za 20 zł jest optymalnym rozwiązaniem.

Na co dzień bierz droższy, bo dochodzi błotko, deszcz itd.



#11 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2016 - 17:27

Nie przepłacić, tylko zapłacić za porządny suport ;) Po VP nie spodziewaj się zbyt wiele.

Nic nie umniejszając zaproponowanemu przez Ciebie suportowi Sunrace'a wypada jednak stwierdzić, że podstawowe suporty VP (te na łożyskach maszynowych, np. taki:  http://allegro.pl/vp...6654937259.html) mają w zasadzie identyczną konstrukcję. Sunrace ma miski aluminiowe (w VP stalowe), ale tuleja rozdzielająca jest prawdopodobnie stalowa (w VP aluminiowa), więc waga pewnie podobna. Samo uszczelnienie łożysk jest identyczne (tylko własna uszczelka łożyska). Trwałość takiego rozwiązania zależy w głównej mierze od konkretnego producenta łożysk (także od partii produkcyjnej), od jakości i ilości smaru zastosowanego w fabryce, od warunków w jakich się jeździ, no i trochę od szczęścia. Jeśli chodzi o wykonanie osi (twardość i dokładność wykonania kwadratów), precyzję gwintów i jakość śrub dołączonych do suportu to do VP nie można mieć zastrzeżeń. Stosunek cena/jakość jest w nich jak najbardziej korzystny. VP i tak wypada dużo lepiej niż pojawiające się za podobne pieniądze produkty o chińskobrzmiących nazwach, gdzie np. gwinty w miskach czasem są dużo gorzej wykonane, a śruby mają znacznie niższą wytrzymałość (8.8 zamiast 12.9).





Dodaj odpowiedź