Skocz do zawartości


Zdjęcie

Luz Na Osi Supportu (Tiagra 4600)


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radio323ci

Radio323ci
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 16:54

Witam. 

 

Mam nastepujaca zagadke; chcialem przelozyc grupy miedzy rowerami 

-defy 2 (M/L) 2015

-defy 1 (L) 2015

 

Dodam ze grupa na defy 2 to tiagra 4600 (przebieg ok 1,2tys.km), a defy 1 na 105'tce jest nowy.

suporty w obu rowerach sa "PRESS FIT" wg specyfikacji Gianta.

 

Korba Tiagry do samego konca smigala pieknie, ale po przekladce do drugiego bajka pojawil sie nagle luz na boki, taki z 2/3mm.., nie bylo zadnych podkladek, w sumie to jeszcze jej nie poskladalem bo nie wiem skad ten luz, czy zastosowac podkladki to dobre rozwiazanie?

 

pzdr

 

 



#2 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 29 grudzień 2016 - 17:10

Czy czasem Tiagra nie jest 3 rzędowa? Wtedy szła podkładka pod lewe ramię.

#3 Radio323ci

Radio323ci
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 17:13

Czy czasem Tiagra nie jest 3 rzędowa? Wtedy szła podkładka pod lewe ramię.

ta o ktora pytam jest 2-rzedowa..



#4 Kumi

Kumi
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 17:34

Shimanowski pressfit powinien mieć 86 czy tam 86.5 mm na szerokość i to jest znormalizowane, więc nie powinno być luzu po przekładce korby z jednego PF86 na innego PF86.

O ile, oczywiście, skasowałeś luz na łożyskach suportu, bo lewe ramię korby PF działa tak samo jak mostek ahead na łożyskach sterów - najpierw kasuje się luz, a potem zaciska ramię na osi.

A jeśli tego luzu nie da się skasować to coś jest bardzo nie halo.



#5 Radio323ci

Radio323ci
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 18:01

Shimanowski pressfit powinien mieć 86 czy tam 86.5 mm na szerokość i to jest znormalizowane, więc nie powinno być luzu po przekładce korby z jednego PF86 na innego PF86.

O ile, oczywiście, skasowałeś luz na łożyskach suportu, bo lewe ramię korby PF działa tak samo jak mostek ahead na łożyskach sterów - najpierw kasuje się luz, a potem zaciska ramię na osi.

A jeśli tego luzu nie da się skasować to coś jest bardzo nie halo.

Sama nakretka od lewego ramienia nie jestem w stanie skasowac luzu, do niej jest kluczyk plastikowy i dociaga sie ja w palcach, probowalem mocniej ale nic to nie daje..  



#6 Kumi

Kumi
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 18:08

Sprawdź w instrukcji, czy gdzieś czegoś nie przeoczyłeś. Jakaś zapadka, podkładka albo coś...

http://www.shimano.c...69830749584.pdf

 

I zmierz oba suporty na szerokość suwmiarką. Na wszelki wypadek.



#7 Radio323ci

Radio323ci
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 10:04

Sprawdź w instrukcji, czy gdzieś czegoś nie przeoczyłeś. Jakaś zapadka, podkładka albo coś...

http://www.shimano.c...69830749584.pdf

 

I zmierz oba suporty na szerokość suwmiarką. Na wszelki wypadek.

 

pomierzylem, wyglada ze sa rozne miski nabite i maja po 1mm roznicy na strone, stad sie bierze 2mm luzu..

 

pytanie, co teraz? domyslam sie, ze podkladka zalatwi sprawe? 

jesli tak, to jak lepiej? po 1mm na strone zakladac?



#8 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 grudzień 2016 - 10:05

A nie masz przypadkiem założonego suportu MTB do korby szosowej? Miski w niektórych suportach szosowych są głębsze o 1 milimetr na stronę, co dawałoby właśnie taki luz, o jakim mówisz.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#9 Kumi

Kumi
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 10:09

Są dwie szkoły.

Albo ustaw na nominalną linię łańcucha, albo tak żebyś miał ramiona korby symetrycznie do ramy (ja bym tak zrobił).
Chociaż możliwe, że to się będzie pokrywać :)



#10 Radio323ci

Radio323ci
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 10:20

A nie masz przypadkiem założonego suportu MTB do korby szosowej? Miski w niektórych suportach szosowych są głębsze o 1 milimetr na stronę, co dawałoby właśnie taki luz, o jakim mówisz.

 

nie wiem jak to stwierdzic, byc moze masz racje - rowery pochadza z dwoch roznych sklepow wiec nie wykluczam takiej mozliwosci, 

 

gdzie dostac takie podkladki?? 





Dodaj odpowiedź