Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Karbonowe Do 3,5K


25 odpowiedzi w tym temacie

#21 amator_13

amator_13
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 21 styczeń 2017 - 22:20

Ja tylko doczytałem że mavici czasami pękały, pojawia się problem ze slizgiem bębenka ale na to jest lekarstwo, w Polsce jest serwis co za 200-300 zmienia ślizg na łożysko maszynowe, ja odpuściłem mavici ze względu na ewentualne chore koszty z wymianą uszkodzonej szprychy czy obręczy, tyle z wyczytanej teorii

#22 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2017 - 22:25

@x-ray

 

Z jakimi Cosmicami? Jeśli chodzi o Mavic Cosmic SL/SLS to należy opisywanie tych kół zacząć że nie są to stożki...to zwykłe koła które mają ... owiewki ... taka ich dziwna hybryda, koła raczej tylko fajnie wyglądające, nie grzeszą sztywnością, łatwe w serwisowaniu, ale zupełnie nie mające jakichkolwiek cech stożków.

 

Proponuję rozważyć choćby: FSA Vision T42, Fulcrum Red Wind, Campagnolo Bullet, czy nawet Shimano WH RS80/81.

 

pzdr



#23 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 21 styczeń 2017 - 23:16

Dzięki Adazz, chodziło o Cosmic Carbone Pro, ale wyleczyłeś mnie z nich skutecznie. Rozważę Twoje propozycje aczkolwiek nie wszystkie będą mi pasować jeśli chodzi o design.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#24 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 18 lipiec 2019 - 08:51

Czy ktoś kto ma te obręcze DT Swiss RC46 SPLINE H może coś więcej napisać?

 

Jak się po czasie sprawdzają? Jak kwestia z tą obręczą aluminiową? jest to wytrzymałe?



#25 jerezano

jerezano
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądOkolice grodu Mieszka.

Napisano 22 lipiec 2019 - 05:52

Czy ktoś kto ma te obręcze DT Swiss RC46 SPLINE H może coś więcej napisać?

 

Jak się po czasie sprawdzają? Jak kwestia z tą obręczą aluminiową? jest to wytrzymałe?

 

Nie odpowiadam na priv tylko tutaj bo może ktoś jeszcze chciałby wiedzieć...

 Od kiedy mam te koła to nie dotknąłem ich kluczem do centrowania. Jak szły równo tak idą. Oczywiście nie rzucam nimi o ścianę ani nie jeżdżę po placu budowy więc nie pękają. Ważę ponad 100 kg - dopuszczalna ładowność wg producenta została przekroczona, ale z kołami nic się nie dzieje.

Nie narzekam i wszystkie opinie "przeciw", odrzucam. :)



#26 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 22 lipiec 2019 - 08:01

Nie odpowiadam na priv tylko tutaj bo może ktoś jeszcze chciałby wiedzieć...
Od kiedy mam te koła to nie dotknąłem ich kluczem do centrowania. Jak szły równo tak idą. Oczywiście nie rzucam nimi o ścianę ani nie jeżdżę po placu budowy więc nie pękają. Ważę ponad 100 kg - dopuszczalna ładowność wg producenta została przekroczona, ale z kołami nic się nie dzieje.
Nie narzekam i wszystkie opinie "przeciw", odrzucam. :)

Wielkie dzięki.

Ja niestety pomyliłem obręcze bo chodziło o DT Swiss RRC 46 H Dicut, ale podejrzewam, że jakość jest podobna.

Ja się obawiam tylko tych dziur bo w peletonie nie ma gdzie uciec i wpadnięcie w dziurę przy dużej prędkości jest nieuniknione, ale chyba zaryzykuję i kupię te koła.



Dodaj odpowiedź