Skocz do zawartości


Zdjęcie

Naprawa Bębenka Shimano Ultegra Fh-6500


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Red Bull

Red Bull
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 11:34

Witam

Czy jest możliwość kupna 2szt. zapadek i pierścienia , sprężynki do w/w piasty , ewentualnie zamiennika pasującego od innego modelu.

 

 

Czy części zamienne dostępne na Allegro , dedykowane do wolnobiegu będą OK. ?

ZAPADKI + SPRĘŻYNKA DO WOLNOBIEGU SHIMANO KPL. (6476106639)

Dziękuję za pomoc

 

 



#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 03 styczeń 2017 - 13:36

Nie kupisz w/w części jako zamiennych, Shimano oferuje jedynie bębenki jako części zamienne, których nie zaleca serwisować.

#3 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 03 styczeń 2017 - 14:29

Nie kupisz w/w części jako zamiennych, Shimano oferuje jedynie bębenki jako części zamienne, których nie zaleca serwisować.

 

Latem mialem w Sh105 5800 spory luz. Rozebralem, wymienilem kulki na nowe i luz sporo zmalal. Trzeszczenie zniknelo, przeskakiwanie na zapadkach przy mocniejszym depnieciu tez. Ogolnie do serwisu jest latwy, ale dwuzapadkowca nie polecam ;)

 

Moja konkluzja jest taka: wyglada na to jakby oni specjalnie sprzedawali pol-zepsuty. Wytrzyma max 10000km, po czym pewno by chcieli wcisnac nowy, ktory moze znowu wytrzyma tyle samo. Ale nie ze mna te numery ;)


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#4 Red Bull

Red Bull
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 15:48

Nie kupisz w/w części jako zamiennych, Shimano oferuje jedynie bębenki jako części zamienne, których nie zaleca serwisować.

 

Ale są dostępne zapadki Shimano  i pierścień sprężynowy do wolnobiegów nakręcanych .

 

Tylko nie wiem czy będą się nadawały do bębenka Shimano ?

 

( Kiedyś rozbierałem starszy model  wolnobiegu Shimano nakręcanego, i tam był inny mechanizm zapadkowy  nie pasujący do bębenków  . Ale w nowszych modelach wolnobiegów mechanizm jest chyba taki jak w bębenkach na kasetę , ale nie wiem bo nie rozbierałem . Dlatego pytam .





Dodaj odpowiedź