Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka Bieżnia Do Sterów


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 styczeń 2017 - 17:24

Cześć,

 

przy zmianie widelca napotkałem problem, bieżnia ze starego widelca nie chce się ruszyć. Mogę założyć byle jaką bieżnie czy musi być identyczna jak ta co jest na starym widelcu?

Stery mam takie:

http://www.bikekatal...Racing.CR53HS./

 

 



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 styczeń 2017 - 18:51

Bieżnia z dowolnych sterów w tym samym standardzie (ten sam rozmiar łożyska, łożysko maszynowe, ten sam kąt ścięcia - najprawdopodobniej 45 stopni) będzie pasowała.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 styczeń 2017 - 18:54

Kurde, jakbym wiedział wcześniej to poszukałbym jakiejś bo udało mi się ściągnąć te bieżnie ale jej nabicie na nowy widelec jest bardziej problematyczne. Bieżnie od sterów alpiny zakładałem palcami lekko dociskając i siedzi pięknie a ta to jakiś potwór.

 

@edit. czyli nie wszystko co usłyszysz w serwisie to prawda. Gościu powiedział mi, że bieżnia jest pod konkretne stery i nie każda będzie pasować nawet w tym samym standardzie.



#4 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 04 styczeń 2017 - 06:50

Bo tak może być. Ja się kiedyś zdziwiłem i nie o kąt chodziło, tylko o wysokość bieżni - była za niska i wpadała w łożysko, które opierało się nie wewnętrzną częścią na stożku, tylko zewnętrzną na płaskiej części bieżni, praktycznie uniemożliwiając obrót kierownicą.





Dodaj odpowiedź