Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komplet Buty I Pedały Do 400 Zł

buty pedały spd-sl 400zł

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 MrWings

MrWings
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 23:15

Cześć,

 

Od tamtego roku jeżdżę na szosie i w tym roku postanowiłem że może czas wymienić najprostsze platformowe pedały na jakiś system zatrzaskowy. Wstępnie myślałem na spd-sl i tutaj jeżeli chodzi o pedały to model  PD-R540 jednak w kwestii samych butów sam nie wiem co wybrać. Chciałbym zmieścić się w 400 zł za całość. Co do systemu jestem dość otwarty również na inne ponieważ nigdy nie użytkowałem żadnego. Dzięki z góry za pomoc.

 

 

 

PS. Co do działu jeżeli zły to przepraszam ale sam nie wiedziałem w którym go umieścić.



#2 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 styczeń 2017 - 00:00

Mój komplet wyszedł idealnie 400zł(buty Northwave Spike Evo i pedały ale SPD PD-M520).

SPD jest według mnie bardziej wszechstronne niż SPD-SL bo przejdziesz w tych butach spokojnie jakiś odcinek. But może i mniej sztywny ale na początek przygody według mnie jest super.



#3 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 04 styczeń 2017 - 06:36

400zł, to trochę mało na konkretne buty. Same pedały pewnie kosztują 130÷140zł. Z tego co pamiętam, to prawie rok temu za 250zł kupiłem Bontragery Race DLX. Rzepy jak to rzepy. Szału nie ma. Niestety klamra pękła po kilku miesiącach. Cudów nie ma na żyłkę (BOA) za 250zł nie kupimy. Z tego co się dowiedziałem, to w Bontragerach często pękają klamry z tworzywa sztucznego. Właściwie to tylko kwestia czasu kiedy to się stanie. Mi pękła chyba po 7 500km.

Jak ktoś potrzebuje butów do szeroko pojętej turystyki i musi czasami trochę pochodzić, to spd do MTB może być dobrym wyborem.



#4 MrWings

MrWings
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 00:42

Co do chodzenia w butach to z doświadczenia z tamtego roku odnośnie chodzenia to ograniczało się ono najczęściej do ewentualnych wizyt w sklepie żeby kupić coś do jedzenia/picia głównie na jakiś dłuższych trasach. Można powiedziesz że szosa jest takim pochłaniaczem kilometrów niż do zwiedzania dlatego raczej od razu chcę celować w jakiś system szosowy ;)



#5 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 05 styczeń 2017 - 09:31

400zł, to trochę mało na konkretne buty. Same pedały pewnie kosztują 130÷140zł. Z tego co pamiętam, to prawie rok temu za 250zł kupiłem Bontragery Race DLX. Rzepy jak to rzepy. Szału nie ma. Niestety klamra pękła po kilku miesiącach. Cudów nie ma na żyłkę (BOA) za 250zł nie kupimy. Z tego co się dowiedziałem, to w Bontragerach często pękają klamry z tworzywa sztucznego. Właściwie to tylko kwestia czasu kiedy to się stanie. Mi pękła chyba po 7 500km.

Jak ktoś potrzebuje butów do szeroko pojętej turystyki i musi czasami trochę pochodzić, to spd do MTB może być dobrym wyborem.

 

 

Na tysiące sprzedanych par problem wystąpił kilkanaście razy. Klamry wymieniałem ale na pewno nie jest to powszechny i pewny problem.



#6 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 05 styczeń 2017 - 10:24

Na tysiące sprzedanych par problem wystąpił kilkanaście razy. Klamry wymieniałem ale na pewno nie jest to powszechny i pewny problem.

W przypadku Bontragera to tylko kwestia czasu. Pięciu znajomych, 4 klamry popękane (w różnych modelach).



#7 Tytanowy_Andrzej

Tytanowy_Andrzej
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 10:58

tu całkiem przyjemny zestaw za 300zł :)

 

https://www.merlincy...62aa3f7a86d57db



#8 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 21 styczeń 2017 - 09:42

może tu znajdziesz coś dla siebie, http://sportstore.pl...ROWER-1681.html



#9 MrWings

MrWings
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 23:52

Temat do zamknięcia ;) 





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: buty, pedały, spd-sl, 400zł