Skocz do zawartości


Zdjęcie

Merida Ride Disc 300


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sebkop

Sebkop
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 18:48

Czy cena 3225 zł za ten rower jest dobra, czy jeszcze poczekać kilka tygodni ? Na ceneo znalazłem taki rower za ponad 3600 na stronie Meridy taki sam kosztuje 4200zł.



#2 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 04 styczeń 2017 - 19:25

Bardzo dobra.Jeśli mówimy o nowym.



#3 Sebkop

Sebkop
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 20:02

Tak, to nowy rower, wpadł mi jeszcze w oko 

Romet Huragan 3 2017

cena dość przystępna 2800 na Tiagrze, tylko nie wiem jak z jakością, bo Romety robią małe chińskie rączki.



#4 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 04 styczeń 2017 - 20:25

O jakość pod jakim względem tobie chodzi?



#5 Sebkop

Sebkop
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 20:37

Spokojnej, bezawaryjnej jazdy, to ma być mój pierwszy rower szosowy, przedtem jeździłem rowerem krossowym kands avangrade, dobry rower, wytrzymały, używane w różnych warunkach i terenie, ale po paru tysiącach kilometrów przekonałem się, że jednak wolę szosę, zwłaszcza przy mojej wadze 95kg, dlatego chce sobie kupić rower szosowy. Nie znam się na  sprzęcie typowo szosowym, więc nie chce aby okazało się, że co 1000km będę oddawał rower do serwisu. Co możecie powiedzieć o tym sprzęcie i czy ktoś słyszał jak te rowery się sprawują.



#6 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:17

Najważniejsze żeby rower był dobrze przygotowany do jazdy, a to już zależy od sklepu w którym kupisz, który może do sprawy podchodzić różnie. Mam meride ride 300 na hamulcach szczękowych nie miałem z nią problemów, dopiero 6 tys w kołach.

 



#7 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:18

Nie widzę w specyfikacji tego roweru nic co mogłoby sprawiać problemy, (może oprócz szprych niewiadomego producenta).



#8 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:30

Tej Meridy widziałem 2 wersje. 1 korba FSA i klamki bez "wąsów". Druga korba tiagra i "wąsy". Pierwsza opcja drożej wychodziła.

 



#9 Sebkop

Sebkop
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:46

@ Robertson^Dobrze, że o tym napisałeś, nie zauważył bym tego, bo wyszukana Merida ma korbę tiagry, a na stronie producenta miała korbę FSA, na ceneo właśnie z koebą FSA chodzą po 3600.

@radomir82^ ja niby też nie widzę, ale różnie o tych rometach i ich wykonaniu piszą, chyba będę musiał zobaczyć w sklepie jak jest zrobiony.



#10 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 05 styczeń 2017 - 00:05

Ta Merida to świetny rower uniwersalny i jako pierwsza szosówka bardzo dobry wybór. d

Dobra jakość komponentów geometria i prowadzenie. Masz tam hamulce tarczowe i duże prześwity więc wystarczy założyc opony 33 od CX lub nawet 35mm - (sprawdzone mieszczą się bez problemu) i np na sezon jesienno-zimowy albo na jakąś wycieczkę turystyczną rower przechodzi przeobrazenie i całkiem sprawnie porusza się po terenie. Znam nawet 2 osobników którzy jeżdzą tymi rowerami teraz wyłącznie po lesie jak przełajówką i bardzo dobrze ten rower sobie w terenie radzi. Na szosie tak samo,zmieniasz na szosowe i jedziesz jak szosówką.

To ma być ten rower i ten kolor za taką cenę to brać bez zastanowienia.
http://www.rowerymer...wer-merida.html



#11 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 11:25

http://www.zico-bike...CFYxDGAodNP8JqQ





Dodaj odpowiedź