Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odzież Dla Wysokich I Szczupłych


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kadencjusz

kadencjusz
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 12:15

Cześć, jak powszechnie wiadomo rozmiarówki różnych producentów zakładają, że obwód naszego ciała jest wprost proporcjonalny do wzrostu. Ciężko jest dobrać odzież z zakresu rozmiarów S/M/L/XL itd., zwłaszcza że przy zakupach online rzadko podane są rzeczywiste wymiary.

 

Podobno najwyższe linie odzieży 'pro/elite/race' itp. są dostosowane wyłącznie do sylwetki kolarskiej, ale zdarzają się wyjątki tańszej garderoby gdzie producenci hojnie obdarowują długością rękawów czy nogawek.

 

W związku z tym proponuję zebrać tutaj informacje jaką odzież noszą kolarze wysocy i wąscy w talii.

 

Mój przypadek: wzrost 192 cm, noga 91 cm, pas 80 cm, klatka 95 cm.

Najlepsze na co trafiłem to Craft w rozmiarze M(kurtka, długa bielizna, spodnie do biegania) i pod względem długości jest idealnie w każdym przypadku.

Ostatnio szukałem spodenek w rozsądnej cenie i ostatecznie zdecydowałem się na Kallisto w rozmiarze M z opcją przedłużenia nogawek w sumie za cenę 230 zł i wyszło bardzo dobrze.

Teraz szukam długich spodni na szelkach bez wkładki, może ma ktoś jakiś sprawdzony model o odpowiednich wymiarach?



#2 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 18:03

A Kallisto nie ma długich o podobnych proporcjach jak krótkie?



#3 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 22:47

Może Kalas? 190cm 80kg rozmiar 4+

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka



#4 kadencjusz

kadencjusz
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 07 styczeń 2017 - 12:39

Kallisto nie widzę żeby miało jakieś długie spodnie w ofercie. O Kalas pierwsze słyszę, dzięki za wskazówkę.





Dodaj odpowiedź