Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Trenażer] Prośba O Opinię Trenażera Elite Z Decathlonu.


33 odpowiedzi w tym temacie

#21 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 13:27

Nie mogłem edytować posta dlatego piszę jeden pod drugim. Jest tak ze lata na przestrzeni jakiegoś cm-dwoch ta sruba przy zacisku jest wkrecona na maksa mam trudność żeby zapiac rower już tak ja skrecilem

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka



#22 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 14 styczeń 2017 - 13:32

No to jeśli śrubę montażową i zacisk masz tak mocno spięte, to tak jak kolega wyżej pisał. Prawdopodobnie koło tak bije. Zmień i koło i sprawdź sobie. Niemożliwym jest żeby tak latało. 



#23 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 13:34

Spróbuję z nowym kołem mam nadzieję że to ustąpi bo na dłuższą metę jest denerwujące...

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka



#24 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 14 styczeń 2017 - 13:45

Możesz ewentualnie podesłać filmik czy coś. Może coś co jest normalne dla użytkownika doświadczonego, dla Ciebie jest dziwne. Może jest ok. Tym bardziej, że jest to Twój pierwszy trenażer.



#25 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 13:55

Wieczorem zmienię koło i zobaczę najwyżej nakręca filmik. Raczej nie jest to normalne zachowanie ponieważ mocno buja na boki - jak oglądam szajbajka czy gcn to tam mają stabilnie rower wypięty że go nie bujac. Zrobię test i dam znać jakie rezultaty

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka



#26 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 14 styczeń 2017 - 15:32

Wątpie, bo ja też pierwsze podrygi z trenażerem mam 60km już za sobą na tym samym modelu i nic się nie dzieje. jedynie buja jak się na stojąco pedałuje co przy grawitacyjnym jest normą, na siedząco nie ma nawet minimalnych odchyłek sztywno jest czyli tak jak powinno być. 



#27 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 00:08

Właśnie pokręciłem trochę i jak się przyjrzałem dokładniej to buja całym rowerem, tzn nie samo koło bije na boki tylko cały rower się rusza w mocowaniu. Nie obcinałem wystającego gwintu śruby od szybkozamykacza ale czy to by aż taką różnicę robiło? Zamontowałem w ramie nowe koło które w ogóle nie ma luzów. Zamknięcie ustawiłem tak, że nie mogłem już mocniej zacisnąć (a siły mam sporo więc dosyć ciasno). No i buja rowerem na boki. Podstawkę pod przednie koło mam. Co mam teraz robić? Pisać do decathlonu?  Trochę ciężko jest mi samemu nakręcić filmik, żeby było widać o co chodzi. Próbowałem ale jak zobaczyłem teraz co nagrałem to nie widać tego bujania. Może zrobić zdjęcia z odchyleń na boki? Czy moja waga może mieć tutaj aż takie znaczenie? Pozdr.



#28 adamoz

adamoz
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 styczeń 2017 - 00:24

Mi też trochę buja na boki. Ewidentnie pracuje rama roweru. Wpiety jest na sztywno. Koło na rolce troszkę jeździ na boki, zwłaszcza jak mocniej depne w pedały.

#29 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 01:01

Przeglądam teraz dokładnie yt i widzę że ich również rzuca na boki więc chyba jest ok. Moja waga na pewno tutaj "pomaga" w tym ruchu. Na samym początku się czułem bardzo dziko w zym faktem i dlatego mi się wydawało, że tak to nie powinno być. No ale chyba musze się do tego po prostu przyzwyczaić :)

Dla osób które zaczynają zabawę z trenażerem na pewno jest to cenna uwaga, że buja na boki. Trochę się tego obawiałem i myślałem że tak nie powinno być że powinienem mieć rower tak wpięty że się nie będzie ruszał. Teraz wiem że jest to normalne i nie ma sensu z tym walczyć. Pozostaje tylko kręcić :)



#30 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 styczeń 2017 - 15:47

W czasie jazdy zawsze buja "na boki". Niezależnie czy na trenażerze, czy na asfalcie.
Trochę mniej na sztywnym karbonie, trochę bardziej na stali. Trochę mniej na wysokiej kadencji i bardzo mocno przy "ostrym deptaniu".
Oczywiście Twoja masa, że tak powiem, bardzo pomaga w powiększeniu amplitudy tego bujania :D

Ba, są nawet "specjalne" trenażery zezwalające na "swobodę" na boki (Rock'n'Roll; patenty Elite: Crono, RitmoFeet; czy TacX Neo)

Dokładnie, "rąbek u spódnicy" zostaw, zabieraj się za robotę :)

#31 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 09:32

Z ostatniej chwili :) Pomogło również obcięcie śruby przy szybkozamykaczu. Trochę na boki tak czy inaczej buja. Jednak teraz wiem, że jest to spowodowane pracą ramy roweru, a nie złym ustawieniem czy błędem po stronie trenażera. Pozostaje teraz jedynie kręcić i szlifować formę do wiosny :) coś czuje że mocno podgonię z serialami :) Pozdr.



#32 Arturzenhabit

Arturzenhabit
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • SkądRZ

Napisano 02 luty 2017 - 13:24

Dodam tylko od siebie, ze moge polecic ten trenazer. Nie jest za glosny, jest stabilny, w polaczeniu z garmin cadence i speed mozna smigac na zwiftach i innych traineroadach !

Z poczatku bylem do niego uprzedzony z powodu niskiej ceny.

Obawy były nie na miejscu, trenażer ma bardzo wysoki współczynnik jakości do ceny .



#33 hoffi

hoffi
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 luty 2017 - 09:11

Nie wiem czy czasem problemem nie są zaciski decathlonowe winne. Różnią się od tacxowych wykończeniem nakrętki. Tacxowa nakrętka jest walcowata, taka

75516793_zacisk-piasty-tylnej-do-trenaze

a decathlonowa delikatnie stożkowa:

big_4615aa12e8d34995a9cc11dc9472b09b.jpg



#34 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 03 luty 2017 - 18:34

Myślę że najbardziej winna jest sztywność samej ramy. Być może zacisk również nie jest najlepszy ale jednak uważam że największe ruchy na trenazerze są spowodowane sztywnoscia ramy roweru

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź