Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Pojemność Przerzutki] Ultegra 6400 Tricolor 8Rz Jaką Kasetę Przyjmie?


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 13:18

Cześć,

Potrzebuje pomocy odnośnie pojemności przerzutki tylnej Ultegra 6400 Tricolor 8rz. - nie wiem jaki mam wózek (tutaj tez pytanie ewentualnie gdzie szukać tego oznaczenia na przerzutce...). Sprawa jest taka, że zakupiłem trenażer, a wcześniej zakupiłem również koła, więc tylne koło mam do zagospodarowania i chciałem je przeznaczyć właśnie na trenażer, żeby mieć spokój z wymianą opony jak się zrobi ciepło i żeby nie zjechać napędu. Tak więc pomyślałem o zrobieniu tego koła po taniości a najtańsze są kasety 11-28/30 i pytanie czy mi to obsłuży? No i czy jest to jakiś problem jeżeli mi przerzutka nie obsłuży 30 tylko jest do np 28 czy 26 to jak będę miał większą kasetę niż maks przerzutki to co się stanie? Zasadniczo na trenażerze nie przewiduję jechać na największej koronce kasety tylko raczej na środkowych i ku mniejszych. Tak więc czy ktoś pomoże w tym temacie? Pozdr.



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 styczeń 2017 - 13:30

Oficjalnie do 28T, realnie do 30T, a może nawet nieco wyżej. Tylko rodzi się zasadnicze pytanie: skoro nie zamierzasz korzystać z pełnego zakresu, to po co Ci taka duża kaseta? Przecież nie ma w tym większego sensu, tylko ucierpisz przez większe przeskoki między kolejnymi przełożeniami.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 13:43

Oficjalnie do 28T, realnie do 30T, a może nawet nieco wyżej. Tylko rodzi się zasadnicze pytanie: skoro nie zamierzasz korzystać z pełnego zakresu, to po co Ci taka duża kaseta? Przecież nie ma w tym większego sensu, tylko ucierpisz przez większe przeskoki między kolejnymi przełożeniami.

Patrzę tutaj czysto finansowo - takie kasety są dużo tańsze niż kaseta szosowa dedykowana -0 co w tej chwili jest sprawą kluczową. Piszesz że ucierpię z powodu przeskoków między kolejnymi przełożeniami? Co masz na myśli?



#4 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 10 styczeń 2017 - 13:52

Używam na trenażerze koła z kasetą 11s 11-32. Mimo, że przeskoki nie są duże, poza największymi zębatkami, to i tak nie kręci mi się jakoś dobrze. Zmiana przełożeń za każdym razem wytrąca mnie z rytmu i tracę trochę czasu, żeby wrócić do właściwej kadencji.



#5 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 styczeń 2017 - 14:16

Patrzę tutaj czysto finansowo - takie kasety są dużo tańsze niż kaseta szosowa dedykowana

Ale też ma znacznie mniej przyjemne przełożenia - im większa różnica w wielkości pomiędzy kolejnymi koronkami, tym mniej płynny rytm pedałowania.

Inna sprawa, że kaseta używana na trenażerze posłuży Tobie przez wiele lat. Kup sobie niklowanego Sunrace'a 11-23: https://rowerplus.pl...r86-kaseta.htmli ciesz się wieloma latami świętego spokoju ;)
  • kishoth lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#6 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 15:06

O i to jest rozwiązanie ponieważ kaseta 11-28 są właśnie w cenie ok 50 zł. Jak patrzyłem szosowe kosztują 90 zł. Tak wiem, że nie są to może jakieś wielkie pieniądze - jednak patrzę tutaj tylko i wyłącznie pod kątem finansowym czyli po najniższej linii oporu. Koło jest słabe na pewno go nie będę go użytkował później w jeździe na zewnątrz. Kasety też nie przymierzam mieć do czegokolwiek innego niż do jazdy na trenażerze, więc suma sumarum nie chcę wydawać na ten zestaw niepotrzebnej gotówki. Korba spokojnie przyjmie nowy łańcuch - o to się nie boję ponieważ mam założony nowy łańcuch, który ma raptem z 200-300 km przejechane. Pozdr.





Dodaj odpowiedź