Skocz do zawartości


Zdjęcie

suport shimano bb-6500 czy to normalne?


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomasz1975

tomasz1975
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Skądchorzów

Napisano 08 czerwiec 2010 - 06:57

Witam
Czy to jest normalne w suportach Shimono ultegry. Kupiłem rower używy z suportem który miał luz wiec go wymieniłem. Ze względu że polski dystrybutor Shimono nie ma nowych suportów bb 6500 wiec musiałem zadowolić się allegro. Kupiłem na allegro wg opisu z przebiegiem 200km, ok. bez luzów. Tylko gdy miałem ten stary suport z luzem i zakręciłem samą korbą (łańcuch zdjąłem) to korba kręciła się bez oporów tak ze nie nadążyłem zliczyć obrotów, a w tym nowym suporcie jak zakręcę korbą z ta samą siłą to korba wykona 5 do 7 obrotów i staje (tak jakby był jakiś opór). Zaznaczam suport nie ma luzów, pracuje bez odgłosów, wizualnie ok.
Me pytanko prócz tego powyżej czy to normalne?
Czy może po czasie suport się wyrobi?
pozdrawiam

#2 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 czerwiec 2010 - 18:08

Nie wiem jaką siłą kręcisz korby, ale uszczelniacze łożysk mogą taki efekt powodować. Po jakimś czasie powinno być ok.


#3 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 czerwiec 2010 - 20:42

a łozyska krecą siegładko czy nie ?? sprawdziłeś , bo to co piszą na Allegro to jak dizeci w przedszkolu., zobacz same łozyska najpierw.

Poza tym mogłeś kupić jakikolwiek suport , bo by p[asował, nawet Tiagry nowe po 39 zł

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#4 tomasz1975

tomasz1975
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Skądchorzów

Napisano 09 czerwiec 2010 - 05:51

Do SPIKE-tak łożyska kręcą się gładko, bez luzów, bez odgłosów, naprawdę nic nie można zarzucić temu suportowi, tylko te zjawisko opisane powyżej. A kupując (poszukując) suport ultegry kierowałem się wagą i opinią że ultegra trwalsza od dura ace i bez obsługowa.

Do maciej1986- Kręcę z taką siłą, chwytam korbę w prawą dłoń i zakręcam, nie jest to za mocno ale także nie za słabo. Jak pisałem powyżej ze starym suportem ta siła wystarczyła by korba kręciła się tak, że nie nadążyłem zliczyć obroty a przy „nowym” już tak nie jest. Opór trudno wyczuć reką a co dopiero nogą. Jak już wyczówam opór to wydaje mi się ze to podświadomie.
pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie tematem

#5 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 09 czerwiec 2010 - 11:29

Normalka, byle kręciło się gładko i bez trzasków, nie musi się obracać bez końca :)

PS: Mój support to ultegra 6500 żeby nie było :)

#6 tomasz1975

tomasz1975
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Skądchorzów

Napisano 11 czerwiec 2010 - 06:12

Witam
Dziś sprawdziłem jeszcze raz jak kreci się korba i o dziwo korba zaczęła się kręcić luźniej i więcej obrotów zrobiła (teraz około 12). Racje miał maciej1986 to chyba uszczelniacze „ograniczały ‘’ w pełni swobodny obrót lub po prostu suport musiał się ułożyć. Płynie z tego wniosek suport jak kupowałem niby miał 200km przebiegu ja zrobiłem około 300km wiec do około 500km suport powinien zachowywać się tak jak powyżej. Może się to komuś przydać przy ocenie przebiegu używanego suportu bb 6500.
Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za zainteresowanie



Dodaj odpowiedź