Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stary Rower Szosowy/triathlon Owy Z Kołami 26


1 odpowiedź w tym temacie

#1 bocion

bocion
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 10:13

Przeglądając ostatnio ogłoszenia znalazłem parę przypadków szosowek na kołach 26 opisanych jako rowery triathlonowe. Oczywiście są to starsze modele. Dlaczego w tej chwili nie sprzedaje się takich rowerów? Co sądzicie o zależności wzrost/wymiary kolarza a wielkość koła (podobno dla bardzo niskich kolarzy lepsze koła mniejsze). Co o tym sądzicie?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 styczeń 2017 - 10:28

W ramach małego doprecyzowania: to nie są klasyczne koła 26-calowe (559 mm), tylko specjalny rozmiar triathlonowy - 571 mm. Podpowiadam na wszelki wypadek, żeby przypadkiem nie kupować opon w rozmiarze 559 do takiego roweru - nie wejdą na koło.

 

W MTB było sporo prób dostosowania rozmiaru kół do rozmiaru ramy - w niektórych modelach były nawet 3 rozmiary kół: 26 / 27,5 / 29 cali. Na papierze wygląda to świetnie, ale podnosi dość znacznie koszty produkcji, dlatego mało który producent to robi.

 

W dodatku rozmiary 559 i 571 mm powoli wychodzą z zużycia na poziomie rowerów ze średniej i wyższej półki (o ile się nie mylę, w rozmiarze 571 mm jest dostępny tylko jeden model przyzwoitej jakościowo opony - któryś model Continentala), więc byłbym ostrożny przy zakupie nietypowych rozwiązań.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź