Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stara Rama, Nowy Napęd


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jacur7

Jacur7
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 13:14

Siema,

 

Składam szosę - jest to projekt w stylu retro/modern - klasyczna rama szosowa Cro-mo i do tego nowe graty. Chcę wrzucić praktycznie całą grupę shimano 105 5800 11s. Pytanie jakie się pojawia przy tego typu rowerze to oczywiście kompatybilność i spasowanie nowego szpeju z ramką.

 

Chodzi mi konkretnie o montaż korby z systemem Hollowtech II, załóżmy że jest to korba shimano 105 5800. Rama ma mufę suportu 70mm pod gwint włoski. Chcę do tego wsadzić suport Shimano Ultegra SM-BBR60 ITA. Pytanie czy to zagra przy tej szerokości mufy czy będą wymagane jakieś podkładki dystansowe?

 

Na razie się przymierzam do tematu i rozeznaje, pare rzeczy już mam kupionych, trochę szukam okazji. Są z tą ramą też inne "problemy" jak np. to że rurka sterowa widelca jest 1" a chce dac mostek 1 1/8" ale to powiedzmy sobie rozwiązałem tulejką redukcyjną z 25,4 na 28,6mm.

Mam większe doświadczenie przy budowie ostrego koła niż szosy stąd temat przerzutek napędu itd. jest mi trochę obcy. Poradzcie jakie mogą mnie czekać niespodzianki przy takiej hybrydzie klasyki z nowoczesnością? wink.png Licze na wsparcie koledzy, pozdrower!



#2 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 styczeń 2017 - 15:15

Zagra spokojnie, żadnych podkładek nie trzeba, standard to standard, ital to ital, mam tak w przełajce.



#3 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 31 styczeń 2017 - 16:54

A rozstaw tylnych widełek?  Bo jeśli rama jest retro, to może być i 120mm.  pozdr



#4 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 styczeń 2017 - 16:58

pewnie jest, ale jeśli to cromo to nie jest to specjalnie problem.





Dodaj odpowiedź