Skocz do zawartości


Zdjęcie

Regulacja Przednia Przerzutka - Claris


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ketyas

ketyas
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 02 luty 2017 - 04:46

Shimano, mam problem z regulacją przedniej przerzutki. Otóż problem jest taki że gdy ograniczę wózek górną śrubą regulacji to nie mogę wrzucić łańcucha na blat, gdy jednak poluzuje śrubę to łańcuch wskakuje, ale robi się tyle miejsca że łańcuch spada za blat (na ramię korby). Przerzutkę mam ustawioną na wysokości 1-3mm nad blatem, równo z linią blatu. Ogólnie ustawiłem wg instrukcji serwisowej Shimano.
Czy powodem jest to iż korba jest dwurzędowa a przerzutka na trzy rzędy? Z tyłu mam osiem rzędów.
Długość łańcucha ustawiłem metodą: blat-duża koronka z tylu z pominięciem przerzutki + jedno ogniwo.

Klamkomanetka: ST-2400 (2 rzędy)
Przerzutka: Shimano claris FD-2403
Korba: Tourney FC-A070

Dołączona grafika


Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka



#2 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 luty 2017 - 06:53

Musisz pokombinować z naciągiem linki. Jeśli teraz masz tak, że jak wrzucasz na blat, to Ci przerzuca dalej, to postaraj się zluzować odrobinę linkę.
Czyli doprowadzić do sytuacji, w której klamkomanetka zaskoczy wtedy, gdy przerzutka uzyska właściwą pozycję. Oczywiście śrubki ograniczające muszą być ustawione prawidłowo.

#3 ketyas

ketyas
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 02 luty 2017 - 07:27

Problem jest taki że gdy ustawię górną śrubę ograniczającą tak aby łańcuch nie zeskakiwał poza blat to nie mogę pociągnąć manetką mimo mocno naciągniętej linki (ponieważ blokuje ją śruba).



#4 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 luty 2017 - 08:15

Rozumiem. Dlatego napisałem - poluzuj linkę. Masz doprowadzić do sytuacji, w której klamkomanetka zaskakuje w momencie, gdy wózek jest ustawiony prawidłowo. Teraz zaskakuje za daleko, czyli linka za bardzo go ciągnie - jest za krótka.
Zrzuć na mały blat, odkręć śrubę mocującą linkę i trochę ją poluzuj i przykręć. Prościej nie umiem wyjaśnić.

#5 ketyas

ketyas
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 02 luty 2017 - 11:42

Rozumiem o co chodzi, spróbuję tak zrobić i dam znać jak wyszło.
Dzięki za pomoc!

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka



#6 Kumi

Kumi
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 02 luty 2017 - 12:19

Nie masz po drodze na tej lince żadnego regulatora? Przy klamce, na ramie czy gdzieś? 

Po to je wymyślono, żeby nie trzeba było kombinować z odkręcaniem linki od przerzutki... 



#7 ketyas

ketyas
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 02 luty 2017 - 12:21

Niestety właśnie nie mam, planuje zakup ale z racji że ostatnio mój budżet rowerowy został znacznie przekroczony musi poczekać do nowego miesiąca :P



#8 Kumi

Kumi
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 02 luty 2017 - 12:41

No weź, regulator in-line kosztuje 8zł, plus ew. 2 końcówki pancerza po 50 groszy sztuka...



#9 ketyas

ketyas
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 04 luty 2017 - 23:48

@puchaty zrobiłem dokładnie jak pisałeś i działa teraz jak cudo. Dzięki wielkie za pomoc!


  • puchaty lubi to



Dodaj odpowiedź